PDA

View Full Version : کمک در صفحه لاگین

ali0011
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 19:52 عصر
سلام خدمت برنامه نویسان گل
بنده یک برنامه تحت ویندوز ساختم و براش یک صفحه لاگین ساختم ، بنده میخواهم برنامه، نام کاربری وپسورد را از پایگاه داده (اکسس) بخونه و اگه درست بود اجازه ورود کاربر به صفحه بعد را بدهد و همینطور میخواهم در یک صحفه از برنامه امکان تغییر نام کاربری و پسورد وجو داشته باشه(بصورت جایگزین کردن اطلاعات در اکسس).
این شد که اومدم و اینجا پست دادم تا از تجربه شما بزرگواران استفاده کافی را ببرم.
با تشکر

Pascal
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 20:06 عصر
سلام خدمت برنامه نویسان گل
بنده یک برنامه تحت ویندوز ساختم و براش یک صفحه لاگین ساختم ، بنده میخواهم برنامه، نام کاربری وپسورد را از پایگاه داده (اکسس) بخونه و اگه درست بود اجازه ورود کاربر به صفحه بعد را بدهد و همینطور میخواهم در یک صحفه از برنامه امکان تغییر نام کاربری و پسورد وجو داشته باشه(بصورت جایگزین کردن اطلاعات در اکسس).
این شد که اومدم و اینجا پست دادم تا از تجربه شما بزرگواران استفاده کافی را ببرم.
با تشکر
الان دقیقا مشکل (سوال) شما چی هست ؟

ali0011
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 20:10 عصر
خب من نمیتونم چگونه edit هام را با اکسس مرتبط کنم بطوری که اطلاعات را از اون بگیره و پردازش کنه!!!
و اینکه چگونه نام کاربری و پسورد جدید را از طریق برنامه ساخته شده جایگزین اطلاعات موجود در اکسس کنم!:افسرده:

Pascal
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 20:17 عصر
از DBEdit در قسمت Data Controls استتفاده کنید.

ali0011
چهارشنبه 28 اسفند 1392, 20:26 عصر
اگه از DBEdit ها استفاده کنم اطلاعات بطور پیشفرض درون اونا نمایش داده خواهد شد و به راحتی هر کسی میتونه وارد بشه!!
در مورد دومی هم من میخواهم که اطلاعاتم از طریق برنامه آپدیت بشن و اطلاعات قبلی حذف بشن.
موفق باشید.

یوسف زالی
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 00:14 صبح
سلام.
برای لاگین کردن روش های ریادی وجود داره.
یکی از این روشها استفاده از ادیت هست. با استفاده از ADOQuery می تونید کوئری مرتبط رو بنویسید.
برای آپدیت هم از همین کوئری می تونید استفاده کنید.
به نظر من اینها مقدمات دیتابیس هست و شما باید یکم قبلش با کوئری نوشتن آشنا باشید. ترجیحا در همون اکسس تمرین کنید و بعد که کمی راه افتادید با دلفی این کار رو کنید.
موفق باشید.

ali0011
جمعه 01 فروردین 1393, 13:58 عصر
دوستان عزیز اگه کسی وقت آزاد داره لطفا در یک قالب پروژه یا ویدیو نحوه گذاشتن یوزر و پسورد برای صفحه لاگین و تغییر یوزر و پسورد را برای بنده تهیه کند.
در صورتی که آموزش در قالب پروژه بود لطفا امکان باز شدن پروژه در دلفی 7 را به آن بدهید.
با تشکر از شما

fahimi
شنبه 02 فروردین 1393, 07:05 صبح
با سلام و تبریک سال نو
در ساده ترین خالت ممکن شما بایستی
1-شما بایستی ذخیره و بازیابی در تیبل را بدانید.
2-طریقه کد کردن و این کد را بدانید
4-تعریف متغیر ها را و حلقه مسلط باشید
5-انتخاب کنید رمزتان را کجا می خواهید ذخیره کنید
5-1 )تیبل
5-2)رجستری
5-3)ini
5-4) و . . .
توصیه میکنم آموزش جناب شاهین عشایری را مرور کنید
موفق باشید

ali0011
سه شنبه 05 فروردین 1393, 09:03 صبح
سال نو شما هم مبارک
1-دوست عزیز بنده ذخیره کردن را بلدم.
2-کد و این کد را بلد نیستم.
4- با حلقه ها آشنایی دارم.
5- میخواهم در تیبل های اکسس ذخیره کنم.
آموزش های جناب شاهین عشایری را نیز دنبال میکنم.
اما در این کار ناتوان موندم!!

Pascal
سه شنبه 05 فروردین 1393, 21:24 عصر
سال نو شما هم مبارک
1-دوست عزیز بنده ذخیره کردن را بلدم.
2-کد و این کد را بلد نیستم.
4- با حلقه ها آشنایی دارم.
5- میخواهم در تیبل های اکسس ذخیره کنم.
آموزش های جناب شاهین عشایری را نیز دنبال میکنم.
اما در این کار ناتوان موندم!!

در ساده ترین حالت [برای شروع](اگر از Table استفاده کردید) می توانید تیبل خودتون رو فیلتر کنید و درر صورتی که تعداد رکورد بعد از فیلتر شدن 1 شد، کار رو ادامه بدید
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);Const
FilterStr='UserName=''%S'' and Password =''%S''';
begin
ADOTable.Filter :=Format(FilterStr,[edit1.Text ,edit2.Text] );
ADOTable.Filtered :=True;
if ADOTable.RecordCount = 1 then
begin
//statement
end;

end;