PDA

View Full Version : اختلاف دلفی و اکسس

r_soori
شنبه 06 دی 1382, 15:58 عصر
با سلام
دوستان عزیز بنده به دنبال دلایل محکم و علمی برای اثبات قویتر بودن دلفی نسبت به اکسس میگردم.
لطف فرموده و اینجانب را در اطلاعات خود شریک کنید.
با نهایت تشکر.

phantasm
شنبه 06 دی 1382, 16:07 عصر
:shock:
میخوای برای کی اثبات کنی؟؟؟
برای خودت یا کس دیگه ای.......
دلفی یه زبان برنامه نویسی همه منظورست ولی اکسس یه برنامه مدیریت پایگاه داده ای برای همین قابل مقایسه نیستند. :roll:

Gladiator
شنبه 06 دی 1382, 16:55 عصر
دوستان عزیز بنده به دنبال دلایل محکم و علمی برای اثبات قویتر بودن دلفی نسبت به اکسس میگردم.

مسلمون دلفی کجا اکسس کجا !

majid_n
شنبه 06 دی 1382, 18:23 عصر
:shock: :shock: :shock: :shock: 8) 8) :?

ramin_rp
شنبه 06 دی 1382, 18:26 عصر
:shock: :shock: :shock:
دلفی و اکسس

مهدی کرامتی
شنبه 06 دی 1382, 18:44 عصر
مثل این میمونه که بگید دنبال دلایلی میگردم که اثبات کند اورانیوم انرژی بیشتری نسبت به نفت تولید میکند :!:

DelphiMan
شنبه 06 دی 1382, 19:12 عصر
با سلام
دوست عزیز اصلا این مقایسه اشتباه است...
چون دلفی یک RAD هست برای تولید و توسعه نرم افزار ولی اکسس یک بانک اطلاعاتی هست برای ایجاد و راه اندازی یک بانک اطلاعاتی البته یک سری امکانات برنامه نویسی محدود دارد که اون هم با استفاده از VBA هست که اون هم قابل مقایسه با دلفس نیست...

موفق باشی - صادق

houshmand
شنبه 06 دی 1382, 19:16 عصر
تنها مزیت اکسس نسبت به دلفی ((آن هم در بانک اطلاعاتی )) این است که شاید یک سری بانک های نیمه آماده داشته باشد که کسانی که تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد کامپیوتر ندارند نیز بتوانند با آن کار بکنند
//******************
دلفی یک زبان همه منظوره است ــ ولی اکسس یک شبهه زبان برای بانک های اطلاعاتی
در مورد بانک های اطلاعاتی نیز از نظر سرعت و توانایی در پردازش بانکهایی با حجم بزرگ و وسیع هرگز اکسس به گرد دلفی نمیرسد

Gladiator
شنبه 06 دی 1382, 21:04 عصر
دوست عزیز اصلا اکسس یه زبان برنامه نویسی نیست . یک نوع برنامه سربسته با کمی پیچ و تاب ( مثل یک ویزارد ) .

najafi_1
یک شنبه 07 دی 1382, 11:54 صبح
شاید بهتره باشه بگیم اکسس یک برنامه مثل word یا excel هستش و برای طراحی یک بانک اطلاعاتی سریع توسط افراد نیمه حرفه ای کاربرد داره
دلفی زبان در حالی که اکسس اپلیکیشن هستش.

r_soori
دوشنبه 08 دی 1382, 17:21 عصر
دوستان عزیز بنده برنامه نویس دلفی هستم و برای قانع کردن یک مدیر که آن هم اطلاعات مالی دارد نه کامپیوتری میخواهم ثابت کنم که دلفی قوی تر است(اظهر من الشمس) دنبال نکات قوت از لحاظ بانک اطلاعاتی دلفی هستم که مثلا نرم افزاری که با دلفی نوشته شده در حجم بالا فلان مورد را ندارد و....
:wink:

مهدی کرامتی
دوشنبه 08 دی 1382, 18:24 عصر
خوب از اول همینو بگو دیگه.

اساتید جواب بدید که دیر شد ها!!!

houshmand
دوشنبه 08 دی 1382, 19:51 عصر
من هم یک مدت پیش این مشکل را داشتم
ولی کار خیلی سختی هست :roll:
چون اون بنده خدا نمی دانست delphi چی چی است
و فقط اسم بانک اطلاعاتی و اکسس به گوشش خورده بود
به نظر من آدم سرش رو بکوبه به دیوار((اونم مهکم :mrgreen: )) ولی نخواد فرق دلفی و اکسس رو به این آدمها بفهمونه :mrgreen: :evil2:

Gladiator
دوشنبه 08 دی 1382, 22:12 عصر
شما میتونی برای نمونه به این بنده خدا بگی که با دلفی هر تریپ برنامه ای که بخوای میتونی بنویسی ولی با اکسس فقط یه تریپ برنامه های خاصی رو میشه بسازی .

بهش بگو میدونی دلفی اسیستنت یعنی چی ؟ اگر گفت آره ! بگو حالا یه اکسس اسیستنت پیدا کن !

:mrgreen:

Developer Programmer
دوشنبه 08 دی 1382, 22:48 عصر
مثل این میمونه که بگید دنبال دلایلی میگردم که اثبات کند اورانیوم انرژی بیشتری نسبت به نفت تولید میکند

ای ول دمتون گرم جالب بود :mrgreen:

najafi_1
سه شنبه 09 دی 1382, 12:30 عصر
همینقدر که اون مدیر رو ببری پشت کامپیوتر و نشون بدی که با گرفتن یک کلید شیفت میتونی تمام جداول رو ببینی و دست کاری کنی موتورش میاد پایین دوم اینکه میشه کوئریهای تهیه شده رو حذف یا دستکاری کرد یا اینکه میشه ماکروها رو حذف و دستکاری کرد بازم بگم که میشه با یه برنامه دلفی پسورد اکسس 97 یا بالاتر رو بدست آورد و . . .
اگه یکم تو اکسس هم مطالعه کنی بد نیست چون اونوقت میفیهمی که اگه نتونی یه edit ساده رو enable یا disable کنی چه به روزت میاد و خلاصه ازین جور حرفها
باز کم بود بیارش پیش خودم خودم . . . :lol: