PDA

View Full Version : سوال: openvpn

zahrafaraji
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 18:08 عصر
سلام دوستان. من ميخوام فايل .deb از openssl رو با استفاده از openvpn تست کنم. ميخواستم با کمک virtual box اين کارو بکنم. لطفا راهنماييم کنين...

mhsaleh
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 23:11 عصر
من درست متوجه نشدم مشکل شما دقیقاْ چیست. اما برای نصب OpenVPN در هر توزیعی از سیستم عامل لینوکس از جمله خانواده دبین می توانید از پکیج منیجرها استفاده نمایید. مثلا برای توزیع های هانوده Redhat بزنید yum install openvpn و سپس اقدام به پیکربندی آن نمایید

zahra faraji
شنبه 27 اردیبهشت 1393, 08:53 صبح
سلام بر شما ببخشید نمیدونم چرا openvpn درست چاپ نشده... ببینید من یه virtual box دارم که توش دوتا ubuntu server نصب کردم. حالا میخوام با کمک openvpn فایل اجرایی openssl رو روی این دو سیستم تست کنم. حالا میخوام روند کار رو بدونم.

zahra faraji
شنبه 27 اردیبهشت 1393, 08:53 صبح
اپن وی پی ان

mhsaleh
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 05:49 صبح
به خاطر آنکه صفحات انجمن به طور اشتباه فیلتر نشوند، کلمات حساس به طور خودکار تغییر می کنند.
شما می توانید با استفاده از apt-get نرم افزار OpenVPN به همراه وابستگی هایش را روی هر دو سرور نصب نمایید. یکی از سرورها را در حالت server و دیگری را کلاینت کنید تا به هم وصل شوند. یا حتی می توانید همان ۱ سرور را راه اندازی نمایید و با مانپیوتر خودتون از طریق یک کلاینت ویندوزی به آن وصل شوید. یا در حالت ساده تر می توانید یک وب سرور راه اندازی نمایید و با فعال کردن SSL آن تست های خود را انجام دهید.
در هر صورت ذکر این نکته را لازم می دانم که OpenSSL یم نرم افزار نیست! یک کتابخانه است که در نرم افزارهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. البته ابزارهایی برای انجام برخی کارها مثل تولید کلید و ... دارد که آنها را بدون نیاز به یک نرم افزار دیگر هم می توانید تست نمایید.