PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو مانیتور در برنامه (یکی برای کنترل و یکی برای نمایش)

jboloori
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 13:52 عصر
سلام دوستان یه سوال دارم و خوشحال میشم هرکسی به هر نحوی درین زمینه اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.

فرض کنید دوتا مانیتور دارم و یک کامپیوتر
یه برنامه میخوام بنویسم که وقتی اجرا میشه دوتا فرم باز شه که یکی برای کنترل و دیگری برای نمایش هستش.فرم کنترل توی مانیتور اپراطور و فرم نمایش توی مانیتوری که رو به مشتریان هستش نمایش داده بشه.
مثلا اپراتور که با فرم کنترل (یا همون پنل کنترول)سر و کار داره توی فرم تنظیماتی بصورت زیر انجام میده و بر روی دکمه "نمایش" کلیک میکنه:

پس زمینه نمایش رو "سبز" انتخاب میکنه
از کمبو باکس اولی کلمه "سیب" رو انتخاب میکنه
از کمبو باکس دومی کلمه "قرمز" رو انتخاب میکنه

حالا وقتی روی نمایش کلیک کرد باید توی مانیتور نمایش که رو به مشتریان هست یه تصویر سیب قرمز که از قبل تعریف شده رو تو پس زمینه سبز نشون بده و اپراتور باز میتونه با شخصی سازی تنظیمات اون تصویر روی مانیتور مشتری رو انتخاب کنه و با کلیک روی نمایش تصویر دیگری رو جایگزین کنه.

امیدوارم منظورمو کامل متوجه شده باشید کلا این دو مانیتور بودن رو یادتون نره و ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
حد الامکان فقط یه کیس (یک کامپیوتر)باشه با دو مانیتور و اینطوری نباشه که دوتا کامپیوتر و دو مانیتور باشه و از طریق سوکت این کارا انجام شه.

منتظرم :قلب:

Navid Asadi
شنبه 31 خرداد 1393, 13:11 عصر
صفحه نمایش رو extend کن
بعد دو تا فرم دست کن تویکی اون یکی رو کنترل من
و موقع استفاده فرم دوم رو ببر تو این یکی مانیتور

jboloori
یک شنبه 01 تیر 1393, 22:38 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید این کارا رو چطور تو وی بی دات نت انجام بدم؟
کنترلش ک هیچی
میخوام که کاربر برنامم هیچ نقشی نداشته باشه یا حد اقل با یه سری تنظیمات ابتدایی رو برو بشه.

aliagamon
دوشنبه 02 تیر 1393, 07:34 صبح
خب extend کردن که ربطی به دات نت نداره احتمال داره از رجستری بشه تنظیم کرد اما من بلد نیستم :لبخند:
از تنظیمات از screen Resolution تنظیم کنید
برای حرکت فرم به مانیتور دوم هم باید Location اونو برابر مختصات محدوده ی اسکرین دوم بکنید:چشمک:

Location = Screen.AllScreens(1).WorkingArea.Location