PDA

View Full Version : ارتباط برنامه سی شارپ با اس کیو ال و اجرا شدن آن به صورت خودکار در همه سیستم ها

دنیای برنامه نویسی
دوشنبه 11 فروردین 1393, 00:13 صبح
با سلام و خسته نباشید
من برنامه ای با سی شارپ و اس کیو ال نوشتم و می خواستم طوری مسیر به کانکشن استرینگ بدم که وفتی اون برنامه رو روی سیستم های دیگه اجرا میکنم این عمل به صورت خودکار انجام بشه .
در واقع قابل اجرا روی سیستم های دیگه هم باشه . اگه هر چه سریعتر راه حل های اون رو بگید ممنون میشم .
با تشکر

Morteza-76
دوشنبه 11 فروردین 1393, 00:54 صبح
بانکتون رو درون پوشه فایل اجرایی تون قرار دهید (bin\debug)
و کانکشن استرینگ رو اینگونه قرار دهید :

Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirec tory|\bin\Debug\NAME DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30

Tiam121
دوشنبه 11 فروردین 1393, 00:57 صبح
کانکشن رو باید روی هر سیستم یک بار تنظیم کنی
میتونی connectionstring رو توی یه فایل،رجیستری یا setting ذخیره کنی و بعد از اون بخونی توی هر سیستم

shahryari
دوشنبه 11 فروردین 1393, 08:46 صبح
اگر میخواهید بصورت شبکه باشد باید نام یا ای پی سرور و همچنین نام بانک و یوزر و پسورد را در کانکشن استرینگ بنویسی
مثال:
SERVER=192.168.1.1;DATABASE=MyDB;UID=ali;PWD=123

دنیای برنامه نویسی
دوشنبه 11 فروردین 1393, 12:01 عصر
بانکتون رو درون پوشه فایل اجرایی تون قرار دهید (bin\debug)
و کانکشن استرینگ رو اینگونه قرار دهید :

Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirec tory|\bin\Debug\NAME DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30
بانکم رو درون پوشه قرار دادم
مسیر کانکشنم رو عینا شبیه بالا باید وارد کنم؟ یعنی جز Name DB تغییری دیگه ای نباید تو مسیر بدم ؟؟؟

shahryari
دوشنبه 11 فروردین 1393, 12:44 عصر
بانکم رو درون پوشه قرار دادم
مسیر کانکشنم رو عینا شبیه بالا باید وارد کنم؟ یعنی جز Name DB تغییری دیگه ای نباید تو مسیر بدم ؟؟؟

خیر دوست من به این سادگی ها نیست.....
1- بانکتون رو حتما باید اتچ کنید در سرور
2- نام یا آی پی سرورتون رو در server بنویسد
3- یک یوزر در اسکیوال منجممنت برای دسترسی به بانکتون تعریف کنید و دسترسی بانک رو به یوزر ایجاد شده نسبت بدید
4 - در قسمت uid نام یوز و در قسمت pwd پسورد را بنویسید
5- با توجه به شکل زیر بررسی کنید که در قسمت تولز سرور کانفیگوریشن ، پرتکل TCP/IP اینیبل باشد

117472

mehdiomnia
دوشنبه 11 فروردین 1393, 14:23 عصر
منم همین مشکل دارم میشه لطفا یکی از دوستان یک راهنمای خوب بنویسه اینطوری آدم گیج میشه
اگر با یک مثال عملی اینکارو انجام بدید و یک پروژه بدید بهتر جا می افته

دنیای برنامه نویسی
شنبه 16 فروردین 1393, 17:33 عصر
ببخشید من هنوز نتونستم پاسخ واضحی واسه سوالم پیدا کنم اگه میشه بیشتر واسم توضیح بدید با مطالعه ای که روی نظرات شما بزرگوارن داشتم نمیخوام به صورت شبکه باشه و به این نتیجه رسیدم که مسیر کانکشنم رو درون فایلی در سی شارپ بزارم و بعد همراه فایل اجرایی قرار بدم و اگه خواستم روی سیستم دیگه ای اجرا کنم فقط کافی باشه درون اون فایل نام سیستم رو تغییر بدم اما راه حلشو نمی دونم .خواهش میکنم کمکم کنید با این حال اگه راه حل بهتری داشتید واسم قرار بدید ممنون میشم .