PDA

View Full Version : مشکل در SubReport

Mehrafrooz
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 21:38 عصر
با سلام
من با استفاده از کریستال vs.net 2005 گزارشی درست کردم که در این گزارش از subreport نیز استفاده کردم . با توجه به اینکه از دیتابیس access در این گزارش استفاده کردم . روشهایی که دوستان برای معرفی دیتابیس رو هم معرفی کردند رو امتحان کردم و بالاخره تونستم که دیتابیس رو در زمان runtime معرفی کنم .
حالا مشکلی که پیش اومده اینه که اطلاعات موجود در گزارش اصلی نمایش داده میشه ولی اطلاعات subreport ها نمایش داده نمیشه و خالیه .
راههای زیادی رو هم امتحان کردم حتی subreport رو به صورت گزارش مجزا ایجاد کردم و اون رو به عنوان گزارش اصلی امتحان کردم و جواب داد ، یعنی اینکه در خود گزارش مشکلی ندارم . تنها مشکل عدم نمایش اطلاعات ددر subreport هست .
با توجه به اینکه من با کریستال در دات نت زیاد کار نکردم ، ممنون می شم دوستان برای معرفی دیتابیسهای subreport منو راهنمایی کنن .

Mehrafrooz
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 09:38 صبح
حل شد .
ابتدا یک دیتا ست از بانکم ساختم و اون رو fill کردم و بعد با استفاده از setdatasource مربوط به گزارش اونو بایند کردم .

ir_programmer
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 14:33 عصر
این مشکل رو منم الان پیدا کردم.
subreport بصورت مجزا تست کردم جواب میده اما وقتی درون گزلرش اصلی استفاده میکنم اطلاعاتی نمیاره.
در ضمن ، این مشکل فقط با DataSet بوجود اومده و در گزارشاتی که کریستال رو مستقیم به Store Procedure وصل میکنم مشکلی نداره!

ir_programmer
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 15:29 عصر
چرا اطلاعات ساب ریپورت نشون داده نمیشه؟
فیلد لینک ریپورت به ساب ریپورت هم تنظیم هست.

Mehrafrooz
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:57 عصر
این مشکل رو منم الان پیدا کردم.
subreport بصورت مجزا تست کردم جواب میده اما وقتی درون گزلرش اصلی استفاده میکنم اطلاعاتی نمیاره.
در ضمن ، این مشکل فقط با DataSet بوجود اومده و در گزارشاتی که کریستال رو مستقیم به Store Procedure وصل میکنم مشکلی نداره!
من همونطور که گفتم کل دیتا ست رو به کریستال پاس کردم . یعنی اینکه اون جداولی رو که در گزارشم استفاده میکردم رو ابتدا fill کردم و بعد کل دیتاست رو بدون نام بردن جدول به گزارش پاس کردم . فقط باید دقت کنی که نام جداول و فیلد های موجود در دیتاست با نام جداولی که در کریستال استفاده کردی یکسان باشه . و relation مربوط به جدوال رو در دیتاست درست تنظیم کرده باشی و لینک مربوط رو در کریستال نیز درست انتخاب کرده باشی .
من این کارا رو انجام دادم و مشکلم حل شد . بهتره سری هم به سایت خود کریستال ریپورت بزنی . اونجا هم راه حلهای خوبی میتونی پیدا کنی .
فرض کن که اسم دیتا ست DS باشه :

crReportDocument.SetDataSource(DS)

ir_programmer
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 13:44 عصر
من تو پرسشم عجله کردم
حواسم نبود و ساب ریپورت رو جدا گانه به دیتا ست وصل کردم.
در صورتی که باید می نوشتم MainRep.Subreports.Item("SubName").SteDataSource .. .......

m.alavi
شنبه 06 بهمن 1386, 22:34 عصر
سلام ،خسته نباشید
من هم دقیقا مشکل شما را دارم و می خوام با Dataset گزارشم را مقدار دهی کنم بطوری که به مسیر وابسته نشه .این کار را انجام دادم ولی SubReport مقداری نشون نمیده .
با کد مقدار dataset برای Subreport را هم Fill کردم
لطفا راهنمایی کنید.