PDA

View Full Version : سوال: به دیتابیس اتصال پیدا نمی کنم ! ( همه ی کارای لازم رو هم انجام میدم از جمله .NET و گذاشتن DB توی se

hadi.88
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 00:43 صبح
من بعد از اینکه فایل setup رو میسازم و بعدض توی یه سیستم دیگه نصب میکنم توی اون سیستم برنامه اجرا میشه . اما کارایی که نیاز داره بره به دیتابیس رو انجام نمیده و error میده !
من توی App.config توی visual آدرسم اینه ! ( در ضمن local DB استفاده کردم )
"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=D:\amlak\D atabase1.mdf;Integrated Security=True"

بعدش که فایل رو ستاپ میکنم میبرم تو همین آدرس ( d:\amlak ) و نصب میکنم . برنامه بالا میاد اما اتصال به DB نداره و وقتی نیاز به اتصال به دیتابیس هستش این error رو می ده :

A network related or instance specidic error occured while establishing a connection to SQL Servert . THE Server was not found or was not accessible . verfiy that the instance name is correct and that SQL Server is configeured to allow remore Connection ( Provider : SQL network interface . error 52-unable to Locate a Local DB Runtime installation . Verfiy that SQL EXPRESS is property installed and that Local DataBase Runtime feature is enable .

کاملا مشخصه ک میگه اتصال ندارم . اما همون طور که تو اررو بالا گقته من SQL EXPRESS رو هم نصب کردم اما بازم جواب نداد . .NET هم 4.5 هستش ک اونم نصب شده رو سیستم کاربر !
روی بیش از 2 تا سیستم امتحان کردم اما جواب نداد .
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم .

چون خیلی هم کارم ضروری هستش اگه کسی تونست سریع تلفنی بهم کمک کنه این هم شماره ی منه : 09362411717 هر ساعتی هم بود اشکالی نداره اصلا حتی 3 4e شب یا همون صبح دیگه . ( چون مجردم :چشمک: ) ممنون میشم کمکم کنید

aghayex
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 21:49 عصر
دوست عزیز شما باید کانکتشن استرینگت رو به صورت زیر ست کنید :

Data Source=.\SQLExpress;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True

https://www.connectionstrings.com/sql-server-2012/

hadi.88
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 22:07 عصر
سلام .
خیلی ممنون به خاطر اینکه جواب دادین ! اما من این کار رو هم کردم . اما وقتی نصب می کنم و می خوام run کنم و یه عملی روی DB انجام بدم این پیغام رو میده : ( هر کاری که به واکشی اطلاعات از DB نیاز داره انجام نمیده و این ارور رو میده )
Unhandled exception has occurred in a component in your application . Invalid value for key 'attachdbfilename'

aghayex
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 23:24 عصر
دوست عزیز من تا حالا از لوکال dbاستفاده نکردم اما خیلی زیاد از اس کیو ال اکسپرس استفاده کردم و این عبارت رو هم پشتیبانی می کنه .
کار این عبارت اینه که مسیر جاری نصب برنامه رو برای برنامه فراهم می کنه . و اگه برای شما گیر میده حتما از یک نوع دیتابیس دیگه استفاده می کنید که این عبارت رو پشتیبانی نمی کنه

hadi.88
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 23:32 عصر
دوست عزیز من تا حالا از لوکال dbاستفاده نکردم اما خیلی زیاد از اس کیو ال اکسپرس استفاده کردم و این عبارت رو هم پشتیبانی می کنه .
کار این عبارت اینه که مسیر جاری نصب برنامه رو برای برنامه فراهم می کنه . و اگه برای شما گیر میده حتما از یک نوع دیتابیس دیگه استفاده می کنید که این عبارت رو پشتیبانی نمی کنه

دوست عزیز من SqlLocalDB رو دانلود کردم . اما وقتی خواستم نصب کنم این پیغام رو داد !
this instalation package is not supported by this Proccesseor type !!!!!!!!!!!!
مگه میشه ؟ یعنی کلا رو سیستم من جواب نمیده ؟ خواهشن راهنمایی کنید !

aghayex
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 23:42 عصر
پسوند دیتابیستون چیه ؟ اگه sdf هست که اصلا نیاز به اکسپرس نداره و فقط نیاز به یه برنامه کوچیک در سیستم کاربر داره
اما اگه پسوند دیتابیس تون mdf و ldf هست نیاز به اکسپرس دارید

hadi.88
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 00:04 صبح
پسوند دیتابیستون چیه ؟ اگه sdf هست که اصلا نیاز به اکسپرس نداره و فقط نیاز به یه برنامه کوچیک در سیستم کاربر داره

mdf هستش !
الان من چیکار کنم پس ! خیلی کارم ضروریه ! اگه بخوام کلا ویندوز عوض کنم و از اول همه چیزو نصب کنم چجوری و با چه ترتیبی و چه نرم افزار هایی رو نصب کنم ؟

hadi.88
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 00:14 صبح

mdf هستش !
الان من چیکار کنم پس ! خیلی کارم ضروریه ! اگه بخوام کلا ویندوز عوض کنم و از اول همه چیزو نصب کنم چجوری و با چه ترتیبی و چه نرم افزار هایی رو نصب کنم ؟