PDA

View Full Version : مشکل در لاگین به بانک sql2005

khoshblagh
دوشنبه 05 اسفند 1392, 23:13 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یک برنامه دارم که از sql server 2005 استفاده میکند. چون برنامه مرتب در حال تکمیل و توسعه است لذا بانک آن دچار تغییر میشود. البته بعد از تغییر در ساختار جداول نسبت به restart اقدام میگردد. ولی این دفعه که اینکار را انجام دادم کاربرها سمت کلاینت با تاخیر به بانک وصل میشوند. به این شکل که اول پیام داده میشود که دیتا بیس پیدا نشد یا قابل دسترس نیست . ولی بعد از زدن دکمه ok فرم ورودی برنامه ظاهر میشود که با ورود user و pass به برنامه وارود میشویم. همانطور که گفتم دفعات قبل با restart کردن مشکل برطرف میشد. ولی ایندفعه خیر. جالب اینکه معمولا 2 کاربر با 2 کامپیوتر جداگانه با این برنامه کار میکننند. و از آنجائیکه به طور اتفاقی نسخه جدید برنامه را بروی یکی از آنها نصب نشده خیلی راحت به بانک متصل میشود . ولی اون یکی که نسخه جدید برنامه بروی کامپیوتر نصب شده این مشکل را پیدا کرده است. از نظر خودم هیچ تغییری که conection string ایجاد نشده ولی عملا در حاضر یک رایانه که نسخه قبلی برنامه بروی اون هست براحتی کانکت میشود ولی اون یکی که ویرایش جدید برنامه نصب شده با اشکال و به روش بالا کانکت میشود. توضیح اینکه از Sa نمیشود. البته نسخه جدید برنامه در سمت server براحتی کانکت میشود. به نظر شما مشکل در کجا میتواند باشد؟ متشکرم