PDA

View Full Version : سوال در مورد insert اطلاعات در دیتابیس

Imenam
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 15:18 عصر
سلام
این دستور
("insert into Table1 (FirstName, LastName, Phone) VALUES ('" + textBox1.Text + "', '" + textBox2.Text + "', '" + textBox3.Text + "')");

برای ریختن اطلاعات تکست باکس 1 داخل نام و ریختن اطلاعات تکست باکس 2 داخل نام خانوادگی و ریختن اطلاعات تکست باکس 3 درون شماره تلفن به درون جدول دیتابیس هست

حالا سوال من اینه که من اگر تو جدولم به جای سه تا فیلد FirstName, LastName, Phone یک فیلد درست کنم به نام Information و بخوام اطلاعات سه تا تکست باکس رو داخل فیلد Information بریزم و به عنوان مثال بین نوشته های هر تکست باکس هم یه کاراکتر "-" قرار بدم باید چیکار کنم...لطف می کنید اگر کامل راهنماییم کنید:لبخندساده:

forodo
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 15:59 عصر
سلام
TextBox1.Text + "-" + TextBox2.Text + "-" + TextBox3.Text
رو بریز داخل فیلد Information.
بعد وقتی که فراخوانی کردید با Split('-') می تونید اون 3تارو از هم جدا کنید و در کنترل های مربوطه نشون بدید.

Imenam
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 16:36 عصر
سلام
TextBox1.Text + "-" + TextBox2.Text + "-" + TextBox3.Text
رو بریز داخل فیلد Information.
بعد وقتی که فراخوانی کردید با Split('-') می تونید اون 3تارو از هم جدا کنید و در کنترل های مربوطه نشون بدید.
دوست عزیز مطلبی که فرمودید خیلی برام مفید بود...اگه میشه مشکل منو حل کنید.... من تو یه فرم سه تا چک باکس داخل یه گروپ باکس دارم و میخوام همون چیزی که تو سوال قبلی رو پرسیدم رو اینا پیاده سازی کنم و چک باکس هایی که تیک خورده رو همین کار رو باهاشون بکنم و این دستور رو نوشتم که عکسش رو براتون میزارم

120291

و این کد این کار رو میکنه برام با این تفاوت که اگه دو تا یا سه تا از چک باکس ها تیک خورده باشه تو هر ردیف 2 یا 3 تا StudentID مشابه درست میکنه و تو هر کدومش یکی از checkbox ها رو میریزه!!!!!! من میخوام چک باکس ها رو تو یه خونه از جدول بریزه و StudentId مشابه برا هر چک باکس درست نکنه!!!! انشالله که خوب گفته باشم متوجه شده باشین چی میگم!!! حالا لطفا کمکم کنید

Imenam
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 17:32 عصر
خودم طبق شکل زیر مشکلم رو حل کردم ولی آخه فکر نکنم این راهش باشه که بخوای برای هر احتمالی یه شرط بنویسی!!!!مشکلم حل شده ولی راه اصولی و درست می خوام:متفکر: اگه تو یه فرم 9 تا چک باکس داشته باشم 512 تا احتمال باید براش بنویسم:گریه: آخه این که نشد برنامه نویسی!!! کمک
120297

forodo
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 00:03 صبح
من درست متوجه نشدم منظور شما چیه.

forodo
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 10:46 صبح
من این به ذهنم می رسه.
ریختن داخل دیتابیس:
string All = CheckBox1.Check.ToString() + "-" + CheckBox2.Check.ToString() + "-" + CheckBox3.Check.ToString() + "-" + TextBox1.Text;
فراخوانی از دیتابیس:
string[] All = فیلد اطلاعات.Split('-');
if(All[0] == "True"
{
CheckBox1.Checked = true;
}
if(All[1] == "True"
{
CheckBox2.Checked = true;
}
if(All[2] == "True"
{