PDA

View Full Version : دو دکمه در یک تگ فرم دارم در هنگام سابمیت به صفحه دیگر چطور میشه فهمید کدام کلیک شده

ali reza omid ali
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 16:20 عصر
دو دکمه در یک تگ فرم دارم در هنگام سابمیت به صفحه دیگر چطور میشه فهمید کدام کلیک شده

سارا نجفی
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 21:22 عصر
اگر دو تا دکمه submit رو در یک صفحه میگذارید مهم این هست که کجا میخواید برید نه اینکه از کجا اومدید و اگر براتون مهم هست که بدونید از کجا اومدید ، خب میتونید دو تا submit رو از هم جدا کنید. من دقیقا" منطق برنامه تون رو نتونستم درک کنم مسشه یک کمی بیشتر توضیح بدید که چیکار میخواید بکنید و چرا نمیتونید از دو تا Form استفاده کنید؟

ali reza omid ali
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 09:00 صبح
خانم نخفی با تشکر از شما حرف شما صحیح است میشه چند فرم استفاد کرد

لوک خوش شانس
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 11:13 صبح
نه عزیزم در صفحه ASP شما نمی تونی از چند فرم استفاده کنی . در دات نت این کار امکان پذیره و لی ASP نمیشه .

ولی برای این که دو باتون سابمیت داشته باشی بهترین راه نوشتن یه برنامه واسط برای ارسال اطلاعات می باشد .

اگه درست فهمیده باشم شما اینطور طراحی کردی : مثلاً یه فرم رو کاربر پر می کنه ، بعد از پر کردن با کلیک بر روی باتون Send اطلاعات فرم به ایمیل شما ارسال بشه و اگر بر روی باتون Save کلیک کنه اطلاعات در دیتابیس شما ذخیره بشه .
تقریباً یه همچین چیزی دیگه درسته ؟
می خوای یه سری اطلاعات کاربر بنا به انتخاب خود کاربر به صفات مختلف ارسال بشه.

بهترین راه برای این کار اختصاص دادن ID به باتون ها و چک کردن ID باتون در برنامه واسط یا همون زیر برنامه . و بعد از خوندن باتون میتونی عملیاتی که مد نظرته رو انجام بدی.
این طوری هم میتونی مکان ارسال رو تشخیص بدی و هم میتونی به مکان های نختلف ارسال کنی .

3nitro
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 11:50 صبح
کی میگه از چند تا فرم نمیشه استفاده کرد ؟! منظورتون از فرم ، فرم خودمونه دیگه .
کافیه به دکمه های اون چند فرم اسمهای submit مختلفی بدی و در صفحه ای که میخواد چک بشه ببینید کدومش کلیک شده . (ببخشید که به صورت شبه کد نوشتم !!!)

<form1>
input type=submit name=submit1 value=on
</form1>
<form2>
input type=submit name=database_submit value=on
</form2>
شاید منظور رو بد متوجه شدم ولی من از این روش استفاده کردم ...
if request("submit1") = "on" then
code
elseif request("database_submit") = "on" then
code
end if
حالا :

دو دکمه در یک تگ فرم دارم در هنگام سابمیت به صفحه دیگر چطور میشه فهمید کدام کلیک شده
عملا فرقی نمی کنه . همون کد بالاست . به جای دوتا فرم یه فرم و دو تا دکمه و میشه با همین روش بالا چک کرد . اصلا راحت تر بگم این روش یکی از تکنیک های "مشاهده پست قبل از ارسال" هست که هر دو میرن به یک صفحه مثلا صفحه send.asp ولی اگه روی دکمه اول Preview کلیک کنی پست رو نشون میده قبل از ارسال کردن . اگر هم دکمه دومی که save هست کلیک کنی مستقیم میره تو دیتابیس .