PDA

View Full Version : مشکل کندی ارسال داده به پورت سریال

sadeghjun
دوشنبه 19 خرداد 1393, 19:29 عصر
سلام به همه دوستان
من میخوام یه سری داده رو به پورت سریال ارسال کنم تا یه سخت افزار دیگه اونو دریافت کنه.
داده ها از یک فایل Text خوانده شده و خط به خط به پورت سریال ارسال میشوند. من یک delay در حلقه ارسال داده ها گذاشتم ولی زمانی که اونو 10 میلی ثانیه یا 1 میلی ثانیه یا به طور کلی زمان رو کم میکنم در عمل خیلی کند تر از این حرف هاست. ظاهرا از 50 میلی ثانیه کمتر نمیشه!
من نیاز دارم میکرو و نانو ثانیه باشه.
آیا میشه این مشکل رو حل کرد؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

من سورس پروژه رو هم میذارم:

120038

c0mmander
دوشنبه 19 خرداد 1393, 22:02 عصر
شما انگار خیلی تند میری :) نانو ثانیه !! سرعت ارسال سریال برحسب ثانیه است نه نانو ثانیه.. همون میزان باوود که میگن یعنی بیت بر ثانیه!

اما به هر حال شما باید نرخ تبادل اطلاعات رو از پایین ترین سطح خودش که 9600 هست تغییر بدیی و روی بالاترین حد سرعت انتقال در پروت ها کام بگذاری یعنی ۱۱۵۲۰۰ البته از اون جایی

که داری از میکرو استفاده میکنی نمیتونی بیشتر از ۳۸۴۰۰ سرعت رو در میکرو بصورت صحیح تعریف کنی با دلیل محدودیت کریستال و سرعت سیکل پایین پردازنده میکرو ها. اما اگر

از پروسسور های ارم استفاده میکنی با سرعت بیشتری میتونی انتقال داده داشته باشی.

البته پورت کام , پورت خیلی قدیمه و منسوخ شده ای هست الان بیشتر با وای فای یا با بلوتوث این کار ها رو انجام میدن.

sadeghjun
سه شنبه 20 خرداد 1393, 09:28 صبح
سلام
ممنون که جواب دادید
به این قضیه دقت نکرده بودم!
ولی من از میکروکنترلر 32 بیتی PIC به شماره PIC32MX460F512L استفاده می کنم که تا 80 مگ میتونه کلاک داشته باشه که باود ریت اون در کلاک 80 مگ 20 Mbps هست.
حالا بازم کم میاره ؟

c0mmander
سه شنبه 20 خرداد 1393, 10:29 صبح
این میکرو ها به pic32 معروفن در حد پروسسرو ارم هست البته این مدل رو نرفتم دیتا شیتش رو ببینم ولی با فرکانس 80 مگ میشه با کورتکس ارم یه جوریای هم ترازش کرد کرد.

اره میتونی در اخرین حد نرخ انتقال داده عمومی استفاده کنی. اما یکم غیر معموله که برای این میکرو از از پورت کام استفاده کنی البته وقتی که اتمگا 8 میتونه

این نوع میکرو ها هم تواناییش رو داره اما خوب یکم غیر معموله به هر حال باید میزان نرخ باوود رو بالاتر تنظیم کنید.

ویرایش ....

یک چیزی هم به فکر اومد از اون جایی که دیگه پورت کام منسوخ شده هست احتمالا از مبدل استفاده میکنی .. حتما باید بررسی کنی

اون مبدل تا نرخ تبادی داده ش در چقدره .

sadeghjun
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 09:34 صبح
سلام
این میکرو USB داخلی هم داره و من یه بورد براش زدم که بتونم از پورت USB استفاده کنم ولی مشکل اینجاست که وقتی به لب تاپ وصل میکنم میکه Device Not Recognized
نمیدونم مشکلش چیه.
من طبق دیتاشیتش بورد رو زدم. اینم شماتیک بورد:
دانلود شماتیک بورد
(http://s5.picofile.com/file/8126161226/SchPIC32.rar.html)
اینم عکس بورد:

120076