PDA

View Full Version : برای برنامه نویسی اندروید در دلفی از کجا شروع کنم

behzad007s
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 11:17 صبح
اگه کسی راهنماییم کنه واقعا برام خدمت بزرگی برام کرده

یوسف زالی
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 11:56 صبح
پیشنهاد می کنم از دلفی برای این مورد استفاده نکنی.
اکلیپس و آندروید استودیو آی دی ای های خوبی هستند که هردو روی جاوا کامپایل می کنند.

101101000
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 21:59 عصر
با پیشنهاد اساتید موافق نیستم چون اصلا قابل مقایسه نیست اینا که گفتین... قطعا کد نویسی با اکلیپس و استودیو برای آندروید بهتر هست چون موتور اصلی این سیستم عاملن اما برای برنامه نویسان جاوا...!
مطمئنا وقتی کسی میخواد با Rad آندروید بنویسه و این قابلیت از سوی Embarcadero ارائه شده هدفی پشتش بوده. من دارم با دلفی آندروید کار میکنم و خعلی هم راضیم... خوب داره پیش میره...
درسته ایرادات و کاستی هایی داره اما برای شروع عالیه... همین که شما رو از کدنویسی سطح اصلی سیستم عامل جدا میکنه خودش قدم مهمیه و مطمئنم که آینده ی خوبی هم خواهد داشت.

البته ***هر کس عقایدی داره و ایده ها قابل احترامه***

Delphi 2010
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 11:17 صبح
فعلا برنامه نویسی موبایل در دلفی زبان فارسی رو ساپورت نمی کنه
ولی مطمئنا به زودی این مشکل حل میشه
اگر فقط با این مورد مشکلی نداره می تونید با دانلود Embarcadero Delphi XE6 شروع به کار کنید

101101000
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 22:56 عصر
من با دلفی xe5 شروع کردم و مشکلات زیادی هم داشت... حجم بالای نرم افزار ها... فارسی... روز به روز با XE5 Up2 و بعد از اون هم با XE6 داره کاملتر میشه و من بیشتر لذت میبرم...
پیشنهاد میکنم حتما XE6 نصب کن و شروع کن به اندازه ی کافی منابع و نمونه برنامه هم هست اگر دوست داشتی هم پیام خصوصی بده در رابطه با منابع و نحوه ی آغاز راهنماییت کنم.

delphi77
جمعه 14 شهریور 1393, 20:47 عصر
خب من نصب کردم نسخه ۶‌اش را ولی نمی‌دانم که چطور میشه شروع کرد. با ویديو هایی که خودش هم گذاشته کار را شروع کردم ولی مشکل خوردم. چون مثلا توی ویدیو نحوه ایجاد شبیه ساز ها را نگفته و همچنین نحوه تنظیمات ios و همچنین اینکه بعد از کامپایل چطور اجرا میشه هم کلا در هاله ای از ابهامه

ابوالفضل عباسی
شنبه 15 شهریور 1393, 08:38 صبح
برای تنظیم ios و android روی دلفی به طور پیش فرض نصب می شوند اگر شما در هنگام نصب تیک نصب اندروید و ios رو زده باشید.
اگر نزده باشید باید از اینترنت دانلود کنید حجمش حدود 1gb هست.

delphi77
یک شنبه 16 شهریور 1393, 10:39 صبح
من موقع نصب تمام اونها را نصب کردم

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 16 شهریور 1393, 15:57 عصر
خب اصلا به ایمولاتور یا شبیه ساز اعتماد نکن چون اگر برنامه ای هم برای ios یا android بنویسی برات اجرا نمی شه باید حتما موبایل یا تبلت android دار داشسته باشی با معماری پردازنده arm مثلا روی galaxay tab3 اجرا نمی که.
پس برای تست برنامه ای که نوشتی باید موبایل یا تبلت android سا ios داشته باشی
موفق باشی:لبخند:

rsazadegan
پنج شنبه 24 اسفند 1402, 04:02 صبح
سلام دوست عزیز
در رابطه با برنامه نویسی دلفی 12 سوال داشتم. اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم .
برای ارتباط به ایمیل من پیام بدید

rsazadegan@yahoo.com
موفق باشید..