PDA

View Full Version : برنامه نویسی خودرو

30plas+
دوشنبه 05 خرداد 1393, 10:17 صبح
سلام دوستان

دارم روی طرحی کار میکنم که یک بخشی از اون مربوط میشه به برنامه نویسی ماشین ( خودرو ). ولی اطلاعات دقیقی در موردش ندارم و کارم لنگ مونده. لطفا کمکم کنین.

ممنون

m.j_banitaba
دوشنبه 05 خرداد 1393, 12:10 عصر
منظورتان برنامه نویسی برای استفاده از obdII هست یا نوشتن ECU؟؟؟؟

30plas+
سه شنبه 06 خرداد 1393, 17:26 عصر
منظورتان برنامه نویسی برای استفاده از obdII هست یا نوشتن ECU؟؟؟؟
فکر کنم واسه خودرو ECU باشه ( اگه اشتباه نکنم ) !

m.j_banitaba
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 07:12 صبح
هردوش برای خودرو هست اما obdII (on board debugging)T یک رابطه بین ECU و دستگاه diag می باشد.
اگه می خواهی ecu بنویسی ecu به تنهایی هیچ چیز خاصی نداره یک برنامه real time هستش چیزی که در خودرو اهمیت داره فرمولهای مربوط به زمانبندی و پاشش مصرف جریان و... است ECU این امکان رو به ما میده تا مقادیر موتور را در هر لحظه کنترل کنیم مثلا شما می توانید به جای ecu یک مدار plc قرار بدین فقط باید مواظب پارامترهای جرقه زنی باشید.

30plas+
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 15:23 عصر
در کل میخوام برنامه ای بنویسم که طی ورودی خاصی که دریافت میکنه، عمل خاص خودش رو انجام بده ( مثلا کم کردن و محدود کردن سرعت )

m.j_banitaba
پنج شنبه 08 خرداد 1393, 15:20 عصر
پس به دنبال اطلاعات راجع به obdII بگردید.

MehdiElexal
دوشنبه 06 مرداد 1393, 16:42 عصر
اگر میخوایید سرعت ماشین رو محدود کنید یا باید سیم گاز خودرو الکترونیک باشه یا اگر سیم گاز معمولی هست جاش سروو بگذارید تا بتونید گاز خودرو رو کم و زیاد کنید، درضمن برای خوندن دور موتور خودرو ها دو نوع وجود داره اگر میخوایی مصرف بیاد پایین و دور موتور زیاد نره ، معمولا دو نوع خروجی هست یه مدل بصورت پالس هست که با بالا رفتن دور عرض پالس کم و زیاد میشه یه مدلم هست که خروجی ADC میده که خیلی هم پایدار نیست بخاطر دینام و باید حتما معدل گیری دوره ای شه از خروجی که ماشین هایی که انژکتور نیستن معمولا خروجی ADC دارند ، که به محض استارت خودرو عدد از 8 تا 14 که نهایت دینام هست میره بالا ، البته من رو چند پراید دیدم با اینکه انژکتور بود اما خروجی ADC داشت ، این فیش بصورت یه تک فیش کانکتوری روی گیربکس هست که میستقیم رفته به ای سی یو خودرو ، برای خوندن هم حتما یه مقاومت 100 کیلو بگذار وگرنه اختلال تو دور موتور ای سی یو پیش میاد برای خوندن خودش
موفق و پیروز باشید

seyyed aziz
چهارشنبه 02 تیر 1395, 16:32 عصر
سلام خسته نباشید بنده یکی از مخترعین هستم متاسفانه اطلاعات کافی در مورد ecu ندارم برای اینکه سرعت خودرو رو کاهش بدیم و تو یه سرعت معین مثلا 30km/hثابت نگه داشته بشه چیکار باید کرد یعنی یه ولتاژی به ecuداده میشه و ecu این کار رو انجام بده .ممنون

hotoan_x7
جمعه 30 فروردین 1398, 14:47 عصر
سلام دوستان
ایا کسی برنامه ascetرا داره؟ احتیاج دارم بهش برای شرکت etas هست مربوط به ecu هستش
ممنون