PDA

View Full Version : ODBC به چه درد می خوره؟

archi
دوشنبه 08 دی 1382, 07:29 صبح
سلام من همیشه با ADO کار می کنم و هیچ وقت نشده برم سراغ ODBC میشه بگین کی لازم میشه از odbc استفاده کنم؟ اصلا با تکنولژی های امروز odbc به درد می خوره یا منسوخ شده؟
ممنون :oops:

الهام تفریشی
دوشنبه 08 دی 1382, 09:50 صبح
odbc نمیشه گفت منسوخ شده
بعضی وقتها هست نمیخوای مستقیم به بانک وصل شی واون وسط ها بخوای یه کنترلی داشته باشی
یا مثلا میخوای برای وصل شدن به سرور یه واسط داشته باشی
تقریبا الان کسایی ازش استفاده میکنن که یسری object ها دارن که با odbc نوشتن دیگه ارزش نداره بیان عوض کنن
مثلا اینکه بگی با توجه به این که .net اومده چرا با فاکس و اسمبلی و نمیدونم هر زبون دیگه برنامه مینویسن

کم حوصله
دوشنبه 08 دی 1382, 09:52 صبح
سلام من همیشه با ADO کار می کنم و هیچ وقت نشده برم سراغ ODBC میشه بگین کی لازم میشه از odbc استفاده کنم؟ اصلا با تکنولژی های امروز odbc به درد می خوره یا منسوخ شده؟

:shock: :shock:
آقا چه ربطی دارن به هم
شما میتوانید از داخل ado به را حتی odbc را صدابزنید
odbc جهت کارهای تحت شبکه بیشتر به درد میخوره به این صورت که شما ابتدا در odbc با بانکتان در سرور ارتباط برقرار کرده سپس توسط ado به odbc وصل شده و به اطلاعات دستیابی پیدا میکنید

به همین راحتی / به همین سادگی ..... (پودر کیک رشد ) :mrgreen:

jannati
دوشنبه 08 دی 1382, 14:28 عصر
دوست عزیز سلام
شما فکر کنید مثلا یک بانک اطلاعاتی با اکسس نوشتید.حالا اگه بخواهید روی دستگاهی نصب کنید که اکسس نداره با مشکل مواجه میشید.با این odbcدر حقیقت یک روکش برای بانک اطلاعاتی خودتون (حالا اکسس باشه یا sql serverیا فاکس پرو یا هر چیزی که در ODBCتعریف شده ،باشه )تعریف کردید که هنگام Setupکردن کافیه در برنامه بگنجونید.روی هر دستگاهی هم شناخته میشه.
همونطور که دوست محترممون (کم حوصله)گفتند از داخل adoمیشه یک odbcرو صداکرد.در اصل ADOیک وسیله برای اتصال به بانک اطلاعات است که یکی از روشهای این اتصال odbcاست.
موفق باشید

h_rezaei
دوشنبه 08 دی 1382, 17:05 عصر
اگه بخواهید روی دستگاهی نصب کنید که اکسس نداره با مشکل مواجه میشید

احتیاج به نصب اکسس نیست کافیه MDAC رو نصب کنید

حالا اکسس باشه یا sql serverیا فاکس پرو یا هر چیزی
:?: :?: :!: SQL Server خیر

در اصل ADOیک وسیله برای اتصال به بانک اطلاعات است که یکی از روشهای این اتصال odbcاست.
این یعنی چی؟! :cry:

کم حوصله
دوشنبه 08 دی 1382, 18:34 عصر
SQL Server خیر
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
کی اینو به شما گفته ؟؟؟
چرا اظهار لطف الکی می کنید ؟؟؟
چرا چیزی که بلد نیستید می پرانید ؟؟؟؟ :x
تا حالا با odbc کار کردید آن را باز کردید ؟؟؟؟
برید بخونید کار کنید بپرسید تجربه کنید بعد بیایید جواب بدید چون جوابهایی که در اینجا مطرح می شوند خیلی حیاطی هستند و تاثیر زیادی در افکار دیگران دارد !!!!1 :x

کم حوصله
دوشنبه 08 دی 1382, 18:39 عصر
سلام
این هم نمایی از ODBC
البته اینها فقط تعدادی از دیتابیسهایی هستند که ODBC ساپورت می کنه خیلی های دیگه هم هست !!! :wink: :P

ساران سافت
دوشنبه 08 دی 1382, 18:46 عصر
کم حوصله جون؛ کم حوصله گی نکن یکم برای بچه ها بیشتر در مورد اون توضیخ بده!
ممنون. :wink:

کم حوصله
دوشنبه 08 دی 1382, 18:49 عصر

دیگه بیستر از اون عکسها ؟؟؟؟ :roll: