PDA

View Full Version : سوال: تگ های مرتبط

elhamirani
یک شنبه 17 فروردین 1393, 20:53 عصر
درود
چجوری میشه برای پست تگ(برچسب های مشابه)ایجاد کرد؟
سپاس

***BiDaK***
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:44 عصر
همونجوری که فیلد title میذاری واسه مطلب یک فیلد هم برای برچسب ها باید بذاری.
زمانی هم که برچسب ها نمایش داده میشن در صفحه , با کاراکتری که بین تگ ها برای جدا کردن برچسب ها گذاشتی هر کدوم از برچسب هارو بصورت لینک جستجو میذاری.

cpuram
یک شنبه 17 فروردین 1393, 23:44 عصر
همونجوری که فیلد title میذاری واسه مطلب یک فیلد هم برای برچسب ها باید بذاری.
زمانی هم که برچسب ها نمایش داده میشن در صفحه , با کاراکتری که بین تگ ها برای جدا کردن برچسب ها گذاشتی هر کدوم از برچسب هارو بصورت لینک جستجو میذاری.

البته بهتره table برچسب از table پست جدا بشه چون با یک فیلد کارشون راه نمیفته.

***BiDaK***
یک شنبه 17 فروردین 1393, 23:57 عصر
راه میفته.:قهقهه:

cpuram
دوشنبه 18 فروردین 1393, 00:21 صبح
دوست من برچسب ساختارش اینطوریه که یک برچسب ممکنه توی 1000 تا پست استفاده بشه پس اصلا شیوه شما منطقی نیست.

[younes]
دوشنبه 18 فروردین 1393, 00:46 صبح
دوست من برچسب ساختارش اینطوریه که یک برچسب ممکنه توی 1000 تا پست استفاده بشه پس اصلا شیوه شما منطقی نیست.

من هم با نظر cpuram موافقم چون بر چسپ ها ی یک پست برخلاف title میتونن توی بقیه پست ها هم یکسان باشند پس منطقیه که از یه تیبل جدا برا اون استفاده بشه و ممکنه به چند فیلد نیاز پیدا کنید

***BiDaK***
دوشنبه 18 فروردین 1393, 01:27 صبح
بله من متنو ندیدم.
خوبه از ajax هم زمان نوشتن برچسب استفاده بشه تا یک جستجو هم در جدول برچسب ها بشه.

elhamirani
دوشنبه 18 فروردین 1393, 15:22 عصر
میشه واضح تر بگید؟اگه خواستم چندتا لینک برچسب داشته باشم چی؟

elhamirani
دوشنبه 18 فروردین 1393, 18:57 عصر
اگر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم:لبخندساده:

cpuram
دوشنبه 18 فروردین 1393, 23:18 عصر
یک table بزارید یک سری فیلد مثل id و tag_title و ... داخل هر پست میتونید از id ی جدول tag استفاده کنید و موقع ثبت هر پست آی دی اونا رو ذخیره کنید وقتی میخوایید نمایش بدید با توجه به ای دی های ثبت شده tag_title ها رو میخونید .
حالا وقتی لینک میدید به برچسب میره به دیتابیس و پستهایی که اون ای دی رو ذخیره کردن رو نشون میده.

id1385
دوشنبه 18 فروردین 1393, 23:47 عصر
با سلام
شما اول یه تیبل برای تگهات بزار و توی اون تگهاتو ثبت کن که میتونه به تعداد دلخواه باشه.
و توی تیبل پستهات هم یک فیلد برای آیدی تگها اختصاص بده.
موقع ثبت پستها فقط آیدی اون تگ رو در فیلد آیدی تگهای پست قرار بده.
موقع خوندن اطلاعات هم می تونی تگهاتو جدا کنی و برای هر تگ یک لینک درست کنی، مثل cms هایی که هستن.
توی عکس می تونی نمونه رو ببینی
منتها من بر حسب نیاز صرفاً تعداد تگها رو میخوام که شما می تونی بجای تعداد نام اونا رو تبدیل به لینک کنی.
و یک مسئله می مونه که شما وقتی میخوای تگی را اضافه کنی یا حذف کنی باید چک کنی که اون تگ از قبل وجود داره یا نه که اونم کار سختی نیست.
توی همین تصویر نمونه ارسال دیتا به فایل php رو اگه ببینید، تگهای من در اندیس شماره 7 بصورت آرایه ارسال می شن.

data[] :UHses6_WRIlTZCrAyTYwJoe-Mu0WsngMlT_hc0i3XrE
data[] :مثلاً عنوان پست من
data[] :مثلاً یک شرح پست
data[] :true
data[] :false
data[] :1
data[] :1
data[7][] :1YkhRIvV0tPXzzix-tR0eCVLp1nDFyIw-_5nXyHBU_0
data[7][] :bBAPQSm9nKLMc_7NMnIUbJpoDpk2OuabPZRKqq0gBpA
data[] :add
data[] :Null

موقع خوندن تگها برای اینکه اونا رو جدا کنید از explode استفاده کنید مثل همین که من تو صفحه ی خودم گذاشتم.

private function spl_services($servises = ""){
$link = '<button class="btn btn-link irSans" style="outline: 0;line-height: 15px!important;" title="مشاهده جزئیات">%s</button>';
$counting = 0;
if(isset($servises)){
$servis = explode(';', $servises);
foreach($servis as $s){
if(trim($s) !== ""){
$counting++;
}
}
}
if($counting > 0){
return sprintf($link, globals::convertNumber((str_replace(',','/',number_format($counting)))). " مورد" );
}
return " <span class=\"non-edit\">---</span> ";
}

موفق باشید.