PDA

View Full Version : domain ثبت شده سایت شبکه

amir_king2_2
دوشنبه 08 دی 1382, 08:30 صبح
با سلام
چند تا سوال داشتم که به صورت زیر اونا رو مطرح میکنم.

ببینید ما تو شرکتمون یک domain به ثبت رسوندیم.
7 تا سرور تو سایتمون داریم.
برنامه ای که من نوشتم روی یکی از این سرورها نصب شده و با sql server کار میکنه IP این سرور تو داخل شرکت معتبره ولی از جاهای دیگه نمیشه این IP رو Ping کرد و به sql server اون کانکت شد. حالا من برای رفع این مشکل چکار باید بکنم ؟ آیا Sql server بایستی روی اون Server نصب بشه که آدرس IP اون به صورت Domain به ثبت رسیده ؟؟
لطفا راهنماییم کنید. :cry:
به طور کلی برنامه من تحت شبکه ست و با ادرس IP به کامپیوتر سرور کانکت میشه .

Gladiator
دوشنبه 08 دی 1382, 09:35 صبح
با سلام

اگر برنامه شما باید توی اینترنت کار کنه و نه شبکه LAN :

به 2 روش میتونید کارتون رو به انجام برسونید .

1) خرید IP معتبر و کانکشن مناسب .
2) اعمال تغییرات بروی برنامه به شکلی که با دیتابیسی در شبکه اینترنت کار کند . ( برای این کار میتونید یک وب سایت راه اندازی کنید و برای سایتتون دیتابیس SQL Server هم خریداری کنید ٬ سپس بانک اطلاعاتی برنامه رو به اون انتقال بدید و کلاینتها رو برای برقراری ارتباط با دیتابیس به آدرس جدید دیتابیس آدرس دهی کنید .‌)

اگر من متوجه منظورتون نشدم بیشتر توضیح بدید .
موفق باشی .
گلادیاتور .

amir_king2_2
سه شنبه 09 دی 1382, 07:59 صبح
سلام
IP معتبر خریداری شده.
اما منظورتون رو از کانکشن مناسب نفهمیدم. :?:

یعنی Sql Server هم بایستی توسط سایت ساپورت بشه ؟
و بعد ما با استفاده از آدرس IP خریداری شده بهSQL server اون کانکت بشیم ؟
آیا برای این کار حتما بایستی برنامه های ما تحت وب باشن ؟

البته من بیشتر سعی دارم نرم افزاری رو بنویسم که با استفاده از IP ثبت شده به sql server یک سرور ( تو اینترنت ) کانکت بشه و خود برنامه به صورت Application از سایت داونلود و نصب بشه و فقط اطلاعات بانک اطلاعاتی رو از sql server site بگیره ... کاری که بسیاری از نرم افزارها مثل یاهو مسنجر انجام میدن.
لطفا بیشتر راهنماییم کنید.

Gladiator
سه شنبه 09 دی 1382, 09:15 صبح
منم منظورم دقیقا همین بود .

ولی
یعنی Sql Server هم بایستی توسط سایت ساپورت بشه ؟ بله باید SQL Server بروی یک شبکه با پهنای باند مناسب باشه .

کانکشن مناسب هم به این معنیه که ممکنه حجم اطلاعات برای انتقال بالا باشه و با یک کانکشن مثلا 33.6 ک نمیشه به راحتی کار کرد .

توی برنامه هم میتونید آدرس SQL Server رو یک آی پی معتبر قرار بدید . به همین سادگی .

موفق باشی .
گلادیاتور .