PDA

View Full Version : راهنماي برنامه نويسي ios

orache
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 11:23 صبح
سلام به همه چند تا سوال داشتم
من ميخاستم در كنار كار هايي كه ميكنم (بازي سازي و... ) كمو بيش برنامه نويسي اندرويد هم ياد بگيرم ولي ميگن تو خارج پول تو iosهست درسته ؟
من نه مك دارم نه ايفون موبايلم اندرويده ميتونم يه ايپاد تاچ بگيرم ولي مك. بوك رو نميتونم بگيرم حالا شما بگين براي ساخت برنامه و خروجي گرفتن به چه چيزي نياز دارم ؟. دقيقا بگين چي نيازه نبايد از شركت اپل چيزي بخرم كه ؟
ممنون ميشم دقيقا راهنماييم كنيد
راستي من كامپيوترم فعلا خرابه نميتونم سرچ كنم لطفا لينك ندين و توضيح بدين . ممنون

john smithair
جمعه 23 خرداد 1393, 15:56 عصر
سلام دوست عزیز.
نمیدونم چرا این بخض سایت انقدر غیر فعاله. منم الان اومدم یه سری بزنم که سوالتو دیدم.

کاملا درسته توی خارج بیشتر پول توی آی او اس هست.

خب همونطور که خودت گفتی، برنامه نویسی آی او اس نیاز هست که روی مک انجام بشه:
اگر مک نداری میتونی یه مک با وی ام ویر نصب کنی بعد روی اون xcode رو نصب کنی و کار کنی. من خودم دو سال اینطور برنامه نویسی آی او اس کردم و کلی هم برنامه رو iTunes گذاشتم.

البته باید دقت کنی که:
برای تست کردن برنامه ها روی دستگاه واقعی و همینطور گرفتن یک نسخه قابل نصب از برنامه ات یا منتشر کردن اون رو iTunes نیاز به اکانت Apple Developer داری که هزینه اش سالی 99 دلار هست و یک دستگاه مک واقعی هم نیازهست.
البته راهکارهای جایگزین دیگه ای هم هست که یه جور Hack هستند در واقع.

در صورتی هم که میخوای فقط تمرین کنی و یاد بگیری، خب xcode خودش یه simulator عالی داره که میتونی رو اون تست کنی.

به طور کلی برای یاد گرفتن و شروع هیچ چیز نیاز نیست. یه مک مجازی نصب کن. xcode رو هم از تورنتی جایی دانلود کن و نصب کن و با simulator اش کار کن.

orache
دوشنبه 26 خرداد 1393, 22:56 عصر
سلام
ممنون شما برنامه رو ايتونز گذاشتين ؟؟ مگه تحريم نيستيم ؟؟ فاميل تو خارج گذاشت ؟؟ ميشه لطف كني نام انتشارات خودتو + نام برنامتو بدي برم نگاه كنم ؟؟
راستي ميشه پول در اورد ازش ؟ از كجا شروع كنم يعني كتاب خوبي ميشناسي ؟؟
ممنون

orache
دوشنبه 26 خرداد 1393, 23:31 عصر
راستي حتي ١ دونه نمونه. كد هم نديدم براي نمونه كه ببينم برنامه نويسيش در چه حديه ميتوني يه نمونه كد بدي و بگي چيكار ميكنه تا متوجه بشم
ممنون

john smithair
سه شنبه 27 خرداد 1393, 14:20 عصر
سلام مجدد
من کارمند یک شرکت خارج از کشور هستم و از اون طریق قرار دادم برنامه رو روی آی تیونز. این لینک یکی از نرم افزارهامون هست. البته نمیدونم لینک این نرم افزار چطور میتونه بهت کمک کنه :D

https://itunes.apple.com/app/id635888169

در رابطه با سورس کد هم، خیلی خیلی زیاده روی اینترنت. البته فارسی من واقعیتش اصلا نگشتم. ولی انگلیسی خیلی زیاده. این لینک یکی از سایت هایی هست که آموزش های خوبی داره.

http://www.appcoda.com/ios-programming-course/

یه کم اسکرول کنی پایین لیست آموزش هاشو میبینی.

البته دقت کن اینها همه به زبان objective-c هستش. از iOS 8 اپل swift رو معرفی کرده که خب طبیعیه هنوز برای داکیومنتی وجود نداره.

orache
سه شنبه 27 خرداد 1393, 18:37 عصر
ممنون يعني ديگه من ابجكتيو سي رو ياد نگيرم ؟ زياد فرق ميكنن باهم ؟؟
اندرويد كه اينطوري نيست درسته ؟ اخه به تازگي دارم اندرويد ياد ميگيرم

john smithair
جمعه 30 خرداد 1393, 21:01 عصر
فکر نمیکنم فرق زیادی با objective-c داشته باشه. ولی شما با swift شروع کن دیگه کارتو. xcode 6 رو دانلود کن و با ios8 و swift کار کن.