PDA

View Full Version : ارور در گزارشگیری ؟؟؟

دنیای برنامه نویسی
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:22 عصر
در سی شارپ یه دکمه جهت گزارشگیری به فرمم اضافه کردم و کد زیر رو واسش نوشتم :
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
stTableAdapter.Fill(dataSet1.Tables);
stiReport1.RegData(dataSet1.Tables);
stiReport1.Show();
}

تمام مسیرهای گزارشگیری اضافه کردن دیتاست ، جدول و ... رو انجام دادم اما با در زمان اجرای برنامه با ارورهای زیر مواجه میشم علت این ارورها چیه ؟
Error 1: Argument 1: cannot convert from 'System.Data.DataTableCollection' to 'System.Data.DataTable'

Error 2: The best overloaded method match for 'Stimulsoft.Report.StiReport.RegData(System.Data.D ataTable)' has some invalid arguments

Error 3: The best overloaded method match for 'WindowsFormsApplication1.studentDataSetTableAdapt ers.stTableAdapter.Fill(WindowsFormsApplication1.s tudentDataSet.stDataTable)' has some invalid arguments
Error 4: Argument 1: cannot convert from 'System.Data.DataTableCollection' to 'WindowsFormsApplication1.studentDataSet.stDataTab le'

winner1
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:31 عصر
اولا شما به جا یه جدول دارین یه مجموعه از جداول رو انتقال میدین دوما اسم ستون ها و جداولتون باید عینا با اسم ستون و جداولی که تو گزارشه یکی باشه

دنیای برنامه نویسی
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:17 عصر
[QUOTE=winner1;2014561]اولا شما به جا یه جدول دارین یه مجموعه از جداول رو انتقال میدین دوما اسم ستون ها و جداولتون باید عینا با اسم ستون و جداولی که تو گزارشه یکی باشه[/QUOTE

بازم چک کردم تو دیتا ست یه جدول و اسم ستونهای گزارش هم با جدولی که انتخاب کردم یکی هست . مشکل کجاست؟؟؟؟؟

winner1
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:21 عصر
[QUOTE=winner1;2014561]اولا شما به جا یه جدول دارین یه مجموعه از جداول رو انتقال میدین دوما اسم ستون ها و جداولتون باید عینا با اسم ستون و جداولی که تو گزارشه یکی باشه[/QUOTE

بازم چک کردم تو دیتا ست یه جدول و اسم ستونهای گزارش هم با جدولی که انتخاب کردم یکی هست . مشکل کجاست؟؟؟؟؟
دادش من تو متد ریگ دیتا میتونی اسم جدولتم انتقال بدی

دنیای برنامه نویسی
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 08:23 صبح
[QUOTE=winner1;2014634][QUOTE=دنیای برنامه نویسی;2014630]
دادش من تو متد ریگ دیتا میتونی اسم جدولتم انتقال بدی[/QUO

من دفعه اوله دارم با استیمول سافت و نحوه گزارشگیری کار میکنم منظورتون از متد ریگ رو نفهمیدم میشه بیزحمت توضیح بدید چه جوری میتونم این کار رو انجام بدم ؟؟

winner1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 11:48 صبح
RegData(dataTable,"TableNameInReport");

دنیای برنامه نویسی
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 15:10 عصر
RegData(dataTable,"TableNameInReport");

ممنون از لطف شما
حالا این متد رو کجا باید بکار ببرم ؟ داخل باتن گزارشگیری ، ادامه کد بالا باید بنویسم ؟؟:متفکر:

winner1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 19:56 عصر
ممنون از لطف شما
حالا این متد رو کجا باید بکار ببرم ؟ داخل باتن گزارشگیری ، ادامه کد بالا باید بنویسم ؟؟:متفکر:

دادش اینطور که معلومه تو گزارش گیری تازه کاری پس بزار لیست مراحل رو واست بنویسم
1-ساخت جدول و دیتا سورس در گزارش که اسمی که بهش میدی حواست باشه که چیه چون ازش استفاده میکنی
2-تو سی شارپ باید گزارشمونو لود کنیم و دقت کن این کدایی که میگم ادامه همن که جدا جدا توضیح میدم الان اینطوری لود میکنیم

StiReport myReport=new StiReport(");
myReport.Load("path");

3-انتقال حدول مورد نظر به گزارش تو مرحله اول گزارشی که ساختی گفتم اسم جدول به دردمون میخوره یعنی همین مثلا اگه داخل گزارش اسم جدول رو گذاشتی ExampleTable کد میشه این

myReport.RegData(dataTable,"ExampleTable");

موفق باشی