PDA

View Full Version : Microsoft

hosseinzadeh
پنج شنبه 11 دی 1382, 18:10 عصر
اینجا رو ببینید
http://www.microsoft.com/windows/sfu/unixproresources/

shaniaki
جمعه 12 دی 1382, 10:23 صبح
با عرض ادب:
من می تونم لبخند بزنم: :)
جدا نمی دونم منظور چیه اگر اینه که به عنوان کار جنبی برای کسی که administration سیستم های unixی رو بلده اینم یاد بگیره بلکه جایی لازمش بشه خوبه ولی فکر نمی کنم هیچ عاقلی بیاد مثلا از لینوکس "migrate" کنه به سرورهی ویندوزی :o

یه عشق برنامه نویسی خفن

Inprise
شنبه 13 دی 1382, 16:50 عصر
الف . باهات موافق نیستم

ب. لینوکس به غیر از برخی مقاصد خاص ، برای مدیریت محیطهای گسترده و سازمانی به هیچ وجه Reliable نیست . ( اگر نظر من رو قبول نداری بگو برات با Case Study مفصل توضیح بدم )

ج. به کرات از نزدیک و دور (!) شاهد افرادی بودم که از ویندوز به لینوکس یا بالعکس سوئیچ کردند . این اتفاق همیشه افتاده و خواهد افتاد . به عنوان مثال طبق آمار منتشره توسط نت کرافت بعد از توزیع ویندوز 2003 انترپرایز ادیشن ، سهم آی آی اس 6 از کل وب سایتهای تحت نظر نت کرافت چهار درصد افزایش و سهم آپاچی تقریبا" چهار درصد کاهش پیدا کرد. مفهومه نه ؟

د. خوش باشی

hosseinzadeh
شنبه 13 دی 1382, 21:53 عصر
با سلام
لینوکس در سالهای گذشته به عنوان یک سیستم عامل قابل اعتماد برای شبکه مطرح بود.در آن زمان لینوکس بیش از چند درصد بازار را در اختیار نداشت.اما پس از سال 2000 پس از پشتیبانی شرکتهای بزرگ همچون IBM از آن و همه گیر شدن آن،شرکتهای توسعه دهنده لینوکس تصمیم گرفتند که لینوکس را از حالت تک منظوره خارج کنند.به همین منظور شرکتهای Redhat وSuSE تلاشهای گسترده ای را آغاز کردند.البته این کار به علت دلایل خاصی(مانند دست و پاگیر بودن لیسانس GPL)کمی وقت گیر است.به هر صورت لینوکس در سال 2002 حدود 18% سهم بازار از آن خود کرده است . این رقم مطمئنا درآینده افزایش خواهد یافت.در گذشته لینوکس سیستم عاملی بود که آن را روی سرور نصب می کردند و دیگر با آن کاری نداشتند.اما امروز توسعه لینوکس حتی برای کامپیوترهای رومیزی مطرح است.
و در نهایت،در آینده ی IT نمی توان از لینوکس،با همه کم و کاستی های آن،صرف نظر کرد!
:) :wink:

shaniaki
یک شنبه 14 دی 1382, 00:09 صبح
با عرض ادب:

الف . باهات موافق نیستم

ب. لینوکس به غیر از برخی مقاصد خاص ، برای مدیریت محیطهای گسترده و سازمانی به هیچ وجه Reliable نیست . ( اگر نظر من رو قبول نداری بگو برات با Case Study مفصل توضیح بدم )

زحمت می شه. اگر مقاله ای چیزی هم روی اینترنت معرفی کنید ممنون می شم.

ج. به کرات از نزدیک و دور (!) شاهد افرادی بودم که از ویندوز به لینوکس یا بالعکس سوئیچ کردند . این اتفاق همیشه افتاده و خواهد افتاد . به عنوان مثال طبق آمار منتشره توسط نت کرافت بعد از توزیع ویندوز 2003 انترپرایز ادیشن ، سهم آی آی اس 6 از کل وب سایتهای تحت نظر نت کرافت چهار درصد افزایش و سهم آپاچی تقریبا" چهار درصد کاهش پیدا کرد. مفهومه نه ؟
د. خوش باشی
خوب دیگه همیشه چنین افرادی بودن که کلمه «مرتد» ساخته شود و به آن ها اطلاق شود. مثل اون افراد هم کمثل از خود بیگانگانی است که با دیدن پیشرفت و زرق و برق فرهنگ جدید به جای اینکه به فکر ساختن آن در مملکت خود باشند (برنامه شو تو لینوکس بنویسن) صاف می رن می چسبند به چیز جدید ولی بعد ها حداکثر دیگه به sequrity patch شماره 10 نرسیده خسته شده و با سرافکندگی برگشته و تقاضای عفو می کنند.
گذشته از مزاح این چیز جدیدی نیست که میکروسافت (یا میکروبسافت) با خرج زیادی که صرف تحقیقات می کنه ایده هایی را می دهد(=جمع آوری می کند؛=می دزدد) و آن ها را در نرم افزارهای خود می گنجاند. سپس جامعه open source با کمی تاخیر معادلشو (خیلی وقت ها بهترش) بعد از مدتی میده بیرون. البته گاهی اوقات اینگونه نیست ولی خیلی وقتها اینطوریه.
نمی دانم منظور شما از reliability به امکانات بر می گرده و یا معماری ذاتی. اگر مورد اول باشد که داستان معمولا همانطور که در بالا گفتم است اما در غیراین صورت جای بحث دارد.

یه عشق برنامه نویسی خفن

LordMMD
یک شنبه 14 دی 1382, 02:01 صبح
ببخشید اقای حسین زاده، شما تو فامیلتون مرتضی دارید؟ :?:

Inprise
یک شنبه 14 دی 1382, 08:44 صبح
نمی دانم منظور شما از reliability به امکانات بر می گرده و یا معماری ذاتی. اگر مورد اول باشد که داستان معمولا همانطور که در بالا گفتم است اما در غیراین صورت جای بحث دارد.

یقینا" بحث " عدم اعتماد" به لینوکس باعث شده کاربرد لینوکس وارد محیطهای سازمانی نشه :idea: همونطوری که عرض کردم لینوکس علیرغم توانائیهای بالا در برخی حوزه ها برای اغلب کاربردهای هنوز سیستم "مطمئن" ی نیست . ( دکتر نوید عطوفی استاد دانشگاه بوستون هم در همایش سیستم عامل و امنیت دانشگاه صنعنی شریف همین مساله رو مطرح کرد و آنچنان برخورد خصمانه و البته ابلهانه ای باهاش کردند که گویا جناب لینوکس ناموسشونه و کسی بهش توهین کرده در حالیکه اگر لینوکس رو از منظر یک سرویس دهنده خاص منظور نگاه نکنید ( یا شناختتون نسبت به لینوکس محدود به سرمقاله های همشهری نباشه ) معتقد خواهید بود ( احتمالا" ) که لینوکس هنوز برای کاربردهائی مثل مدیریت گستردهء کاربران یک دامنهء سازمانی ( enterprise managed domain ) ، برای کاربردهای حساس مخابراتی ( که 90 درصد بازارش متعلق به سولاریسه - حتی داخل ایران - سری به مرکز تحقیقات مخابرات - شرکت زعیم - مرکز کنترل راهبردی دیتا و ... بزنید ) ، و امثالهم قابل اعتماد نیست . شاید یکی از دلائل این مساله عدم وجود تولی و پاسخگوئی خاص تجاری و اقتصادی در حوزه لینوکس باشه ( اونطوری که تو بازار ویندوز وجود داره ) .

از این حقیقت که بگذریم لینوکس حتی توانائی پاسخگوئی به کاربردهای بزرگ مقیاس رو نداره . فعالیتهای زیادی داره برای پیاده سازی کرنل لینوکس برای سازگاری با محیطهائی با پردازنده زیاد انجام میشه ( از جمله تیم خود آقای توروالدز ) اما هنوز لینوکس در این زمینه حرفی برای گفتن نداره در حالیکه ویندوز دیتا سنتر انتر پرایز براحتی 32 پردازنده 32 بیتی و 48 گیگا بایت حافظه رو حمایت میکنه و سولاریس تئوریکالا" 128 تا پردازنده 64 بیتی اولترا اسپارک رو حمایت میکنه و همین حالا سان داره سرورهائی بنام 15K Fire رو با "105" با پردازنده و 25 گیگا بایت رم میفروشه که توانائی پردازشش 6500 میپسه ! ( قدرتمندترین MainFrame شرکت IBM تا اوجائیکه من یادمه 4500 میپس توانائی پردازش داشت ! )

لینوکس به مفهوم واقعی "امنیت" ی برای شما به ارمغان نمیاره . مساله امنیت لینوکس هم تصوری است که یا از بی سوادی نشات میگیره یا از سرمقاله های همشهری (!) ( حالا هر کی میخواد این ادعا رو کرده باشه ) صرفا برای درک عمق فاجعه به یکی از CVE ها مثلا" : icat.nist.gov مراجعه کنید و اخرین Vulnerability ها رو ببینید و سهم محصولات سورس باز عضو جامعهء لینوکس رو در مقابله با محصولات مایکروسافت و سان محاسبه کنید .

لینوکس هنوز توانائی کارکردن با برخی تجهیزات خاص منظور محاسباتی ( مثلا" کارتهای GPIB فیبریک با سرعتهای انتقال بالای یک گیگ ) برای کاربردهای کنترلی و پردازشهای حساس همزمان ( Real-Time ) رو نداره . ( هستند توزیعهائی که برای این کاربردهای بهینه سازی شده اند اما هنوز نتونستن جای سولاریس و حتی خود ویندوز رو در این بازار بگیرن . توجه داشته باش من خودم در حوزه هائی خاص از طرفداران پر و پا قرص لینوکس هستم اما به هیچ وجه به ذهنم متبادر نشد برای پروژه دورهء لیسانس یکی از دوستام که مهندسی کنترل میخوند و قرار بود دریچه های سد کرخه رو "کنترل" کنه ، لینوکس یا هیچ کاربردی مبتنی بر لینوکس رو پیشنهاد بدم . )

در مقابل لینوکس در بسیاری از حوزه های مثلا" ارائه سرویس های فایل - وب - سرویس نام ( DNS ) و ... گزینه ایست بسیار مناسب و قابل اعتماد . "تمام" Core DNS سرورهای دنیا ( یعنی اون نه تای اصلی که در آمریکای شمالی و وی بک بونهای اصلی نصب هستند ) همگی مبتنی بر لینوکس و Bind هستند . در حوزه های دیگه ای مثل مسیریابی هم توزیعهای خاصی از لینوکس موفق و مثال زدنی عمل کرده اند . من تصور میکنم بجای برخوردهای افراطی بهتره به واقعیات نگاه بشه . ( یادمه یکی از رفیقام پنج سال پیش میگفت سال دیگه"جاوا" دنیا رو خواهد گرفت و هنوز اون سال دیگه نرسیده ! تقرببا" دو سال پیش هم که دات نت توزیع شد عده ای همین برخورد رو میکردن که دقیقا" با همون جوابی که دوست جاوا کارم مواجه شد ، مواجه شدند . ) بازار خودش به مرور زمان ارزش خاص کاربرد هر کدوم از ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری موجود رو میشناسه و ازش در قد و قواره خودش استفاده خواهد کرد و یقین داشته باشید هیچ وقت هیچ چیز دنیا را نخواهد گرفت " همه چیز را همه کس دانند" ( بگذریم که من فکر میکنم همه چیز را حتی همه کس هم ندانند :wink: )

راستی به برگهای برنده لینوکس کاهش فوق العاده "هزینه کل مالکیت " ( TCO یا همون total Cost of ownership ) رو هم اضافه کنید ، باید دید در نبردی برابر بین دو محصول اقتصادی با قیمتهای نسبتا" برابر ( مثلا" یک نسخه سیصد دلاری لینوکس و یک نسخه چهار صد دلاری ویندوز ) کدامین یک برنده خواهند شد :wink:

