PDA

View Full Version : سوال: تبدیل برنامه ویندوزی برای مکینتاش

nilidelphi
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 07:29 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یه برنامه بزرگ دارم که با دلفی 2010 و دیتابیس sql server 2005 نوشته شده حالا بنا به دلایلی میخام که نسخه مخصوص مکینتاش هم بسازم

برای این کار میدونم که باید از فایرمانکی دلفی xe 4 یا 5 استفاده کنم |(خودم delphi xe 4 دارم) حالا چندتا سوال دارم که اگه لطف کنید بگین ممنون میشم :

1- آیا من باید برنامه رو در فایرمانکی از اول بنویسم یا میتونم پروژه رو از دلفی 2010 به فایرمانکی xe4 ایمپورت کنم؟؟؟

2- آیا نسخه ی مک نرم افزار SQL server 2005 موجود هست؟ اگه هست از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه نیست جایگزینش چیه؟

3- اگه برای سیستم عامل Mac OSx نرم افزار اس کیو ال سرور وجود نداره آیا این سیستم عامل ADO رو ساپورت میکنه تا من از طریق شبکه به دیتابیسم که داخل یک سرور ویندوزی قرار داره وصل بشم؟

4- من در برنامه ام از کامپوننت ها و ابزای های اضافی زیادی استفاده کردم آیا باید همشون رو عوض کنم؟ برنامه ام خیلی بزرگه امکانش نیست که بشینم از اول بنویسم؟

دوستانی که میتونن کمک کنن لطفا دریغ نفرمایند برای من حیاتی

با تشکر فراوان

Felony
جمعه 16 اسفند 1392, 13:08 عصر
برای این کار میدونم که باید از فایرمانکی دلفی xe 4 یا 5 استفاده کنم

اشتباه میکنی !

1- آیا من باید برنامه رو در فایرمانکی از اول بنویسم یا میتونم پروژه رو از دلفی 2010 به فایرمانکی xe4 ایمپورت کنم؟؟؟

گزینه ایمپورت که نداره ، اگر قرار به این کار باشه باید از اول نوشته بشه که البته این پست من از اول نوشتنش با فایرمانکی رو هم کنسل میکنه :)

2- آیا نسخه ی مک نرم افزار SQL server 2005 موجود هست؟ اگه هست از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه نیست جایگزینش چیه؟

خیر فقط نسخه ویندوز داره ، برای مک باید از MySQL استفاده کنید .

3- اگه برای سیستم عامل Mac OSx نرم افزار اس کیو ال سرور وجود نداره آیا این سیستم عامل ADO رو ساپورت میکنه تا من از طریق شبکه به دیتابیسم که داخل یک سرور ویندوزی قرار داره وصل بشم؟

ADO روی مک ؟! بهتره یکم در مورد ساختار Mac و Unix Base بودن اون و ساختار ADO تحقیق کنید !

4- من در برنامه ام از کامپوننت ها و ابزای های اضافی زیادی استفاده کردم آیا باید همشون رو عوض کنم؟ برنامه ام خیلی بزرگه امکانش نیست که بشینم از اول بنویسم؟

اگر برنامت در حد یک Word Processor یا Calculator بود شاید میتونستی با Firemonkey برای مک پورتش کنی ولی بش شک Firemonkey فعلا در حد اندازه های همچین پروژه هایی نیست .

تنها گزینه برای توسعه یک نرم افزار Enterprise بر روی مک زبان نیتیو خودش یعنی Object C و IDE خودش یعنی X-Code هست و بعد از اون Qt ، مگر اینکه برنامتون رو Web Base بنویسید .

موفق باشید .

nilidelphi
یک شنبه 18 اسفند 1392, 07:32 صبح
چرا نوشتن همچین برنامه ی بزرگی در فایرمانکی اشتباه ؟
دلایلتونو میتونید بگید؟

BORHAN TEC
یک شنبه 18 اسفند 1392, 10:13 صبح
چرا نوشتن همچین برنامه ی بزرگی در فایرمانکی اشتباه ؟
دلایلتونو میتونید بگید؟
به نظر من نوشتن این برنامه با FireMonkey موقعی اشتباه هست که برنامه شما فارسی باشد. چرا که FMX هنوز از راست به چپ کردن کنترلها پشتیبانی نمی کند. چندی پیش به Marco Cantu ایمیل زدم و پرسیدم که چه زمانی این مشکل حل می شود ؟ جوابی که او داد این بود:
"رفع این مسئله یکی از مهمترین برنامه های ما هست ولی این کار نیاز به کار زیادی دارد و نمی توانیم زمانی را برای آن مشخص کنیم."
پرسیدم که آیا این مشکل در نسخه آینده دلفی حل می شود؟
گفت:"به احتمال زیاد خیر."

nilidelphi
سه شنبه 20 اسفند 1392, 08:01 صبح
پس اونوقت باید Objective -C کار کنم؟؟؟؟

من به زبان C واردم و کارهای خوبی هم انجام دادم ولی اصلا تا حالا Xcode ندیدم
میترسم توقسمت ارتباط با دیتابیس و اینترفیس برنامه دچار مشکل بشم
راه حلی سراغ دارین؟

بنظرتون لازاروس کار کنم بهتره یا ایکس کد؟

بهروز عباسی
سه شنبه 20 اسفند 1392, 18:07 عصر
بنظرتون لازاروس کار کنم بهتره یا ایکس کد؟

واسه مک "بهترین" گزینه همون X Code و لاغیر.