PDA

View Full Version : ذخیره نشدن صحیح متن

tooka123
سه شنبه 13 خرداد 1393, 09:39 صبح
سلام ، اگر متنی رو در editor بذارم و بین کلمات بیش از یک فاصله باشه متن از اون قسمت به بعد تو دیتابیس ذخیره نمی شه بعضی از کاراکتر ها هم با وجود اینکه در قسمت $config['permitted_uri_chars'] تنظیم کردم باز خطا می ده مثلاً برای کاراکتر + به شکل زیر نوشتم. اگه می شه راهنمایی کنید

$config['permitted_uri_chars'] = 'a-z 0-9~%.:_\-&><=;+';

plague
سه شنبه 13 خرداد 1393, 23:38 عصر
permitted_uri_chars ربطی به دیتبایس نداره اون ماله کاراکتر هایی هست که در url میتون باشن که بعضی کارکتر ها مثل + یا = یا & اثلا نیازی نیست اونجا بیان چون کارکتر های لازم url هستن

چیزی که باعث میشه در دیتبایس بعضی تگ ها ثبت نشن گزینه xss هستش که در فایل کانفیگ global_xss_filtering قرار داره براش و اگه true بزاری تگ های html ثبت نمیشن
شما احتمالا مشکلت از جای دیگست .... متن رو با get که ارسال نمیکنی برای ریختن تو دیتابیس ؟ اگه آره که کلا کارت اشتباست و post استفاده کن

در غیر اینصورت کدی که باهاش ثبت میکنی تو دیتبیاس رو (کنترلرت ) رو بزار اینجا

tooka123
سه شنبه 27 خرداد 1393, 09:44 صبح
سلام متن رو با post ارسال می کنم ، در مورد فاصله زیاد بین متن که باعث ذخیر نشدن متن می شه باید چه کار کرد و اگر مقدار global_xss_filtering رو false بذارم مشکلی پیش میاد؟

plague
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 23:47 عصر
اگه false بزاری ممکنه آسیب پزیری xss پیدا کنه سایتت
البته این گزینه برای تگ ها html/js هستش و به فضای خالی فکر نمیکنم کاری داشته باشه
به نظر من وقتی پست کردی یه echo معمولی بزن ببین قبل از اینکه تو دیتبایس بریزی به چه شکله

tooka123
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 09:40 صبح
زمانی که دکمه ذخیره رو می زنم و alert می کنم متن با تمام کدها به صورت کامل هست ولی در controller که echo می کنم متن بعد از دو تا فاصله نشون داده نمی شه چون که متن به صورت کامل دریافت نمی شه ، آیا تنظیمات خاصی باید انجام بدم ؟

plague
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 22:54 عصر
نه تنظیمی نداره
شما یه چیزی تو کنترلرت داری که حذف میکنه

tooka123
شنبه 04 مرداد 1393, 17:47 عصر
سلام پیغامی که هنگام ذخیره اطلاعات می ده اینه : Disallowed Key Characters. زمانی که ادیتور رو به حالت source code در میارم جاهایی که فاصله بیش از یکی باشه و یا جایی که کلید enter زده باشم کاراکتر &nbsp; هست که باعث میشه ذخیره نشه ، اگه تنظیمات خاصی داره که کمک کنید و اگر ادیتوری سراغ دارید که زمان ایجاد فاصله یا زدن enter کاراکتری ایجاد نکنه بگید تا ازش استفاده کنم ، ادیتوری که الان استفاده می کنم ckeditor است.