PDA

View Full Version : چک کردن سخت افزار یا کد نویسی به زبان سی # در هنگام نصب

SEPIDEYESHAB
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 11:12 صبح
با سلام
بنده قصد دارم یه ستاپ بسازم که در هنگام نصب خود ستاپ بیاد یه سخت افزار رو چک کنه (مثلا یه نوع پرینتر خاص یا قفل خت افزاری) بعد یه پسوورد بخواد برا ادامه نصب

آیا میشه در برنامه ستاپ ساز دستورات C#‎ رو نوشت تا اون کد ها هم اجرا بشن یا خیر ؟

keyone72
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 11:21 صبح
برنامه
advanced installer

که واسه ساختن ستاپ هست این قابلیترو داره ولی
کدی که تولید میکنه با الگوریتم خودشه

به نظرم باید فایل های برنامه تون رو zip
کنید و خودتون یه برنامه ستاب بسازید به طوری اگه کد مورد نظر درست وارد شد این فایل زیپ رو مثلا در درایو مورد نظر unzip (تو سی شارپ دستوراتش هست سرچ کنید پیدا میکنید)کنه یا اصطلاحا نصب کنه
اینطوری خودتون یه برنامه ستاپ ساختید بدون هیچ برنامه جانبی شخصی سازی هاش هم که خیلی بالاس

SEPIDEYESHAB
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 12:16 عصر
خودم به این فکر بودم ولی اگه dotnetFrameWork نصب نباشه اون برنامه ستاپ هم که ساختم اجرا نمیشه!!
راهی برای این وجود داره ؟!

مثلا میشه dll های خود دات نت که برنامه ازش استفاده میکنه رو یجوری کنار خود برنامه گذاشت تا اجرا بشه ؟!

shahryari
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 12:54 عصر
خودم به این فکر بودم ولی اگه dotnetFrameWork نصب نباشه اون برنامه ستاپ هم که ساختم اجرا نمیشه!!
راهی برای این وجود داره ؟!

مثلا میشه dll های خود دات نت که برنامه ازش استفاده میکنه رو یجوری کنار خود برنامه گذاشت تا اجرا بشه ؟!

برای اینکار مجبورید اینستالر خودتون را با دلفی یا وی بی 6 بنویسید

mhsmity
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 13:00 عصر
سلام دقیقا این کار به چه دردی میخوره؟
یعنی واسه چی می خواین این کار رو انجام بدین؟
آیا این قضیه مربوط به امینیت و حفظ نرم افزار شما از کپی رایت مربوط میشه؟

aliagamon
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 13:26 عصر
میتونید ستاپ رو بسازین اینستالر دات نت هم بزارین ...بعد با یه فایل batch دات نت رو نصب کنید ستاپ هم اجرا کنید ...:لبخند:
درواقع فایل اجرایی اصلیتون batch باشه .... میتونید هم با سی ++ یا دلفی بسازین ستاپ رو ولی این کار کمتر براتون درد و سر داره (احتمالا :لبخند:)
+ اینم کدش :

@echo off
start /WAIT dotnet.exe
start setup.exe

plus
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 13:41 عصر
شما میتونید با #C یا هر زبان برنامه نویسی دیگه فایل exe تولید کنید و با استفاده از امکانات، Installer موقع نصب، اون فایل exe رو اجرا کنید و ازش خروجی بگیرین و بر اساس خروجی نحوه عملکرد Setup رو تعیین کنید.
اغلب Installer ها مثل Install Sheild یا Visual Studio Setup... این امکان رو پشتیبانی میکنن فقط باید دقت کنید زمانی میتونید فایل exe رو اجرا کنید که پیشنیازهاش نصب شده باشه، مثلا اگه فایل exe رو با #C ایجاد کردین قبل از نصب Dot Net نمیتونید اون رو اجرا کنید.

SEPIDEYESHAB
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 13:57 عصر
من فقط میخوام موقع نصب برنامه یه سری کد اجرا بشه
اینو میدونم که اینستالر رو خودم باید بسازم ولی چون مجبورم به دلایلی اینم با C#‎‎‎ بسازم ، میخوام بهترین روش رو برای چک کردن پیشنیاز ها (دات نت) پیدا کنم!

سلام دقیقا این کار به چه دردی میخوره؟
یعنی واسه چی می خواین این کار رو انجام بدین؟
آیا این قضیه مربوط به امینیت و حفظ نرم افزار شما از کپی رایت مربوط میشه؟
یه جورایی بله :لبخند:

یه چیز دیگه !
من باید sqlserver و دو سه تا برنامه جانبی دیگه هم نصب کنم
با installshielD اینکار انجام میشه بدون اینکه نصب برنامه ها با هم تداخل داشته باشه ینی یه نصب تموم میشه میره سراغ نصب برنامه بعدی .... من چجوری میتونم روی نصب این برنامه ها مدیریت داشته باشم و بعد از اتمام نصب برنامه اول برم سراغ نصب برنامه دوم ؟!

keyone72
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 14:12 عصر
من فقط میخوام موقع نصب برنامه یه سری کد اجرا بشه
اینو میدونم که اینستالر رو خودم باید بسازم ولی چون مجبورم به دلایلی اینم با C#‎‎‎‎ بسازم ، میخوام بهترین روش رو برای چک کردن پیشنیاز ها (دات نت) پیدا کنم!

یه جورایی بله :لبخند:

یه چیز دیگه !
من باید sqlserver و دو سه تا برنامه جانبی دیگه هم نصب کنم
با installshielD اینکار انجام میشه بدون اینکه نصب برنامه ها با هم تداخل داشته باشه ینی یه نصب تموم میشه میره سراغ نصب برنامه بعدی .... من چجوری میتونم روی نصب این برنامه ها مدیریت داشته باشم و بعد از اتمام نصب برنامه اول برم سراغ نصب برنامه دوم ؟!

داداش چرا تو برنامه اصلیت از کاربر کد نمیخوای مثلا یه فرمی داشته باشی که فرم مادر هم باشه که اگه به هر دلیلی هک شد که بسته بشه کلا برنامه بسته شه
وقتی برنامه اجرا شد بالا بیاد و از کاربر کد بخواد اکثر برنامه های بزرگ هم همین کار رو میکنن

aliagamon
چهارشنبه 07 خرداد 1393, 14:19 عصر
تو سی شارپ میتونید waitforexit استفاده کنید ....
برای فایل batch هم از /wait استفاده کنید تو کدتون...:لبخند: