PDA

View Full Version : ویرایش یک رکورد در نرم افزارهای حسابداری

korosh00
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 06:11 صبح
سلام
ما رکوردی ثبت کردیم و این رکورد یعنی مبلغ 5 هزار تومان از صندوق برداشت شده است .
موجودی صندوق 10 هزار بوده .
پس الان که 5 هزار برداشته شده موجودی 5 هزار مانده است .
خوب یعداز ثبت چند رکورد دیگر مثلا موجودی می شود 2 هزار تومان .
من میرم رکورد 5 هزار تومانی قبلی را ویرایش کنم بکنم 3 هزار تومان . چطور این مقدار جدید در کل حساب صندوق تاثیر بگذارد یعنی فرمول چطوری میشه ؟ من همیشه از حساب صندوق کسر یا اضافه می کردم الان بخوام اون کار را بکنم از 2هزار تومان آخر که مانده باز3 هزار کم می کنه .
نمی دونم تونستم بفهمونم یا نه منظورم را ؟!
alireza_s_84
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 07:05 صبح
سلام
ما رکوردی ثبت کردیم و این رکورد یعنی مبلغ 5 هزار تومان از صندوق برداشت شده است .
من میرم رکورد 5 هزار تومانی قبلی را ویرایش کنم بکنم 3 هزار تومان . چطور این مقدار جدید در کل حساب صندوق تاثیر بگذارد یعنی فرمول چطوری میشه ؟ من همیشه از حساب صندوق کسر یا اضافه می کردم الان بخوام اون کار را بکنم از 2هزار تومان آخر که مانده باز3 هزار کم می کنه .
شما یک جدول برای نگهداری واریزها به صندوق داری و یک جدول برای برداشت ها از صندوق ، در نهایت با کم کردن مجموع برداشت ها از مجموع واریزها موجودی صندوق بدست می آید ، در این حالت چه رکوردی افزوده شود چه ویرایش یا حذف شود در نتیجه نهایی موجودی صندوق تایثیری نخواهد داشت و همیشه موجودی صحیح را خواهید داشت.

sm_1366
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 08:09 صبح
سلام
منم دقیقا کار شما رو انجام میدم ...
اما من جمع بدهکاری و بستانکاری رو توی دیتابیس ندارم و فقط موقعی که میخوام تو دیتاگریدویوم لودش کنم ازشون sum میگیرم همیشه هم درست جواب داده چه ویرایش کنی و یا حتی مبلغی رو حذف کنی درست جواب میده

korosh00
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 22:08 عصر
متاسفانه متوجه نشدم

mojtaba0912433
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 22:17 عصر
يعني وقتي ركوردي را اضافه يا ويرايش ميكني لزومي نداره توي جدول مانده را هم ثبت كني .مانده را به وسيله كوئري هنگام گزارش گيري مي توني به دست بياري

sm_1366
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 08:14 صبح
بله من اومدم کوئری مو نوشتم بعد داده هام لود شدن تو دیتاگرید بعدش با یه حلقه مانده همه ستونها رو حساب کردم .
اوکی شد؟؟ برادر؟؟؟؟

korosh00
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 21:58 عصر
تشکر حلش کردم .
فقط این کد مربوط به جمع ستون ها را میشه بدید چون من از کد پایین استفاده می کنم در ستون بدهکار و یا ستون طلبکار با مشکل مواجه میشم . چون ستون در بدهکار فیلد خالی داریم (رکورد طلبکار است ) و این فیلد خالی باعث ارور میشه . چطور بگم جمع بزن ستون ها را و فیلد های خالی را در نظر نگیره؟

int sum = 0;
for (int a = 0; a < dataGridView2.Rows.Count - 1; a++)
{
sum += (int)dataGridView1.Rows[a].Cells[3].Value;
}

sm_1366
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 07:46 صبح
تشکر حلش کردم .
فقط این کد مربوط به جمع ستون ها را میشه بدید چون من از کد پایین استفاده می کنم در ستون بدهکار و یا ستون طلبکار با مشکل مواجه میشم . چون ستون در بدهکار فیلد خالی داریم (رکورد طلبکار است ) و این فیلد خالی باعث ارور میشه . چطور بگم جمع بزن ستون ها را و فیلد های خالی را در نظر نگیره؟

int sum = 0;
for (int a = 0; a < dataGridView2.Rows.Count - 1; a++)
{
sum += (int)dataGridView1.Rows[a].Cells[3].Value;
}

موقع پر کردن فیلدهات سعی کن هیچ وقت مقدار null نگیرن داده هات محدودیت بذار که موقع درج اگر مقداری برابر null بود پیغام بده .. و کاربر مجبور شه اون خونرو صفر کنه یا مقداروارد کنه ...
اینطوری اگر صفر هم بشینه تو خونه جدولت موقع جمع داده ها موردی پیش نمیاد