خوش باشید

shaniaki
یک شنبه 14 دی 1382, 11:38 صبح
با عرض ادب.
جناب اینپرایز
بسیار متین و مستدل فرمودید.
البته یک نکته را فراموش نفرمایید که این تاپیک به طور کلی مقایسه دو چیز بود و اون هم administration در ویندوز و لینوکس بود. نه تعصب خاص و معرفی لینوکس به عنوان تنها سیستم خوب و قابل اعتماد.
در ضمن: من خودم برای یک پروژه دانشگاهی که نیاز به کاربرد realtime داشت وقتی خواستم یک سیستم لینوکسی رو از موقع در یافت یک بیت اطلاعت از پورت تا تحویل دادنش به صورت یک packet UDP مدل کنم با یک تابع تاخیر غیر قابل قبول برای خیلی کارها مواجه شدم( البته از ویندوز خیلی بهتر بود). دیدم اگر بخوام بهترش کنم باید کلی تو کرنل دست ببرم و کلی process و daemon بخوابونم که به هدفم برسم. آخرش هم دیدم چاره ای جز این ندارم. هرچند آخر سر نتیجه کار نچسبید ولی من «تونستم اون رو مطابق میلم configure کنم» و این چیزیه که بقیه جاها (غیر open source) به سختی بدست می آد. بعد ها فهمیدم اندر گمراهی شدید بودیم و اصلا سیستم هایی برای این کاربرد وجود دارند.
بدون شک نمی توان محصولی معرفی کرد که با آن هم بتوان کار شبکه اساسی کرد و هم کار دسکتاپ مطمئن و هم بتوان با آن پروژه کنترلی داد و هم بتوان با آن آبمیوه گرفت و گوشت چرخ کرد و پلو پخت و لباس شست و ... . اما تخصص در 10 زمینه مختلف هم هزینه فکری و زمانی زیادی می خواهد به همین خاطر است که به یک کاربر ویندوزی که همه مسائلش و سیستمش روی ویندوز ست است و فقط در یک زمینه مشکل دارد می گید بیا تو لینوکس این اونجا بهتر ساپورت شده؛ نمی آد. چون براش هزینه داره ترجیح می ده وقتشو صرف کارهای دیگه بکنه ولی اون کارش هم لنگ لنگان به مقصد برسونه.
البته برای سیستم مخابرات یک کشور مسلما بهترین سیستم و متخصص در یک زمینه لازم است اما عموم کاربردها اینگونه نیستند. من اگر برای اون پروژه می خواستم بگم صبر کنید من برم یه سیتم عامل realtime رو یاد بگیرم بعد بیام خدمتتون تا پروژه به نحو احسن انجام بشه اون کار نه توسط من بلکه هرگز توسط هیچ کس دیگر انجام نمی شد.
همه که که نمی تونن یک ماشین مخصوص داخل شهر یکی مخصوص مسافرت یکی مخصوص مهمونی و ... بخرند. هنر رو اون شرکتی می کنه که یک محصولی می ده که برای عموم مردم در بسیاری کاربردها قابل استفاده باشه.
معمولا تئوری صحبت کردن آسونه ولی موقع عمل پارامترهای دیگری که درنظر گرفته نشده بودند وسط می آد.

از صرف وقت شما برای نوشتن جواب متشکر.

یه عشق برنامه نویسی خفن

Gladiator
یک شنبه 14 دی 1382, 14:05 عصر
من باز هم مطالب رو کامل مطالعه نکردم . ولی : Now you can take that expertise and easily apply it to Windows systems

آقای حسین زاده عزیز شما دوست دار سیستم عامل لینوکس هستید ولی خدمتت عرض کنم به نقل قول از بعضی هکران حرفه ای تنها مزیت امنیتی لینوکس بر ویندوز ناشناخته بودنش برای کاربران در جهان است . ( به این معنی که کمتر باهاش کار شده و کمتر معرف حضور کاربران است ) و به این دلیل ضعفهای امنیتی اون کمتر به چشم خورده .

هرگز فراموش نکن که ویندوز 2000 رو اگر به شکل صحیح مدیریت کنی و امنیت اونرو با روشی منطقی در سطح مناسبی قرار بدی بسیار بسیار جان سخت است .

هر کجا هستم باشم . ویندوز مال من است . 8)

Gladiator
یک شنبه 14 دی 1382, 14:12 عصر
جهت نشان دادن اطمینانم به این صحبتی که کردم ٬ آمادگی خودم رو جهت برگزاری آزمایش عملی اعلام میکنم .

من ویندوز 2000 سرور رو کانفیگ و سکیور میکنم شما هر نسخه از لینوکس که دوست دارید . بعد از یکی از دوستان که در امر امنیت شبکه سر رشته ای داشته باشه دعوت میکنیم ( مثلا جناب اینپرایز ) به هر روشی که دلش میخواد نسبت به تحدید امنیتی 2 سرور اقدام کنه . نتیجه رو هم همینجا تشریحی مینویسیم .

موافقید ؟

Gladiator
یک شنبه 14 دی 1382, 14:19 عصر
در حالیکه ویندوز دیتا سنتر انتر پرایز براحتی 32 پردازنده 32 بیتی و 48 گیگا بایت حافظه رو حمایت میکنه

این یعنی یه سیستم عامل کار آمد برای شبکه های بزرگ .

در ضمن: من خودم برای یک پروژه دانشگاهی که نیاز به کاربرد realtime داشت وقتی خواستم یک سیستم لینوکسی رو از موقع در یافت یک بیت اطلاعت از پورت تا تحویل دادنش به صورت یک packet UDP مدل کنم با یک تابع تاخیر غیر قابل قبول برای خیلی کارها مواجه شدم( البته از ویندوز خیلی بهتر بود). دیدم اگر بخوام بهترش کنم باید کلی تو کرنل دست ببرم و کلی process و daemon بخوابونم که به هدفم برسم. آخرش هم دیدم چاره ای جز این ندارم. هرچند آخر سر نتیجه کار نچسبید ولی من «تونستم اون رو مطابق میلم configure کنم» و این چیزیه که بقیه جاها (غیر open source) به سختی بدست می آد

برای یک محصول تجاری چطور ؟

موفق باشید ...

یک شنبه 14 دی 1382, 14:35 عصر
خوب با این وجود (ضعف های دو سیستم عامل) آیا فکر نمی کنید نیاز به یک زبان مستقل از پلتفرم مثل جاوا بیش تر احساس گردد؟(سواله ها خبری نیست :mrgreen: )
با تشکر

hosseinzadeh
یک شنبه 14 دی 1382, 15:02 عصر
من قبلا نظراتمو گفتم .تو فروم «راستی خبرهای جدید ....».اگه پیداش کردم لینکشو می ذارم.

آقای حسین زاده عزیز شما دوست دار سیستم عامل لینوکس هستید ولی خدمتت عرض کنم به نقل قول از بعضی هکران حرفه ای تنها مزیت امنیتی لینوکس بر ویندوز ناشناخته بودنش برای کاربران در جهان است . ( به این معنی که کمتر باهاش کار شده و کمتر معرف حضور کاربران است ) و به این دلیل ضعفهای امنیتی اون کمتر به چشم خورده .
کمی تا قسمتی ابری موافقم.و نه کاملا.

هرگز فراموش نکن که ویندوز 2000 رو اگر به شکل صحیح مدیریت کنی و امنیت اونرو با روشی منطقی در سطح مناسبی قرار بدی بسیار بسیار جان سخت است .
ما هم نگفتیم که ویندوز 2000 بد است.چون در هیچ سیستم عاملی قدرت مطلق ندارد.ویندوز یه ویژگی هایی داره لینوکس یه ویژگی هایی.ما هم قصدمون اینجا آشنا کردن دوستان با لینوکسه نه تخریبه وجهه ویندوز.لینوکس یه ویژگی های خاصی داره ولی باز هم می گم :لینوکسه به عیب و مطلقا کامل رویای طرفداران متعصب لینوکس است.
موفق باشین

Gladiator
یک شنبه 14 دی 1382, 23:22 عصر
کمی تا قسمتی ابری موافقم.و نه کاملا.

چیزی نمونده که آفتابی بشی ....

hosseinzadeh
دوشنبه 15 دی 1382, 07:07 صبح
شما هم حالا زیاد خودشو ناراحت نکن.
با این بحثها نه لینوکس کارا لینوکس رو کنار می ذارن و ویندوز دوستها ویندوز رو.

kia1349
دوشنبه 15 دی 1382, 07:16 صبح
سلام خدمت همه دوستان
اولا بنده بعد از سالها کار کردن با unix و windows متوجه شده ام که unix ذاتا قویه و windows بخاطر رابط کاربری گرافیکی که داره خیلی محبوب شده کسانی که unix کار کرده اند میدونند که برای کپی کردن یک فایل روی یک فلاپی توی unix باید چه دستورهای خفنی نوشت ولی این کارها در ویندوز به راحتی خوردن یه لیوان آبه
و فکر کنم که بدونید اینهمه ویروس که برای ویندوز نوشته شده فقط و فقط به خاطر فراگیر بودن اونه توی دنیا
و هیچ احمقی حتی فکر اینو نمیکنه بره ویروسی بنویسه که مثلا کاربران مکینتاشو اذیت کنه
یا هیچ هکری زحمت هک کردن سیتم عاملهای غیر متعارف رو به خودش نمیده
ولی موضوع اینجاست
در برخی از صحبتهای دوستان دیدم که از عدم ساپورت سخت افزاری مناسب لینوکس صحبت کرده بودند و یا اینکه اگه خیلی فراگیر بشه اونوقته که سوراخ سمبه هاش پیدا میشه
باید عرض کنم که مایکروسافت پدر همه رو در آورد تا میکروسافت شد اونم با چه بودجه تحقیقاتی عظیمی
تازه تاوان بسیاری از این بدبختی ها رو هم باید کاربران میپرداختند
در صورتی که لینوکس بر پایه همفکری افراد سراسر دنیا و تحت لیسانس یه شرکت یا چند شرکت معتبر اداره میشه
طبیعتا چیزی رو که خود افراد به وجود بیارند در حفظ و نگهداریش بیشتر تلاش میکنند
ولی اینو هم قبول دارم که اگه فراگیر بشه مشکلاتش هم بیشتر معلوم میشه
ولی این خیلی خوبه چون همین مسائل باعث شد تا مایکروسافت هم پیشرفت کنه
در یک کلام : تا رقیب نباشه و تا کسی نباشه که ضعف رو به شخص یادآوری کنه پیشرفت هم حاصل نمیشه
قطعا ویندوز موافق و مخالف داره و این مسئله در مورد لینوکس هم صدق میکنه
ولی اگر لینوکس خیلی سیستم مشکل داری بود هیچ وقت شرکت بزرگی مثل yahoo کلا سوئیچ نمیکرد روی لینوکس
سازمان ناسا هم همینطور
(باور نداری از خودشون سوال کن)
ضمنا خود ما هم (شبکه بانک صادرات ایران) با یک مطالعه دقیق داریم راهکار های مناسب برای سوئیچ روی لینوکس رو بررسی میکنیم
این کار کوچیکی نیست که بدون مقدمه و مطالعه باشه (چون در زمانی نه چندان دور برای هر یه ویندوزی که نصب کرده ایم باید کلی پول بدیم)
مثلا برای خود من که گاهی برای تفریح به سرورهای تحت ویندوز سرکی میکشم و در صدد رخنه به اونها هستم , پیدا کردن همین مهارت برای رخنه به لینوکس کمی مشکل و زمان بره
خلاصه کلام اینکه لینوکس یه قیام مردمیه در مقابل یه تراست بزرگ
امیدوارم نتیجه اش به نفع همه باشه

Gladiator
دوشنبه 15 دی 1382, 13:08 عصر
سلام استاد

به راستی که هر وقت شما رو میبینم به یاد استاد خودم میافتم . خیلی دوست دارم .

خدمت استاد عزیزم عرض کنم که صحبتهای شما متین ولی این حقیر نکاتی رو توی صحبتهای شما یافتم که میتونم روشون بحث کنم .

شما بعضی اوقات به سرورهای ویندوز سرک میکشید و راهکارهایی و برای رخنه به اونها پیدا میکنید ( آیا شما یک حرفه ای هستید ؟ )

شما فرمودید کسانی که unix کار کرده اند میدونند که برای کپی کردن یک فایل روی یک فلاپی توی unix باید چه دستورهای خفنی نوشت ولی این کارها در ویندوز به راحتی خوردن یه لیوان آبه ( بله همین طوره ٬ و این یعنی قدرت و تسلت برنامه نویسی که با فکری باز به فکر کاربر بوده )

شما فرمودید باید عرض کنم که مایکروسافت پدر همه رو در آورد تا میکروسافت شد اونم با چه بودجه تحقیقاتی عظیمی تازه تاوان بسیاری از این بدبختی ها رو هم باید کاربران میپرداختند ( فکر میکنید اگر تاوانی وجود داشته باشه فقط به کاربران ویندوز بر میگرده ؟ )

شما فرمودید در یک کلام : تا رقیب نباشه و تا کسی نباشه که ضعف رو به شخص یادآوری کنه پیشرفت هم حاصل نمیشه قطعا ویندوز موافق و مخالف داره و این مسئله در مورد لینوکس هم صدق میکنه ( بدون شک همینطوره ٬ نه تنها در مورد سیستم عاملها بلکه در مورد همه موارد صادقه )

شما فرمودید ضمنا خود ما هم (شبکه بانک صادرات ایران) با یک مطالعه دقیق داریم راهکار های مناسب برای سوئیچ روی لینوکس رو بررسی میکنیم ( با چه دلیل و برهانی این کار رو انجام میدید ؟ لطفا دلیلش رو توضیح بدید )

ادامه دارد ...

shaniaki
دوشنبه 15 دی 1382, 15:50 عصر
با عرض ادب:
داشتم یه پست در مورد این که در یه بحث علمی چطور می شه یک متعصب رو از یک شخصیت علمی تمیز داد می نوشتم؛ وسطش بی خیال شدم و همه شو پاک کردم. گفتم دردسر واسه خودمون درست می کنیم.

یه عشق برنامه نویسی خفن

Abbas Arizi
دوشنبه 15 دی 1382, 15:57 عصر
سلام.
اگه ممکنه دوستان در خصوص Windows Server 2003 و قابلیتهای امنیتی اون هم صحبتی داشته باشند تا ببینیم آیا این ویندوز هم فقط به خاطر رابط گرافیکیش محبوب شده یا فاکتورهای دیگه‌ای هم مطرح بوده.

shaniaki
دوشنبه 15 دی 1382, 16:01 عصر
با عرض ادب:

سلام.
اگه ممکنه دوستان در خصوص Windows Server 2003 و قابلیتهای امنیتی اون هم صحبتی داشته باشند تا ببینیم آیا این ویندوز هم فقط به خاطر رابط گرافیکیش محبوب شده یا فاکتورهای دیگه‌ای هم مطرح بوده.

دوستان یعنی کی یعنی لینوکس کارها؟
خوب شما باید در این مورد بنویسی یا لینک بذاری دیگه....

یه عشق برنامه نویسی خفن

Abbas Arizi
دوشنبه 15 دی 1382, 16:13 عصر
منظورم همه دوستانیه که توی این بحث شرکت دارند: شما، اینپرایز، گلادیاتور، آقای حسین زاده، آقای کیا و بقیه کسانی که دوست دارن توی این بحث شرکت کنند.

hosseinzadeh
دوشنبه 15 دی 1382, 20:34 عصر
شما فرمودید کسانی که unix کار کرده اند میدونند که برای کپی کردن یک فایل روی یک فلاپی توی unix باید چه دستورهای خفنی نوشت ولی این کارها در ویندوز به راحتی خوردن یه لیوان آبه ( بله همین طوره ٬ و این یعنی قدرت و تسلت برنامه نویسی که با فکری باز به فکر کاربر بوده )
برای این قسمت یک مثال میزنم:
فرض کنید یک چشمه آب روی یک کوه جاریه.شما می خواهید از آبش بخورید.اگه بخواهید آب سالم و گوارا بخورید باید برید قله کوه و با زحمت از چشمه آب بخورید.اما اگه بخواهید همین آب معمولی رو بخورید ،می تونید همون پایین وایسید و از آب بدون هیچ زحمتی استفاده کنید.این آب درسته یه راحتی به دست می یاد اما به گوارایی آب بالای کوه نیست.قضیه یونیکس و ویندوز هم همین طور است.

داشتم یه پست در مورد این که در یه بحث علمی چطور می شه یک متعصب رو از یک شخصیت علمی تمیز داد می نوشتم؛ وسطش بی خیال شدم و همه شو پاک کردم. گفتم دردسر واسه خودمون درست می کنیم
بنویسید مشکلی نیست اما یک طرفه نباشه!

اگه ممکنه دوستان در خصوص Windows Server 2003 و قابلیتهای امنیتی اون هم صحبتی داشته باشند تا ببینیم آیا این ویندوز هم فقط به خاطر رابط گرافیکیش محبوب شده یا فاکتورهای دیگه‌ای هم مطرح بوده

این رو تو فروم ویندوز مطرح کنید.اگه نتیجه گرفتید اینجا مطرح کنید.

جای آقای افشین پور خالی!

Gladiator
دوشنبه 15 دی 1382, 22:11 عصر
با سلام خدمت دوست خوبم جناب شانیکای !

اینجانب هیچ تعصب بی جایی نسبت به ویندوز ندارم و شما هم لازم نیست چیزی رو تمیز بدی . ( خودش تمیزه )
خدمتت عرض کنم این حقیر مدتهاست که بطور عملی بروی سرورهای ویندوز کار میکنم و تقریبا به همه معایب و نقاط قوت ویندوز آشنا هستم .

در این باره بحث خواهیم کرد ....

برای این قسمت یک مثال میزنم:
فرض کنید یک چشمه آب روی یک کوه جاریه.شما می خواهید از آبش بخورید.اگه بخواهید آب سالم و گوارا بخورید باید برید قله کوه و با زحمت از چشمه آب بخورید.اما اگه بخواهید همین آب معمولی رو بخورید ،می تونید همون پایین وایسید و از آب بدون هیچ زحمتی استفاده کنید.این آب درسته یه راحتی به دست می یاد اما به گوارایی آب بالای کوه نیست.قضیه یونیکس و ویندوز هم همین طور است.

دوست عزیز ٬ مثالتون اصلا ربطی به رابط گرافیگی به جای فرمانهای خفن برای مثلا کپی فایل نداشت . لطفا مثال بهتری ارائه کنید .

فعلا خدانگهدار .

Gladiator
دوشنبه 15 دی 1382, 22:13 عصر
در مورد تفاوتهای ویندوز 2003 با 2000 هم میتونیم جای دیگه ای صحبت کنیم .

گلادیاتور .

shaniaki
سه شنبه 16 دی 1382, 00:45 صبح
با عرض ادب:

با سلام خدمت دوست خوبم جناب شانیکای !

اینجانب هیچ تعصب بی جایی نسبت به ویندوز ندارم و شما هم لازم نیست چیزی رو تمیز بدی . ( خودش تمیزه )
بنده همچین جسارتی کردم؟
خواستم همینجوری یه پست بکنم دیدم کجا خوبه گفتم بیام تو بخش ویندوز بنویسم گفتم نه اون ها منطقی اند بخش لینوکسه که یه مشت از خدا بی خبر متعصبی که یه مقاله همشهری خوندن و سواد ندارن ریختن توش از جمله همین آقای حسین زاده که هیچ وقت با دلیل صحبت نمی کنه (آقای حسین زاده ببخشید کس دیگه ای دم دست نبود) بلکه با نوشتن این مطلب درس عبرتی بگیرند برن ویندوز کار کنن. پشیمون شدیم دیگه.
وگرنه شما استاد ما هستید و از فرمایشات شما به خصوص در بخش دلفی استفاده می کنیم.
راستی تو بخش ویندوز یه نگاه انداختم بحثی در خصوص مزیت های ویندوز 2003 پیدا نکردم.

http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_111.gif

یه عشق برنامه نویسی خفن

Abbas Arizi
سه شنبه 16 دی 1382, 01:14 صبح
اینجانب هیچ صحبتی از مزایای Windows 2003 ننمودم. فقط گفتم بیایید در موردش صحبت کنید ببینیم چه جوریاس؟ ببینیم این ویندوز (تقریبا) جدید مالی هست یا نه؟ بلکه ما بیسواد میسوادا چه چیزی این وسط دستگیرمون شد. :mrgreen:
البته برای بیانش ذیل این مبحث هم هدفی داشتم ولی الان دیگه پشیمون شدم و از حرفم برگشتم. :oops: اصلا از اولش نباید حرف می‌زدم.
مرگ بر آمریکا - مرگ بر انحصار طلب - مرگ بر کلوز سورس:mrgreen: