PDA

View Full Version : جستجو در فیلد های تاریخی

razeghaik1
شنبه 09 فروردین 1393, 11:35 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان من 2 تا تکست باکس دارم توی asp.net از نوع string که از طریق کد نویسی جاوا اسکریپت تاریخ رو می گیرند به صورت مثلا 6/12/1392 که یکی جهت تاریخ شروع و دیگری جهت تاریخ پایان میباشد.
اطلاعات به صورت 6/12/1392 ذخیره می شوند و نه 06/12/92 !!!
موقع جستجو من چجوری کد بنویسم که مثلا بتونم بین تاریخ 6/8/92 تا 3/12/92 جستجو کنم؟!
چون select که می زنم فقط اطلاعات بین یک ماه خاص رو می تنم جستجو کنم و ه بین چند تا ماه.
لطفا کمکم کنید.
با تشکر

micro24
شنبه 09 فروردین 1393, 23:03 عصر
با سلام

از between یا اون فیلد تاریخ بگید =< با تاریخ شروع و => تاریخ پایان استفاده نمائید

Parseinfo
یک شنبه 10 فروردین 1393, 14:42 عصر
سلام . برای کار با مقادیر تاریخ باید از فیلدهای DateTime استفاده کنید. تاریخ را به صورت میلادی ذخیره کنید. از یک مبدل تاریخ استفاده کنید. ابنجوری خیلی راحت تره

araz_pashazadeh
چهارشنبه 16 مهر 1393, 10:37 صبح
سلام . برای کار با مقادیر تاریخ باید از فیلدهای DateTime استفاده کنید. تاریخ را به صورت میلادی ذخیره کنید. از یک مبدل تاریخ استفاده کنید. ابنجوری خیلی راحت تره

دوست عزیز من دقیقا کاری که شما گفتی را انجام دادم اینم کدش:

SELECT RequestID, ClientName, ClientLastName, ClientAge, ClientLevelOfEducation, ClientMobileNumber, ClientDate, RequestOrder, IsDeleted, OrgIDFROM Visit_Request

WHERE (ClientDate BETWEEN '2007/02/30' AND '2007/02/30')

ولی خطای زیر را داد:
Conversion failed when converting date and/or time from character string.

pezhvakco
چهارشنبه 16 مهر 1393, 13:22 عصر
SELECT RequestID, ClientName, ClientLastName, ClientAge, ClientLevelOfEducation, ClientMobileNumber, ClientDate, RequestOrder, IsDeleted, OrgIDFROM Visit_Request

WHERE (ClientDate BETWEEN '2007/02/30' AND '2007/02/30')

ولی خطای زیر را داد:

Conversion failed when converting date and/or time from character string.
اگر ساختار ستون شما datetime باشد، نباید هیچ خطایی بدهد
یه نگاه داشته باشین :
http://database.ittoolbox.com/groups/technical-functional/sql-l/selecting-between-two-dates-within-a-datetime-field-sql-server-610522