PDA

View Full Version : بهترین ها برای استفاده

c3d_lover
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 22:42 عصر
سلام به همه دوستان
یه بابایی از من پرسید که به روز ترین و بهترین و کاراترین ابزارها برای یه برنامه نویس بانک اطلاعات که می خواد از شیوه سنتی به روز بشه چیه؟ این مجموعه شامل زبان dbms و هرچی فکر کنید لازمه میشه؟
من خودم vc6 کار می کنم و در مورد زبانهای دیگه اطلاع کافی نداشتم که جواب این سئوال رو جامع بدم.فکر کردم یه تحقیق در این زمینه بد نباشه.:متفکر:
اگه همکاری کنید این تاپیک رو برای معرفی و راهنمایی به کسایی که می خوان تازه شروع کنن اختصاص بدیم. من خیلی دوست دارم که شما نظرتون رو در این باره بگید. به سئوالایی مثل چه فاکتورایی تو انتخاب زبان برنامه نویسی برای بانک اطلاعاتی مهمه و یا چه زبان یا dbms ای برتری داره و چرا. اگه لینکی یا موضوعی رو هم میشناسید که به روشن شدن این موضوعات کمک می کنه لطفا برای استفاده همگی معرفی کنید. db کار های تیر هم بگن یه بانک اطلاعات خوب به چه منابعی احتیاج داره و چه گلوگاههایی در پیاده سازی این نوع برنامه های کاربردی هست.
کسایی هم با زبانهای مختلف کار کردن اگه ویژگی خاصی از اون زبان سراغ دارند که فکر می کنن برای یه برنامه نویس بانک اطلاعاتی مهم لطفا ارائه کنن.
ممنون.
یا علی

mzjahromi
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 06:46 صبح
این سوال یه خورده بحث بر انگیز هست. حالا مشاهده می کنی که هر کدوم از دوستان اون زبونی رو که خودشون کار میکنن پیشنهاد میدن (در مورد زبون برنامه نویسی) و در مورد DBMS هم من فقط یه چیزی رو میگم. تا حدود زیادی بستگی به نوع کار و حجم اطلاعات داره ولی در حال حاضر بهترین گزینه MSSQL Server هست. ویژگیهائی که من توی این پیشنهاد مد نظرم هست 1: امنیت 2: سرعت هستش.

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 07:56 صبح
در تمام موارد باید به میزان و حجم کار و برنامه نگاه کرد . مثلا من یه پروژه رو با بانکهای sql ساختم . حالا میبینم اگه با access می ساختم هیچ فرقی نداشت . فقط حالا اسمش دهن پر کن تر شد که اونم اصلا برام مهم نبود . شایدم یه روزی یه پروژه بهم بدن خیلی بزرگ مجبور بشم برم سراغ oracle . در مورد زبان . net . ها که هیچ فرقی با هم ندارن . delphi بدک نیست . visual foxpro برای کارهای کوچیک خوبه . java اصلا بلد نیستم که نظر بدم . خود oracle برای کارهای خیلی بزرگ خوبه اما خیلی دردسر داره

c3d_lover
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 09:08 صبح
منون که این بحث رو دنبال کردید.
اتفاقا نظر من از طرح این موضوع این بود که هر کس با هر زبانی که کار میکنه به نقد موضوع بپردازه. در ضمن اگه میشه برای نظراتتون دلیل هم ارائه بدین که بحث علمی تر باشه. یک مقدار توضیحات رو روشن بدید.
ممنون
یا علی