PDA

View Full Version : مبتدی: تشخیص کلیک روی کدام کنترل موجود در وب بروزر

mortezagt
شنبه 09 فروردین 1393, 09:15 صبح
سلام
دوستان یه ویندوز اپلیکیشن هست که توش Web Browser گذاشتم و باهاش آدرس یه سایت رو باز کردم..
توی اون سایت چندتا دکمه با ایدیهای (BtnDel) (BtnNew) (BtnSearch) هست.
من میخوام از طریق کد نویسی آیدی دکمه ای که توی وب بروزرم روش کلیک شده رو در بیارم.
فرضا اگر روی دکمه (BtnSearch) موجود در صفحه بروزر کلیک کردم، پیغام نشونم بده و اسم ایدی اون کنترل رو بنویسه.
فکر کنم واضح توضیح داده باشم.

bitasoft.ir
جمعه 21 مهر 1402, 23:03 عصر
برای تشخیص کلیک روی کنترل موجود در وب بروزر، می‌توانید از کد JavaScript استفاده کنید تا وقتی کاربر روی یکی از دکمه‌ها کلیک کرد، عملیات مربوطه انجام شود. در ویندوز اپلیکیشن خود، می‌توانید از کتابخانه‌هایی مانند WebView یا WebBrowser برای نمایش وب‌سایت‌ها استفاده کنید و سپس با استفاده از کد JavaScript، رویداد کلیک را شناسایی کرده و اقدامات مربوطه را انجام دهید.
در مثال زیر، فرض کنید یک صفحه وب با عناصری با آیدی‌های BtnDel، BtnNew و BtnSearch داریم. می‌خواهیم هر زمان که بر روی یکی از این دکمه‌ها کلیک شود، پیغام نمایش داده شود و نام دکمه‌ای که کلیک شده است نمایش داده شود.

<!DOCTYPE html><html><head> <title>Web Page with Buttons</title></head><body> <button id="BtnDel">Delete</button> <button id="BtnNew">New</button> <button id="BtnSearch">Search</button>
<script src="script.js"></script></body></html>

JavaScript (موجود در فایل script.js):

// اضافه کردن رویداد کلیک به دکمه‌ها
document.getElementById("BtnDel").addEventListener("click", function() {
displayMessage("BtnDel");
});

document.getElementById("BtnNew").addEventListener("click", function() {
displayMessage("BtnNew");
});

document.getElementById("BtnSearch").addEventListener("click", function() {
displayMessage("BtnSearch");
});

// نمایش پیغام با نام دکمه‌ای که کلیک شده است
function displayMessage(buttonId) {
alert("کلیک روی دکمه با آیدی: " + buttonId);
}

در این مثال، وقتی کاربر بر روی هر یک از دکمه‌ها کلیک می‌کند، displayMessage فراخوانی می‌شود و نام دکمه‌ای که کلیک شده است به عنوان پارامتر به آن ارسال می‌شود. سپس یک پنجره هشدار با نام دکمه‌ای که کلیک شده است نمایش داده می‌شود.

سلام
دوستان یه ویندوز اپلیکیشن هست که توش Web Browser گذاشتم و باهاش آدرس یه سایت رو باز کردم..
توی اون سایت چندتا دکمه با ایدیهای (BtnDel) (BtnNew) (BtnSearch) هست.
من میخوام از طریق کد نویسی آیدی دکمه ای که توی وب بروزرم روش کلیک شده رو در بیارم.
فرضا اگر روی دکمه (BtnSearch) موجود در صفحه بروزر کلیک کردم، پیغام نشونم بده و اسم ایدی اون کنترل رو بنویسه.
فکر کنم واضح توضیح داده باشم.