PDA

View Full Version : تبدیل پیغام اکسس به فارسی

bijanborjian
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 08:09 صبح
چگونه این پیغام را فارسی کنم؟
http://www.chaharmahalmet.ir/msg.jpg

alimaker
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 19:44 عصر
نمیدونم میتونه کمک کنه یا نه ولی مطالعه اش بی ضرر است.
حتما به آدرس http://www.iritn.com/?action=show&type=news&id=10043 مراجعه کنید.

mmha_85
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 21:27 عصر
تا اونجایی که من می دونم اگر در هنگام اجرای یک کوئری این پیغام داده بشه معمولا کوئری یک اشکالی داره. یعنی اگر کوئری درست کار کنه اصلا نباید این پیغام رو بده.

A.Farzin
جمعه 15 اردیبهشت 1385, 21:48 عصر
پیغام شما دو بحث دارد اول اینکه شما یک مشکلی در تولید کوئریتان دارید که باید آن را حل کنید. دوم اینکه شما می‌خواهید این پیغام را به شکل فارسی داشته باشید. این کار به کمک کدنویسی امکانپذیر است. شما به جای استفاده از نمای طراحی کوئری، باید کوئری مورد نظرتان را روی یک رکوردست اجرا کرده و یپغام فارسی مورد نظرتان را در آنجا پیاده کنید.

moustafa
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 06:18 صبح
این پیغام خود اکسس مبنی برخطادر الحاق فیلدها یعنی فیلد غیر همجنس یا سایز مختلف یا الحاق تکراری به یک فیلد کلید اصلی یا یونیک که به تصمیم گیری کاربر ربطی نداره شما باید کوئری را اصلاح کنید تا عملیات با موفقیت انجام شود

bijanborjian
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 13:50 عصر
ببینید من متوجه هستم که در این حالت اطلاعات یک کوئری که میخواهد به یک جدول اضافه شود دارای رکورد های تکراری است. میخواهم که بطریقی چک شود اگر جدول دارای رکورد تکراری است کاربر به زبان فارسی متوجه این امر شود.

moustafa
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 15:14 عصر
شما ابتدا با تابع dcount تعداد رکورد تکراری را تعیین کن سپس با شرط if then else ان راکنترل کن

if dcount([fild1],[table1])>0 then
msgbox"رکورد تکراری وجود دارد کنترل نمائید"
else
docmd.runsql("insertinto...")
endif

moustafa
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 15:19 عصر
در اکسس یک کوئری وجود دارد بااین مضمون" رکوردهای که در جدول یک هست ودر جدول دو نیست "(find unmatched query wizard)
وقتی ازاین کوئری استفاده کنی هم با رکورد تکراری برخورد نمی کنی هم سرعت کوئری بالا میره

bijanborjian
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 19:22 عصر
در اکسس یک کوئری وجود دارد بااین مضمون" رکوردهای که در جدول یک هست ودر جدول دو نیست "(find ummatched query wizard)
وقتی ازاین کوئری استفاده کنی هم با رکورد تکراری برخورد نمی کنی هم سرعت کوئری بالا میره

با استفاده از روش پیشنهادی مصطفی مشکلم را حل کردم . از راهنمایی کلیه دوستان متشکرم:تشویق: