PDA

View Full Version : نشان دادن مدت زمان

دنیای برنامه نویسی
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 09:48 صبح
از کدام کنترل بهتر هست واسه نمایش مدت زمان استفاده کرد ؟ البته از کنترل maskedtextboxاستفاده کردم ولی در حین اجرا اعداد درون اون درست قرار نمیگیره ؟؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

alireza.zahani
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 10:39 صبح
منظورت از مدت زمان چیه؟
سناریوتو تعریف کن

دنیای برنامه نویسی
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 18:34 عصر
منظورت از مدت زمان چیه؟
سناریوتو تعریف کن

یعنی در فرمم میخوام اطلاعات مثلا یک کلاس درسی را وارد کنم نام کلاس ، روز برگزاری و ساعتی که قرار هست برگزار بشه . نمی دونم واسه مشخص کردن ساعت اون (مثلا ساعت 8:30) بهتره از کدوم ابزارهای تولباکس و چه جوری استفاده کنم همون طوری که در بالا گفتم از ابزار maskedtextboxاستفاده کردم اما زمان اجرا هنگام وارد کردن عدد دچار مشکل میشم یعنی به راحتی نمیشه عدد را درون اون قرار داد اگه تنظیمات یا کدی داره بیزحمت راهنمایی کنید .

دنیای برنامه نویسی
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 08:10 صبح
کسی نیست لطف کنه جواب مارو بده :ناراحت:

javadaskari
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:04 صبح
برای قشنگی کار میتونی از دوتا Label استفاده کنی (راحت میتونی فونت ، رنگ ، سایز .... رو تغییر بدی)
برای آپدیت label از کنترل Timer استفاده کن که هر یک ثانیه اجرا بشه و درون متد Timer ساعت را بخون و اطلاعات ساعت و دقیقه را درون Label قرار بده

دنیای برنامه نویسی
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:26 صبح
برای قشنگی کار میتونی از دوتا Label استفاده کنی (راحت میتونی فونت ، رنگ ، سایز .... رو تغییر بدی)
برای آپدیت label از کنترل Timer استفاده کن که هر یک ثانیه اجرا بشه و درون متد Timer ساعت را بخون و اطلاعات ساعت و دقیقه را درون Label قرار بده

ممنون از پاسخ شما ولی منظورم اینه که مقدار ساعت و دقیقه رو درونی کنترلی شبیه تکس باکس به راحتی وارد کنم و این مقدار درون جدول ذخیره بشه . آیا سوال من با این چیزی که شما فرمودید امکان پذیر هست؟