PDA

View Full Version : کاربرد VB.NET برای VB6

coder
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 06:39 صبح
دوستان سلام
من یک پروژه از نوع Class Library دارم. تو این کلاس یک سری پروپرتی و متد برای کلاسی به اسم TabKarAmooz در نظر گرفتم( در واقع یک کامپوننت ساختم ،البته بدون رابط بصری).
قراره که از این کامپوننت توی یه پروژه VB6 استفاده بشه ( مثلا موقع کد نویسی از امکانات Auto Instruction Complet ویژوال بیسیک برای پروپرتی ها استفاده کنم) ، مشکل اینه که این کامپوننت رو توی رفرنس پروژه معرفی میکنم ولی بعدا نمیتونم با این نوع متغییرها کار کنم.مثلا این پیغام خطا :
Object dosent support this property or method
پیشاپیش بگم که Register for COM interop رو هم فعال کردم.من پروژه کامپوننت رو آپ لود میکنم اگر موفق شدین ایراد رو پیدا کنین یا پروژه VB6 مثال رو ارائه کنین ممنون میشم.

linux
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 09:00 صبح
کلاسی که با .net می نویسی یک کلاس com نیست. که بتونی تو vb6 بکار ببری

Farhad.B.S
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 10:03 صبح
برای ساخت این کلاس آیا از تمپلیت COM Class در VS.Net استفاده کردی ؟
اگر نکردی با استفاده از این تمپلیت کلاس مورد نظر رو بنویس و سعی کن در VB ازش استفاده کنی.
شخصا همچین موردی رو با VB6 تست نکردم اما در محیط های دیگه مثل VBA تونستم با استفاده از روش ذکر شده از کلاس ساخته شده در dotNet استفاده کنم.

coder
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 13:20 عصر
برای ساخت این کلاس آیا از تمپلیت COM Class در VS.Net استفاده کردی ؟
اگر نکردی با استفاده از این تمپلیت کلاس مورد نظر رو بنویس و سعی کن در VB ازش استفاده کنی.
شخصا همچین موردی رو با VB6 تست نکردم اما در محیط های دیگه مثل VBA تونستم با استفاده از روش ذکر شده از کلاس ساخته شده در dotNet استفاده کنم.
ممنون آقا فرهاد
ولی من موقع تعریف پروژه جدید فقط تمپلیت Class Library رو میتونم انتخاب کنم. آیا تمپلیت COM Class رو باید بعد از نصب VS.net به اون اضافه کرد؟

Farhad.B.S
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 13:43 عصر
خیر ، منظورم تمپلیت فایل هست نه تمپلیت پروژه.
یعنی پس از اینکه یک پروژه Class Lybrary ایجاد کردید به منوی Add New Item رفته و COM Class را از لیست انتخاب کنید.

coder
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 05:36 صبح
باز هم ممنون آقا فرهاد، امتحانش میکنم.