PDA

View Full Version : 2 انتخواب دارید !!‌پایتون یا c++ یا ...

samanbank
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 19:18 عصر
سلام دوستان یه سوالی که خیلی دارم روش فکر میکنم اینه که واقعا با این زبان های برنامه نویسی چکارها میشه کرد !!! و میشه نرم افزار های مختلف ساخت

ربط موضوع کیوت هست و اساس کار هم کیوت ولی میخوام درکنارش چیز های دیگه هم باشه !!

پایتون +‌کیوت = نرم افزار حسابداری و ..... همه چی به جز وب سایت و موبایل !!!
c++ + کیوت = همه نوع نرم افزار حتی برای اندروید بلک بری ایفون و .... به جز وب سایت !!!

پایتون + جنگو = وبسایت !!!

c++ + php = یک وبسایت عالی +‌وب سرور و سیستم حرفه ای !!!

php + کیوت = ساختن نرم افزار دسکتاپ خیلی داغون

خب حالا بازم زبان هست ولی حوصله ندارم بنویسم

منظور من این بود که ایا بین پایتون و جاوا و سی پلاس و php کدوم یک بیشترین خروجی هارو میده !!!‌ البته php زیاد حساب نیست !!

ببینید php شبیه c++ هست یعنی من اگه c++ یادبگیرم میتونم کمی php کار کنم با کیوت کار کنم .. اپ اندروید بسازم و .....

اگه برم پایتون یادبگیرم میتونم سایت بسازم سرور بسازم مسنجر بسازم نرم افزار های محاسباتی و مخصوص امنیت شبکه و ... کمی هم کیوت

و اگه برم جاوا برنامه های موبایل و دسکتاپ و کمی هم وب سایت !!

حالا میخوام همه نظر بدن کدوم یک از اینها بهتره !!!

که ادم همه کار بتونه باهاش بکنه !!!‌

تو ایران برای کار فقط جاوا و سی شارپ قبول میکنن !!!
به تازگی هم اکثر شرکت ها رفتن سمت جاوا و اورکل

با تشکر

alireza es
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 19:38 عصر
اگه میخوای هم دسکتاپ کار کنی و هم وب جاوا بهتره
یه جایی یه جمله شنیدم یادم نیست کجا میگه
با c++ میشه یه نرم افزار خیلی سریع ساخت
با پایتون میشه خیلی سریع یه نرم افزار ساخت

samanbank
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 19:47 عصر
اگه میخوای هم دسکتاپ کار کنی و هم وب جاوا بهتره
یه جایی یه جمله شنیدم یادم نیست کجا میگه
با C++‎ میشه یه نرم افزار خیلی سریع ساخت
با پایتون میشه خیلی سریع یه نرم افزار ساخت

کلا علاقه و قدرت من امنیت شبکه هست !!!‌میخواستم روبی و پایتون یاد بگیرم !!
ولی به وب سایت سازی هم نیاز دارم
به برنامه نویسی دسکتاپ یا موبایل هم نیاز دارم

ایا میشه پایتون سی پلاس و php رو باهم فول یاد گرفت؟!؟
به نظر من میشه ولی خیلی میگن بیشتر از یک زبون بزرگ رو نمیشه فول یاد گرفت و توش حرفه ای شد ایا درسته؟

alireza es
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 23:18 عصر
کلا علاقه و قدرت من امنیت شبکه هست !!!‌میخواستم روبی و پایتون یاد بگیرم !!
ولی به وب سایت سازی هم نیاز دارم
به برنامه نویسی دسکتاپ یا موبایل هم نیاز دارم

ایا میشه پایتون سی پلاس و php رو باهم فول یاد گرفت؟!؟
به نظر من میشه ولی خیلی میگن بیشتر از یک زبون بزرگ رو نمیشه فول یاد گرفت و توش حرفه ای شد ایا درسته؟

میشه ولی ....... عمر محدوده اگه به شبکه مثل من علاقه داری c++ و پایتون هردوشون خوبن(مخصوصا میگن فریم ورک توئیستد مخصوص پایتون تو شبکه عالیه)
جاوا هم خیلی خوبه و به شدت کراس پلتفرم هست(البته خود پایتون خیلی کراس پلتفرمه
اگه میخوای هم دسکتاپ و هم وب یاد بگیری و با یک زبان هردوشو کار کنی پیشنهاد من جاوا و پایتونه چون هم ساده ان و هم با یادگرفتن دسکتاپ میشه وب هم یاد گرفت

samanbank
چهارشنبه 28 خرداد 1393, 23:29 عصر
میشه ولی ....... عمر محدوده اگه به شبکه مثل من علاقه داری C++‎ و پایتون هردوشون خوبن(مخصوصا میگن فریم ورک توئیستد مخصوص پایتون تو شبکه عالیه)
جاوا هم خیلی خوبه و به شدت کراس پلتفرم هست(البته خود پایتون خیلی کراس پلتفرمه
اگه میخوای هم دسکتاپ و هم وب یاد بگیری و با یک زبان هردوشو کار کنی پیشنهاد من جاوا و پایتونه چون هم ساده ان و هم با یادگرفتن دسکتاپ میشه وب هم یاد گرفت

ممنون دادا

پایتون بلدم ولی مشکلی که هست زیاد به هسته سیستم عامل نزدیک نیست مثلا اگه خیلی بخوام نفوذ کنم فقط میتونم از ssh یا مثلا linux meterpret دسترسی بگیرم ولی مثلا شما با c++ و اسمبلی میتونی سریع از کرنل لینوکس دسترسی بگیری و سرور طرفو بخوابونی

terminator68
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 00:42 صبح
اکثر لوکال روت ها رو با سی++ می نویسن...
پایتون که خودم یه ساله کار می کنم تو هر جایی به کارت نمیاد...
مگر اینکه نفوذگر باشی و برای خودت برنامه بنویسی به کارت بیاد...

جاوا خیلی خوبه...
ولی بیس کار سی++ یاد بگیر...پایتونو دو هفته ای یاد میگیری....

samanbank
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 01:53 صبح
اکثر لوکال روت ها رو با سی++ می نویسن...
پایتون که خودم یه ساله کار می کنم تو هر جایی به کارت نمیاد...
مگر اینکه نفوذگر باشی و برای خودت برنامه بنویسی به کارت بیاد...

جاوا خیلی خوبه...
ولی بیس کار سی++ یاد بگیر...پایتونو دو هفته ای یاد میگیری....

پایتون رو بلدم ولی الان سی پلاس رو دارم یاد میگیرم

ولی مشکلم همین سر جاوا هست ! تازگیا دیدم همه میگن بانک ها جاوا میرن و خیلی هم پرسود هست یه زمانی هم بانک ها سمت ویندوز بودن ولی الان همزمان رفتن سمت اوراکل و جاوا

من شاید مدیر امنیت یک بانک بشم برای همین میخوام بدونم ایا c++ بلد باشم با پایتون بیشتر بدردم میخوره یا جاوا که به سیستم مسلط باشم ؟!

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 11:06 صبح
من شاید مدیر امنیت یک بانک بشم برای همین میخوام بدونم ایا C++‎‎‎‎ بلد باشم با پایتون بیشتر بدردم میخوره یا جاوا که به سیستم مسلط باشم ؟!

عنوان تاپیکتون مناسب نیست از کی تا حالا هر زبانی شده رقیب برای C++‎ ؟ بنده رقیبی برای این زبان نمیبینم که حالا بخوام انتخابی بینشون انجام بدم !
شما بیخیال Java و Python و اینجور چیزا باش...
زبان C++‎‎‎ رو یاد بگیری همه جا سرت بالاست :چشمک: بی خودی لقب هیولای زبان هارو به این لعنتی ندادن که شما همینجوری راحت هر زبانی رو باهاش مقایسه کنید.

samanbank
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 12:49 عصر
عنوان تاپیکتون مناسب نیست از کی تا حالا هر زبانی شده رقیب برای C++‎‎ ؟ بنده رقیبی برای این زبان نمیبینم که حالا بخوام انتخابی بینشون انجام بدم !
زبان C++‎‎‎‎ رو یاد بگیری همه جا سرت بالاست :چشمک: بی خودی لقب هیولای زبان هارو به این لعنتی ندادن که شما همینجوری راحت هر زبانی رو باهاش مقایسه کنید.

بازار کار داره؟! فقط تبلیغ های بالای صفحه رو بخون !

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 13:35 عصر
بازار کار داره؟! فقط تبلیغ های بالای صفحه رو بخون !

بنده کاری به بازار کار ندارم چون بازار کار سراغ برنامه نویسان C++‎‎‎‎‎‎ میاد نه برعکس !
این تبلیغاتی هم که میبینید بیش از این انتظاری نداریم چون بدبختانه و متاسفانه C#‎‎‎‎‎‎ و زبان های مشابهش هر غیر متخصصی رو که حتی تحصیلاتش به کامپیوتر مربوط نیست رو کرده برنامه نویس پس چه چیزی بهتر از این تبلیغات که عموم مردم رو مورد هدف قرار میده !؟

در رابطه با اینکه C++‎‎‎‎‎‎ بازار کارش چطوره باید بگم شرکت ها و اشخاص گردن کلفتی که ارزش این زبان رو میدونن و حاظر هستند مبلغ درست حسابی بابت پروژه بپردازند تا از کیفیت درست حسابی برخوردار باشند میان سراغش برای مثال همین بانک ملت یکی از کله گنده های بانکی در کشوره که در اولویت اول دنبال برنامه نویسی های C/C++‎‎‎‎‎‎ و متخصصین اشنا به سیستم های POS و ATM هستند.

در نهایت بهترین انتخاب اینه که پروژه هایه بزرگ و گران قیمت رو با C++‎‎‎‎‎‎ پیاده سازی کنید و در زمینه وب نیز PHP بدون شک بهترین گزینه است.

باید درست قضاوت کرد هیچوقت انتظاری نداشته باشیم که یک برنامه ای که چندرغاز قیمتشه با C++‎‎‎‎‎‎ پیاده سازی کنیم بهتره نسبت به نوع قیمت پیشنهادی زبان خودتون رو برای اجرای پروژه انتخاب کنید یعنی در صورتی که در خودتون این توانایی رو میبینید از هیچ زبانی دریغ نکنید.

alireza es
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 13:37 عصر
عنوان تاپیکتون مناسب نیست از کی تا حالا هر زبانی شده رقیب برای C++‎‎ ؟ بنده رقیبی برای این زبان نمیبینم که حالا بخوام انتخابی بینشون انجام بدم !
زبان C++‎‎‎‎ رو یاد بگیری همه جا سرت بالاست :چشمک: بی خودی لقب هیولای زبان هارو به این لعنتی ندادن که شما همینجوری راحت هر زبانی رو باهاش مقایسه کنید.

همشون برای یه دردین -_-
گوگل داره از هردوشون همزمان استفاده میکنه
برای کاری مثلا ساخت ماشین حساب وقتی میشه با پایتون نوشت چرا بیاییم c++
البته ماشین حساب توهینه برای پایتون و با پایتون میشه کارهای بزرگتری کرد
جاوا هم که تقریبا معادل .net هست و کاربرد خودشو داره و البته مثل همیشه اینجا اسمی از دلفی برده نمیشه ولی بازم اون خیلی قویه
ای کاش یه مغز درست و حسابی داشتم همشو یاد میگرفتم :(

motherboard
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 13:46 عصر
برای کاری مثلا ساخت ماشین حساب وقتی میشه با پایتون نوشت چرا بیاییم C++‎‎‎
البته ماشین حساب توهینه برای پایتون و با پایتون میشه کارهای بزرگتری کرد
اول از همه ارتقاء درجه تون رو از سروان به درجه سرگردی رو تبریک میگم :لبخند:
اما شما هم بیراه نمیگید.ولی وقتی پای سرعت در میان باشه c حرف اول رو میزنه.باید از هرزبونی در جای خودش استفاده کرد.اما برای ساخت پروژه های بزرگ باید غرور رو کنار گذاشت و به قدرت c اعتراف کرد.