PDA

View Full Version : مدیریت کاربران در برنامه های تحت ویندوز

nasinas
جمعه 02 خرداد 1393, 21:06 عصر
با سلام. میخواستم بدونم آیا روشی مثل مدیریت کاربران در برنامه های تحت وب، برای برنامه های تحت ویندوز هم هست؟
چون برنامه قراره چند کاربره باشه با سطوح مختلف مدیریتی.
آیا راه حلی مثل RoleProvider و Membership هم در برنامه های تحت ویندوز وجود داره؟
اگر راه حل های دیگه ای هم برای مدیریت کاربران وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.
برای مثال اینکه الان بدونم چه کسی لاگین کرده و چه نقشی داره؟
rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 21:24 عصر
سلام .
ساده ترین راه شما برای کاربران نرم افزار سطح دسترسی مشخص میکنید و نسبت به ای دی هر : مثلا مدیر 1 ، ناظر 2 و ... ، کاربر را محدود میکنید .
یک فرم قابل رویت برای یک مدیر فقط با شرط وجود ای دی ان مدیر قابل رویت میشود که برنامه هنگام ورود کاربر آن را مورد ارزیابی قرار میدهد.

nasinas
جمعه 02 خرداد 1393, 21:35 عصر
یک فرم قابل رویت برای یک مدیر فقط با شرط وجود ای دی ان مدیر قابل رویت میشود که برنامه هنگام ورود کاربر آن را مورد ارزیابی قرار میدهد.

ممنون اما این آی دی رو کجا دخیره کنم که بعدا توی قسمت های مختلف مشخص کنم چه کسی لاگین کرده یا به احتسابی آی دی کاربر جاری چیه؟
چون برنامه چند کاربره است.

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 22:12 عصر
ممنون اما این آی دی رو کجا دخیره کنم که بعدا توی قسمت های مختلف مشخص کنم چه کسی لاگین کرده یا به احتسابی آی دی کاربر جاری چیه؟
چون برنامه چند کاربره است.
کافی در جدول کاربران یک فیلد ایجاد کنید مثلا به نام Rank هنگام ایجاد کاربر نسبت به نوع آن مقدار دهی بشه این فیلد ، مثلا من میام عضو برنامه میخوام بشم قاعدتا به عنوان یک کاربر معمولی میخوام وارد سیستم بشم زیرا کاربرانی که جنبه مدیریت و ... را دارند بخش مدیریت آنها را ایجاد میکنه.
حالا طبق یک شرط چک میکنیم که درون فیلد Rank چه مقداری وجود دارد و نسبت به آن در فرم منو اصلی برنامه تب هایی که باید برای آن Rank غیر قابل مشاهده باشد را مشخص میکنیم.
اگر بازم در این مورد مشکل داشتید بگید تا یک نمونه براتون قرار بدم.

rayson
جمعه 02 خرداد 1393, 23:30 عصر
از روش یک نمونه برات قرار دادم ، فقط جهت درک بهتر موضوع .
موفق باشید.

آدرس کانکشن فقط تنظیم کن برای سیستم خودت.

NASA's Spaceman
شنبه 03 خرداد 1393, 10:25 صبح
به نظر من برای مدیریت خیلی بهترشون میتونی از شبکه استفاده کنی
و مهم نیست که اونا کجای این سیاره هستن و با شبکه شما میتونی اونا رو کنترل کنی یا طوری تنظیمش کنی که خودش اونا رو چک کنه
با سپاس Spaceman

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 04 خرداد 1393, 22:01 عصر
میشه یکمی توضیح بدید؟ با تشکر