PDA

View Full Version : سوال: چرا با وحود فریم ورک هایی مثل سیمفونی و zend از yii استفاده کنم؟

amiragha2
سه شنبه 19 فروردین 1393, 13:30 عصر
سلام
این سوال برای من که می خوام تازه شروع کنم پیش اومده که چرا باید با وجود چنین فریم ورک های قدرتمندی که مطرح هستند و گسترششون هم بیشتر هست از yii استفاده کنم؟
لطفا کمی توضیح بدید.
ممنون

MMSHFE
سه شنبه 19 فروردین 1393, 21:35 عصر
همین اول کار یک نکته رو بگم و اون اینکه هیچ بایدی در کارهای شخصی شما وجود نداره و اگه منظورتون از باید، توی ایران نهاد هست، خدمتتون عرض کنم که این انتخاب بخاطر پوشش بهتر نیازهای پروژه های ایران نهاد توسط این فریمورک بوده و اینکه همه با یک فریمورک استاندارد و مشترک کار کنیم تا کدها یکدست و یکنواخت بشه و اگه یکنفر، زمانی به هر دلیل نتونست کار رو ادامه بده، سریع و بدون نیاز به آموزش مجدد، بتونیم یکی دیگه رو جایگزینش کنیم. شاید هم در آینده فریمورک کاری ایران نهاد عوض شد چون دائماً دنبال پیشرفت هستیم.
اما بطور کلی درمورد اینکه حالا چرا Yii رو انتخاب کردیم، توصیه میکنم جواب این سؤالات رو در اینترنت جستجو کنید:
- واقعاً Yii هیچ حرفی دربرابر این فریمورکها که اسم بردین نداره؟
- Performance کدوم یکی از این فریمورکها به Yii میرسه؟
- پشتیبانی فریمورکهایی که گفتین از Web 2 در چه حدیه؟
- آیا واقعاً امکان خاص و ضروری و مهمی توی اون فریمورکها هست که توی Yii مشابه یا معادلش نباشه؟
- آیا واقعاً گسترش اون فریمورکها بیشتر از Yii هست؟ (منظورم گسترش واقعی و امکانات خاص هست نه صرفاً مرتباً ورژن جدید بیرون دادن)
- آیا کار خاصی رو سراغ دارین که توی یک فریمورک بشه انجام داد و اصلاً با Yii نتونیم انجام بدیم؟
- آیا سرعت یادگیری فریمورکی مثل زند و سیمفونی با Yii قابل مقایسه است؟
- آیا این فریمورکها هم مثل Yii و با همون سادگی و سهولت میتونن از عناصر و کلاسهای فریمورکهای دیگه داخل خودشون استفاده کنن؟

نمیخوام این تاپیک دوباره به بحث و جدال بین فریمورکها و طرفدارانشون تبدیل بشه (عادت همیشگی ما ایرانیها)، فقط خواستم یادآوری کنم با وجود نکات فوق، هر کاری رو در هر فریمورکی میشه انجام داد اگه برنامه نویسش واقعاً کارش رو بلد باشه و ملاک شما برای انتخاب فریمورک، بیشتر باید این باشه که با Syntax و معماری داخلی کدومشون راحتترین.

amiragha2
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 10:49 صبح
بله من در این باره تحقیق زیاد کردم اما هر جا بحثی باز شده،‌چندین نفر متعصب اومدن و بحث رو خراب کردن.
من بیشتر می خواستم نظر یه شخص حرفه ای رو که واقعا با این فریم ورک ها کار کرده رو در موردش بدونم. نقایصش بیشتر مد نظرم هست.
بعنوان مثال مقالات بسیاری خوندم که گفته بودن yii یه فریم ورک همه فن حریف هست که بیشتر پروژه ها رو می شه باهاش انجام داد. خوب در این مورد برام سوال پیش اومده که این کلمه بیشتر به چه معناست و اینکه چه مباجثی رو نمی شه با Yii پیاده کرد؟

MMSHFE
پنج شنبه 21 فروردین 1393, 01:16 صبح
راستشو بخواین نه فقط در مورد Yii بلکه درمورد تمام فریمورکها، فکر نمیکنم پروژه وبی وجود داشته باشه که نشه با یک فریمورک خاص انجام داد.