PDA

View Full Version : نحوه ساخت نرم افزار آزمون

dele_ghamgin_2008
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 15:35 عصر
سلام می خواهم برنامه آزمون 4 گزینه ای بسازم . اصلاً نمی خواهم در این برنامه از دیتابیس sql بهره ای ببرم . فقط از طریق فایل (txt) شکل آزمون را برایتان پیوست می کنم . فقط مشکلم یکجسات . می خواهم هربار که نرم افزار اجرا شد ، جای گزینه ها تغییر یابد . مثلاً سوال 1 همیشه سوال یک باشد . فقط جواب ها بین 4 گزینه جاهایشان تغییر یابد . لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

headshoter
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 15:39 عصر
شما شروع به نوشتن برنامه کنید ، هرجا به مشکل برخوردید مطرح کنید ، اینجوری راحت تر به جواب میرسید.

aliagamon
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 16:21 عصر
راه حلی که به ذهن میرسه اینه که شما بیا با هربار باز شدن برنامه پاسخ نامه رو generate کن یعنی بیا یه استرینگ درست کن شانسی که اینطوری باشه (123123434) خب حالا بیا از روی این پاسخ نامه گزینه هارو بچین یعنی اول گذینه های درست رو در خونه ی پاسخ قرار بده (یعنی اگه تو پاسخ نامه هست 2 جوابو بزارین جای 2 ) و بعد گذینه های غلط رو بچینین
برای گذینه ها هم میتونید برای هر سوال یه ارایه داشته باشین که ضرفیتش 4 باشه در خونه ی 0 اون سوال رو بزارین و در 4 تا بعدی به ترتیب پاسخ صحیح و 3 پاسخ غلط رو اینطوری میتونین هر سوال رو به طور کامل مدیریت کنین پایگاه داده هم میتونین بجای تکست از xml استفاده کنین که بشه کمی دسته بندی کرد:لبخند:

dele_ghamgin_2008
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 17:50 عصر
دوستان همگی خسته نباشید . من آزمون رو طراحی کردم و فقط الان همه چیزش ثابته . می خوام فقط جای جواب عوض شه . یعنی
مثال : پایتخت ایران کجاست ؟
الف) تهران ب) آبادان ج) تبریز د)مشهد

می خوام دفعه بعد اینجوری بنویسه :
مثال : پایتخت ایران کجاست ؟
الف) مشهد ب) تهران ج) آبادان د)تبریز

و این حالتش رندم باشه . البته اینا همشون از رادیوباتن هستند و اسم رادیو باتن مشخص است . یعنی پاسخ صحیح ها اسم رادیوباتن هاشو تغییر دادم . مثلاً R1 یعنی رادیو باتن گزینه صحیح مربوط به سوال 1

armeshi
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395, 19:23 عصر
سلام دوستان
من دارم یک برنامه آموزش اعداد و حروف انگلیسی رو می نویسم
حالا تو این مرحله میخام یه تست بسیاربسیار ساده طراحی کنم مثلا:
عکس حرف a رو نشون بده و تلفظش کنه و کودک روی یکی از چهار تا دکمه مثلا A C G K یکیشو انتخاب کنه و اگه درست یا غلط بود با صدا بگه که جوابش درسته یا غلط
و در آخر تعداد درستها و غلط هاشو بگه

اگه سورسی دارین که چنین برنامه ساده ای رو داره لطفا دریغ نکنین

می تونین راهنمایی بفرمایین