PDA

View Full Version : برنامه های سرور های مجازی در جوملا

maryam65
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 21:04 عصر
من به یک سری از تجربه ها در زمینه کار با سرور های مجازی دست پیدا کردم که گفتم شاید کسی مثل من به این مشکلات بر بخوره خواستم این مورد را قید کنم اما تایپکی در این رابطه پیدا نکردم.این موارد را در نظر بگیرید

1. بر روی یک سیستم می توان چند برنامه سرور مجازی مختلف نصب کرد
2.تمامی این برنامه ها با یک mysql کار می کند (من هر مورد مربوط به هر سرور مجازی را بر روی یک پورت جدا ست کردم).ولی در کل بر روی یک منبع تغییرات اعمال می شود
3.در هنگام کار با برنامه xampp بعد از ایجاد دیتابیس و نصب کامل برنامه جوملا اگر یک بار mysql را stop و سپس start کنید دیتابیس و کل تنظیمات مربوط به دیتابیس با سایتی که نصب نموده اید به هم می یزد، پیشنهاد می شود در هنگامی که با برنامه Xampp کار می کنید ، و تنظیمات و نصب جوملا تمام شد ، اصلا دیتابیس خود را stop نکنید.و همیشه ان را استارت نگه دارید.و اگر احتمال می دهید که دیتابیس به دلیلی بعدا نیاز به stop نمودن پیدا می کند ، پیشنهاد می دهم از Xampp استفاده نکند.
4. در بعضی موارد دیده شده که اظهار می دارند که این برنامه اگر با برنامه SQL Server Management Studio بر روی یک سیستم نصب شده باشد برنامه Xampp به درستی کار نمی کند ، در اینجا باید بگویم که این دو مورد هیچ ارتباطی باهم ندارد.
5. در کل پیشنهاد می کنم که از Wampserver استفاده نمایید.
6.نکته ای در مورد Wampserver که به ان برخوردم این است که اگر پورت Wamp رو از 3306 به هر پورت خالی دیگر انتقال دهید در هنگام ورود به phpmyadmin دچار مشکل می شوید. و اگر تنظیمات رو به 3306 باز گردانید با همان راه حلی که در تمام سایت های دیگر در هنگام login به phpmyadmin پیشنهاد داده اند می توانید به phpmyadmin وارد شوید یعنی همان root و رمز کاربری را خالی قرار دهید.
این تمام چیزی بود که من در طی کار تجربه کردم، دوستان می توانند از راه های استاندارد راه حل دیگری داشته باشند. موفق باشید