PDA

View Full Version : ساخت چت روم دستی

jionelmessi
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 13:41 عصر
سلام
من مشغوال انجام پرو ژه های هستم که نیاز به یک چت روم داره چت روم سادعه تک به تک که فقط متن رد و بدل میشه نئوری من ساختش با xml ولی فک کنم سخت جستجو ترکیبی بشه روش کرد مثلا مخوام قابلیت مرور هیستوری چندروز چیش توسط هر کاربر در هر مکلمرو داشته بباشه

مخواستم سوال کنم ببینم با xml در بیارم راحت و سریعترعه یا با دیتابیس
طرز پیاده سازی یعنی تقریبا تحلیلشم مخواستم ممنون از کمکاتون.:لبخندساده:

nazanin_asadi_1
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 19:07 عصر
این که گفتن نیاز نداره معلومه دیتابیس کاربردیتر هستش جدولهاش رو هم که راحت میتونی بسازی در خلاصه ترین حالت :یک جدول برای کاربران داری که مشخصات کاربران رو توش ذخیره کنییک جدول هم برای پیغامها داری به این صورت 1- آی دی2- آی دی ارسال کننده پیغام3- آی دی دریافت کننده پیغام4- متن پیغام5- وضعیت خونده شدن یا نشدن پیغام (صفر باشه خونده شده یک باشه خونده نشده)6-تاریخ پیغام که میتونی تاریخ رو به صورت تایم استمپ ذخیره کنی تا ثانیه هاش رو هم داشته باشی و همه کار بشه باهاش کرداگه برای آرشیو کردن هم نیاز داشتی ساده ترین راهش اینه که فیلدهای زیر رو هم بهش اضافه کنی7- سال8- ماه9- روزحالا هر کاربری که میاد توی سایت پیغامهایی که برای اون کاربر هستش و در وضعیت خونده نشده قرار داره رو بشمار و بهش بگو که چندتا پیغام خونده نشده دارهو ...کلی کار میشه کرد بستگی به حجم و اندازه کارت داره برای ارسال و دریافت هم میتونی هر 10 ثانیه یک بار به صورت آژاکس صفحه رو لود کنی توی صفحه آخرین پیغام دریافت شده رو هم داشته باشی که با هر درخواست به سرور بفرستی تا اگه پیغامی با آی دی بیشتر از اون آی دی که از صفحه رسیده یافت شد همشونو به کاربر برگردونه البته میتونی از NodeJS هم استفاده کنی که اون یه کمی تخصصی تر هستش و فکر نکنم زیاد به کارت بیاد همون 10 ثانیه یه بار چک کنی بهتره

jionelmessi
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 16:52 عصر
ممنون بابت وقتی که گذاشتین
من مدونستم این راهو ولی این سوالو شما پاسخح بدین که این کارو با xmlبکنم بهتره یات دیتابیس دیتابیس شاید 100 تا کاربر دارن چت می کنن بعد از 10 مین 5000 رکورد به صورت تقریبی اضافه میشه بعدم هر 10 ثانیه بخوای دیتابیسو پک کنی بار سرور مره بالا
این روشی که گفتتی بیشتر جنبه پیام داشت تا چت من پیام رو تو پروژم کامل ساختم تقریبا مثل ایمیل یاهو
سووالم در ارتباط با پت بود.