PDA

View Full Version : ساختار یک جامعه مجازی کوچیک

masiha68
سه شنبه 06 خرداد 1393, 17:03 عصر
سلام دوستان
دارم یه جامعه مجازی مثل تقریبا تویتر می سازم
الان یه مشکلی که دارم اینه که مثلا توی پیجی که قراره تویت های دوستان و یوزر فراخوانی بشه سلکت رو چطوری بزنم ... یعنی مشکل عمده ی من اینه که دوتان یک یوزر رو چطوری وارد سلکت کنم
ایا وقت لاگین یک سشن از فرند های یوزر هم بساز و اونا رو موقع سلکت استفاده کنم یا روش بهتری هم هست ؟؟؟

plague
سه شنبه 06 خرداد 1393, 19:34 عصر
خب دوستان طرف رو از تیبل دوستان بخون و بعد تویت های اون افراد رو از تیبل تویت ها بخون
کجاش مشکل داری ؟ ساده به نظر میاد

masiha68
سه شنبه 06 خرداد 1393, 23:12 عصر
خب دوستان طرف رو از تیبل دوستان بخون و بعد تویت های اون افراد رو از تیبل تویت ها بخون
کجاش مشکل داری ؟ ساده به نظر میاد
اینو میدونم اما میخوام طوری باشه که کمترین فشار روی سرور بیاد ... این سلکت خیلی جاها کاربرد داره مثلا قسمت نمایش دوستان یا نمایش پست های دوستان و یا ... به نظرت بهتر نیست وقت لاگین این اطلاعات رو به صورت یک ارایه داخل سشن بزاریم و ازش استفاده کنیم ؟

plague
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 01:28 صبح
نه , شما کوئری هات رو بهینه و دیتابیست رو درست طراحی کن
این کار فشاری نمیاره ! سرعت mysql بالاتر از این حرفاست ... خوندن دوستان از تیبلی که 3-4 تا فیلد بیشتر نداره و عددی هستن (قائدتا شناسه کاربر ها و شایدم تاریخ توشه ) و البته ایندکس گزاری شدن چند صدم ثانیه بیشتر طول نمیکشه (حتی با فرض چند صد هزار و شایدم ملیون ردیف داده )

اگه سشن بزاری هم جواب میده ولی به نظر من سشن ماله اینجور چیزا نیست ...
مثلا ممکنه بعد از ساخت سشن با 10 نفر جدیدی دوست بشه شما هی باید بری هی سشنت رو آپدیت کنی که اگه
سشن ها تو دیتبایس باشن فشار 10 بار آپدیت کردن بیشتر از یک بار خوندنه !