PDA

View Full Version : قیمت اینچنین نرم افزاری باید چقدر باشه ؟

RealDream
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 14:23 عصر
سلام
اول یه مقدمه بگم
در موسسات آموزشی مثل کانون های آموزشی ، دانشگاه ها و حتی مراکز مجری آزمون های تستی شبیه سازمان سنجش و یا راهنمایی و رانندگی از فرم های مخصوص پاسخنامه استفاده میشه که اطلاعا طرف مثل نام یا شماره و غیر روی اسن پاسخنامه نوشته می شه . فرض کنید در یک دانشگاه این تیپ پاسخنامه ها برای دانشجو ها توزیع میشه و دانشجو اشتباها یکی از خونه ها رو اشتباه پر میکنه و قاعدتا نمره اون در دچار مشکل میشه تا زمانی که برگه استخراج بشه و پس از اصلاح توسط دستگاه مارک ریدر خونده بشه
حالا اگه ما یه نرم افزار بنویسیم که توی مثلا 250 تا مرکز آموزشی استفاده بشه تا اطلاعات شخصی و انتخاب واحد شامل شماره دانشجویی - کد درس - سال تحصیلی - ترم تحصیلی - شماره صندلی - شماره مرکز و ... رو روی این برگه ها پر کنه و همچنین بتونه از فایل های موجود در هارد (‌نه توی خود دیتا بیس بصورت شی ء ole ) عکس ها رو به گوشه برگها ضمیمه کنه و به کمک کد خاصی یه بار کد برای شمارش و کنترل به کنار عکس اضافه کنه و ... به نظر شما این نرم افزار چقدر ارزش داره ؟
کدش با داکیومنتش چقدر ارش داره که واگذار بشه ؟
ممنون اگه راهنمایی کنید فک کنم قیمت پائین دادم
یادم رفت با اکسس 2003 نوشته شده

mohammadgij
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 15:57 عصر
Access Or Access Project?
در ضمن تنها این موارد نیست که قیمت یه نرم افزارو مشخص میکنه. مدت زمان گارانتی، کل مشخصات فنی ، اینکه این Document که شما می گی منظورت راهنمای کاربران هستش یا Design Document هم مطرح ِ. تعداد نفراتی که می خوای آموزش بدی؟ تحت شبکه هست یا نه؟
تعداد Client هایی که سیستم باید نصب بشه؟ توی هر مرکز یک Client? آیا Change اطلاعات هم داری؟ بیمه و مالیات این قرارداد بر عهده کیه؟ شما یا کارفرماتون؟بارکدی که قراره به عکس داده بشه آیا باید ارتباطی هم با پرینتر بارکد داشته باشه؟ آیا انتظار دارن که اگه بارکد چاپ شد بشه با دستگاه بارکد خوان اطلاعات رو خواند و به سیستم وارد کرد؟
این نسخه انحصاریه یا شما می تونید بعد از این مکان در جاهای دیگه هم بفروشیدش؟ از نظر مواد حقوقی قراردادتون میگم.

RealDream
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 17:17 عصر
Access Or Access Project?
در ضمن تنها این موارد نیست که قیمت یه نرم افزارو مشخص میکنه. مدت زمان گارانتی، کل مشخصات فنی ، اینکه این Document که شما می گی منظورت راهنمای کاربران هستش یا Design Document هم مطرح ِ. تعداد نفراتی که می خوای آموزش بدی؟ تحت شبکه هست یا نه؟
تعداد Client هایی که سیستم باید نصب بشه؟ توی هر مرکز یک Client? آیا Change اطلاعات هم داری؟ بیمه و مالیات این قرارداد بر عهده کیه؟ شما یا کارفرماتون؟بارکدی که قراره به عکس داده بشه آیا باید ارتباطی هم با پرینتر بارکد داشته باشه؟ آیا انتظار دارن که اگه بارکد چاپ شد بشه با دستگاه بارکد خوان اطلاعات رو خواند و به سیستم وارد کرد؟
این نسخه انحصاریه یا شما می تونید بعد از این مکان در جاهای دیگه هم بفروشیدش؟ از نظر مواد حقوقی قراردادتون میگم.
دوست من ممنون از اینکه جواب دادین
یه فایل mdb اکسس که بیشتر کاراش رو برنامه نویسی برنامه انجام میده و در دل یه گزارش پاسخنامه رو چاپ می کنه . من مستندات کد تویسی یا همون راهنمای طراحی رو میخوام بدم با سورس کامل برنامه به واحد ماشیتی یه مجموعه آموزشی که در کل کشور ازش استفاده بشه موضوع اموزش و گارانتی هم نداریم فقط توی قرارداد قید شده در صورت بروز مشکل برنامه نویسان واحد ماشینی موسسه رو کمک کنم تا کی هم مشخص نیست اما چون برنامه روتین وار هست فک نکنم به یه سال بکشه