PDA

View Full Version : چگونه بانک اطلاعاتی را متناسب با نوع پروژمون انتخاب کنیم

kurdboy2175
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:04 صبح
با سلام و خسته نباشید
من میخوام واسه یک بنگاه املاک و مسکن یه برنامه درست کنم که هم کارهای حسابداری و هم دیگش رو انجام بده حال تو انتخاب نوع بانک اطلاعاتیش موندم که آیا sql express رو انتخاب کنم یا از خود sql server استفاده کنم ممنون میشم کمک کنید و بهم پیشنهاد بدید(فقط با دلیل جواب بدید اگه میتونید)

plus
یک شنبه 03 فروردین 1393, 10:28 صبح
اگه میخواین از بین این دو انتخاب کنید، باید بگم که Sql Express نصب ش ساده تر هست، و کلا سبک تر از Sql Server هست ولی محدودیت هایی داره (در همین فروم یا گوگل جستجو کنید در مورد محدودیت هاش)

veniz2008
یک شنبه 03 فروردین 1393, 11:10 صبح
سلام.
در تکمیل صحبت های دوستمون به این موارد توجه کنید :
ببینید ما چندین نوع Sql داریم که در واقع Engin های sql هستند که هر کدوم از اینها برای موارد خاص خودشون استفاده میشن.
SQL Server Express Edition
SQL Server Standard Ediotion
SQL Server Developer Edition
SQL Server EnterPrise Edition
نسخه express رابط گرافیکی (management studio) رو نداره و از لحاظ یکسری امکانات هم محدودیت هایی داره، بسیار کم حجم تر از بقیه نسخه ها هست و البته رایگان هست (مطمئنا چون در ایران زندگی میکنیم کلمه "رایگان" کاملا بی مفهوم هست برای ما).
یک مدل از sql express هست که رابط گرافیکی هم داره که اصطلاحا" بهش SQL Server Express with Advanced Services گفته میشه. این هم رایگان هست ولی رابط گرافیکی رو هم داره.
درباره محدودیت های sql express اینو از msdn براتون درآوردم :
Limitations of SQL Server Express Edition
1. Number of CPUs supported
SQL Server Express uses only one CPU at a time. It can be installed on a server with multiple CPUs, but it will use only one CPU at a time.
2. Maximum memory used
SQL Server Express uses a maximum of 1 GB memory for it's data buffer. So, if your server has severaql GB memeory, SQL Server Express cannot take advantage of it.
3. Database size limit
Maximum database size is limited to 4 GB (log file size is not counted)
4. Profiler in SQL Server Express
Profiler tool is not included with SQL Server Express editions.
5. Job Scheduler
Job Scheduling service is not available with SQL Server Express.
6. Import/Export
Data import and export feature is not available with SQL Server Express.( But can be downloaded as Russell has mentioned)
کامل ترین نسخه، نسخه Enterprise هست که نسخه های جدیدش (حداقلش نسخه های 2008 و بالاتر) روی ویندوزهای خانگی هم نصب میشه و نیازی به ویندوز سرور نداره.
برای برنامه نویسان بهترین نسخه که تقریبا امکاناتش با نسخه Enterprise هم برابر هست، همون SQL Server Developer Edition هست که البته شما می تونید نسخه Standard رو هم نصب کنید.
در کل، برای کار شما نصب کردن هر کدوم از این 3 نسخه کفایت خواهد کرد.
موفق باشید.

kurdboy2175
یک شنبه 03 فروردین 1393, 15:58 عصر
هیچ شخص دیگری نظری ندارد اعلام کند.