PDA

View Full Version : ایجاد دکمه تشکر ( مثل فیس بوک ) و ارتباط به دیتابیس از طریق کلاینت

vahid-p
شنبه 23 فروردین 1393, 11:56 صبح
سلام دوستان عزیز
من میخوام یه دکمه تشکر درست کنم که کلیک کردن رو اون یک عدد به تعداد دفعات تشکر شده از یک آیتم اضافه بشه. اینو از طریق php بلدم، ولی مشکل اینجاست صفحه یه بار باید لود بشه.
میخواستم ببینم با javascript چطور میتونم این کدهای sql رو بفرستم و جواب رو از دیتابیس سرور بگیرم؟

Mojtaba.Shateri
شنبه 23 فروردین 1393, 12:21 عصر
سلام دوستان عزیز
من میخوام یه دکمه تشکر درست کنم که کلیک کردن رو اون یک عدد به تعداد دفعات تشکر شده از یک آیتم اضافه بشه. اینو از طریق php بلدم، ولی مشکل اینجاست صفحه یه بار باید لود بشه.
میخواستم ببینم با javascript چطور میتونم این کدهای sql رو بفرستم و جواب رو از دیتابیس سرور بگیرم؟

شما کافیه یک تگ button با یک span بزاری با مقادار 0. بعد با jquery بگی وقتی روی button کلیک شد ، یک function صدا زده بشه.
داخل function هم یک متد ajax فراخوانی کن که درخواست بده به یک url از سرورت و در اونجا جدول مورد نظرتو آپدیت کن و اگه آپدیت شد یک مقداری مثل OK برگردون. در متد ajax خودت در حالت Success اگه مقدار دریافتی از سرور OK بود محتوای Span رو یکی اضافه کن در غیر اینصورت مثلا یک پیغامی بده یا هرچی که میخوای.