PDA

View Full Version : tooltip

niknam_mh
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 18:14 عصر
سلام دوستان
من ميخوام وقتي اطلاعاتي رو درون ديتابيس ثبت ميکنم يه tooltip روي دکمه ثبت نمايش داده بشه و پس از 10 ثانيه مخفي بشه راهش چيه؟

behrooz69
شنبه 10 اسفند 1392, 00:11 صبح
دوست من یکم تلاش کن . واسه سوال هایی که با چند کنترل ساده پیاده سازی میشه باید یکم از خودت و مغزت کار بکشی . اینو رفاقتی گفتم . واسه هرچیزی نپرس .

جواب سوالت تو خود سوالت هست .

1 ) وقتی میخوای از یک Toolbox ای استفاده کنی که خودش تو بخش Toolbox موجوده . این آبجگت رو بکش رو فرمت . تا اینجاش اوکی ؟

2 ) پس از 10 ثانيه مخفي بشه یعنی یه تایمر میخوای حالا اینتروالش و تنظیماتش با خودت .

3 ) میخوای روی دکمه مثلا BtnRegister کلیک کردی این کارو انجام بده ؟؟ ( Tooltip رو نمایش بده ) اگه گفتی چی میخوای ؟؟ اولین درسای Vb.net این بود که

میگفتن اگه توی جمله اگه بیاد و شرط و شروط داشته باشه واسه انجام یکاری و اگه شرط برقرار نبود اونکارو انجام نده باید از If استفاده کرد.

خوب پس اینجا یه IF میخوای که بیاد بررسی کنه که اگه دکمه BtnRegister زده شد Tooltip رو نمایش بده . یا یه MsgBox نشون بده .

حالا میتونی بجای این ژینگولک بازیا مثل حرفه ایا و با کلاسا بیای از Component شرکت Dev یا Teelrik استفاده کنی و از آبجکت Circular Progress استفاده

کنی که همون Progress بار هستش ولی این گرد میشه میاد میچرخه و جالبه .

تا اینجاشم که اوکیه ؟ خو دادا وقتی تا اینجا به این خوشگلی توضیح دادم و فهمیدی و تمام و کمال توضیح دادم خودت برو کدشو بنویس .

آفرین .

آهان راستی بعدش Timer خودتو Disable کن و Progress بارتم Disable کن که هی نچرخه مثل فر فره :قهقهه::گیج::بامزه:

شوخی هامو به دل نگیری

یا حق

Mani_rf
شنبه 10 اسفند 1392, 09:10 صبح
این تاپیک باید به دلیل عنوان نامناسب و تکراری بودن حذف بشه اما به احترام پاسخ دهنده این کار رو نمیکنم.