PDA

View Full Version : سوال: درست کردن forum با xml

archangel
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 15:13 عصر
البته می‌دونم بیشتر به این سوال میاد که اونو توی انجمن xml مطرح کنم، اما اونجا مطرح کردم و کسی جوابی نداد و به علاوه فکر می‌کنم چندان بی‌ربط به ASP هم نباشه.

هفته‌ی گذشته سوالی رو در مورد ساخت forum با ASP مطرح کردم. دوستان هم محبت کردنو جواب دادن. پرسیده بودم اگه پست‌های انجمن‌ها رو توی بانک اطلاعاتی ذخیره کنم آیا صفحات نمایش پست‌ها توسط موتورهای جستجو ایندکس می‌شه و دوستان هم پاسخ مثبت دادن.

الان سوال من اینه:
به نظر شما آیا بهتر نیست که به جای ذخیره کردن پست‌ها در بانک اطلاعاتی، پست‌های هر Thread رو در قالب یه فایل xml ذخیره کنیم و با این کار بانکمونو سبکتر کنیم. البته باز هم نمی‌دونم که این فایل xml در این حالت توسط موتورهای جستجو ایندکس می‌شه یا نه.

برای اضافه کردن پست یا ویرایش یه پست هم به راحتی می‌شه از ASP استفاده کرد. فایل پست‌های اون Thread رو خوند و تهش یه پست جدید اضافه کرد یا یه پست به خصوص رو ویرایش کرد و مجدداً فایل xml رو ذخیره کرد (این هم بخش ASP این سوال!)

پیشاپیش از کمکت.ن ممنونم.

M-Gheibi
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 16:44 عصر
تا حالا بهش فکر نکرده بودم
آخه یکی دوتا فایل XML نمیشه که، ضمنا اگر هم بخوای از یک فایل استفاده کنی بعد از مدتی حجمش میره بالا، چیدمان اطلاعات پیچیده می شه و خود اینا مشکلات زیادی رو بوجود میاره.
(این مواردی بود که به ذهن من می رسید، شاید دیگران اطلاعات کاملتری داشته باشند)

archangel
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 09:22 صبح
به نظرم تعداد فایل‌ها مهم نیست. اگرچه شاید دسترسی به اونها در این حالت کندتر باشه (نسبت به حالتی که یه فایل بزرگ به اسم بانک اطلاعاتی داریم). چون به هزاران فایل تبدیل خواهد شد. البته حجمشون زیاد نخواهد بود (چون به طور نرمال مگه توی هر Thread چند تا پست هست). ولی مزیت‌اش اینه که مستقل از بانک اطلاعتیه و هر بلایی سر بانکت بیاد، پست‌ها سر جای خودشون هستن. لذا بانکت هم سبکتر می‌شه. ولی خوب. بکاپ‌گیریش فاجعه است!