PDA

View Full Version : ساخت تیبل و سطح انتظار از لاراول و فریم ورک های مشابه

rahahost
جمعه 30 خرداد 1393, 16:53 عصر
با سلام و احترام خدمت همه دوستان و اساتید محترم سایت برنامه نویس :)

متاسفانه ابهاماتی برام پیش اومده که ممنون میشم کمکم کنید تا رفع بشن و به یک نتیجه کلی برسم .

1 - چه قابلیت هایی رو باید از لاراول انتظار داشته باشم که تو حالت عادی برای نوشتنش زمان بیشتری صرف میشه ؟ یا به عبارتی : لاراول چه کارهایی رو برام انجام میده که برنامه من سریعتر نوشته بشه ؟

2 - فرض کنید من میخوام یک CMS بسازم و درونش یک بخش برای مدیریت PDF داشته باشم ( مثلا ارسال PDF و مشاهده لیست کتابها و ... ) . برای این بخش باید یک دیتابیس با یک تیبل داشته باشم که تیبل هام شامل :
id primery , title , category , author , enteshar , noskhe

دقیقا باید چطوری تیبل ها رو ایجاد کنم ؟ ( در یک فیلم آموزشی دیدم که با یک دستور این کارو انجام میداد که متاسفانه قابل درک نبود چون از CMD یک سری دستورات اجرا میشه اما دستوراتی که استفاده شده بود ، در نسخه قبلی لاراول بود و ظاهرا در نسخه آخر ، تغییراتی اعمال شده !

سوالات دیگه ای هم هست که بعد به جواب رسیدن این سوالاتم میپرسم .

متشکرم .

metal gear solid 4
شنبه 31 خرداد 1393, 09:14 صبح
با استفاده از دستورات CMD و Artisan میتونید اینکارو انجام بدید.فکر میکنم آموزشی که دیدید مربوط به Artisan Generator ها بوده. احتمالاً از Jeffery Way. (https://github.com/JeffreyWay/Laravel-4-Generators)

rahahost
شنبه 31 خرداد 1393, 14:41 عصر
با استفاده از دستورات CMD و Artisan میتونید اینکارو انجام بدید.فکر میکنم آموزشی که دیدید مربوط به Artisan Generator ها بوده. احتمالاً از Jeffery Way. (https://github.com/JeffreyWay/Laravel-4-Generators)

ممنون از جوابتون .

درسته ، آموزش از آقای Jeffery way بوده که متاسفانه نسخه قبلی لاراول هست و تغییرات زیادی در این نسخه اعمال شده !
دستور کاملش رو میدونید ؟
و اینکه سوال دیگه ای پرسیدم رو میشه بهش جواب بدید ؟

کمی گمراه شدم که اصلا ارزش داره که از یک فریم ورک استفاده کنم یا اینکه خودم بنویسم !

metal gear solid 4
شنبه 31 خرداد 1393, 17:19 عصر
من خودم از Generator ها برای ساخت جداولم استفاده نمیکنم. ولی لینکی که بالا دادم مربوط به نسخه ی چهار لاراول ـه.

در جواب سوالتون مبنی بر استفاده از فریمورک، بر خلاف خیلی ها من اعتقاد دارم همیشه باید از فریمورک استفاده کرد.

فریمورک ها کدهای نوشته شده ای دارند که قبلاً بارها و بارها توسط برنامه نویسان مجرب تست شده.
قابلیتهای جدیدی هر روز به فریمورک ها اضافه میشه که به راحتی میتونید توی پروژتون استفاده کنید.
پشتیبانی خوبی که از فریمورک ها صورت میگیره که شما خودتون رو تنها حس نمیکنید.
گزارش باگ ها و مشکلاتی که از سر تا سر دنیا صورت میگیره و با یک آپدیت کدهای شما هم از لحاظ امنیتی تقویت میشن.
سامان دهی و نظم خاص تمام پروژه ی شما.
و خیلی موارد دیگه.

نمیدونم دلیل شما از اینکه میگید مطمئن نیستید فریمورک خوبه یا بد چیه اما اگر از لحاظ Performance میگید خیلی های دیگه هم میگن برای پروژه های بزرگ نمیشه روی فریمورک ها حساب کرد بنا به دلایل خودشون. من عقیدم اینه خود طرف ابتدا باید ببینه برای یک پروژه ی بزرگ خوب و با تجربه هست تا بعد به فریمورکی که میخواد استفاده کنه ایراد بگیره.
برای بالای 90 درصد پروژه هاتون. لاراول و فریمورک های دیگه میتونن خوب باشن.
اگر پروژه های خیلی سنگین از لحاظ بازدید و پردازشی و مصرف منابع سرور دارید. من phalconphp (http://phalconphp.com/en/)رو پیشنهاد میکنم.

البته PHP v5.5 قابلیت های خوبی در زمینه ی افزایش سرعت و performance ارائه داده. اگر شما مد نظرتون هست که از فریمورک برای پروژه های بزرگ استفاده کنید مطمئناً نیاز به سرور اختصاصی هم دارید. با نصب OPCache شما میتونید کدهای PHP خودتون رو کامپایل کنید. این قابلیت در کنار سیستم های کش کردن دیگه ای مثل APC یا Memcached, Redis, MongoDB, coachDB و بسیاری دیگه میتونه Performance شما رو تا حد زیادی بالا ببره.

بنده به عنوان کسی که با فریمورک ها کارمیکنم با دلایلی که بالا عرض کردم پیشنهاد میکنم از فریمورک استفاده کنید.

rahahost
دوشنبه 02 تیر 1393, 07:34 صبح
من خودم از Generator ها برای ساخت جداولم استفاده نمیکنم. ولی لینکی که بالا دادم مربوط به نسخه ی چهار لاراول ـه.

در جواب سوالتون مبنی بر استفاده از فریمورک، بر خلاف خیلی ها من اعتقاد دارم همیشه باید از فریمورک استفاده کرد.

فریمورک ها کدهای نوشته شده ای دارند که قبلاً بارها و بارها توسط برنامه نویسان مجرب تست شده.
قابلیتهای جدیدی هر روز به فریمورک ها اضافه میشه که به راحتی میتونید توی پروژتون استفاده کنید.
پشتیبانی خوبی که از فریمورک ها صورت میگیره که شما خودتون رو تنها حس نمیکنید.
گزارش باگ ها و مشکلاتی که از سر تا سر دنیا صورت میگیره و با یک آپدیت کدهای شما هم از لحاظ امنیتی تقویت میشن.
سامان دهی و نظم خاص تمام پروژه ی شما.
و خیلی موارد دیگه.

نمیدونم دلیل شما از اینکه میگید مطمئن نیستید فریمورک خوبه یا بد چیه اما اگر از لحاظ Performance میگید خیلی های دیگه هم میگن برای پروژه های بزرگ نمیشه روی فریمورک ها حساب کرد بنا به دلایل خودشون. من عقیدم اینه خود طرف ابتدا باید ببینه برای یک پروژه ی بزرگ خوب و با تجربه هست تا بعد به فریمورکی که میخواد استفاده کنه ایراد بگیره.
برای بالای 90 درصد پروژه هاتون. لاراول و فریمورک های دیگه میتونن خوب باشن.
اگر پروژه های خیلی سنگین از لحاظ بازدید و پردازشی و مصرف منابع سرور دارید. من phalconphp (http://phalconphp.com/en/)رو پیشنهاد میکنم.

البته PHP v5.5 قابلیت های خوبی در زمینه ی افزایش سرعت و performance ارائه داده. اگر شما مد نظرتون هست که از فریمورک برای پروژه های بزرگ استفاده کنید مطمئناً نیاز به سرور اختصاصی هم دارید. با نصب OPCache شما میتونید کدهای PHP خودتون رو کامپایل کنید. این قابلیت در کنار سیستم های کش کردن دیگه ای مثل APC یا Memcached, Redis, MongoDB, coachDB و بسیاری دیگه میتونه Performance شما رو تا حد زیادی بالا ببره.

بنده به عنوان کسی که با فریمورک ها کارمیکنم با دلایلی که بالا عرض کردم پیشنهاد میکنم از فریمورک استفاده کنید.

ممنون از توضیحات خوبتون .

نمیدونم اینترنتم مشکل داشت یا سایت برنامه نویس که قسمت ارسال سریع لود نمیشد بطور کامل و تکرار دفعات باعث شد چندبار پست تکراری ارسال بشه .
از آقای شهرکی بابت حذف پست تکراری ممنونم :)

پروژه ای که میخوام بنویسم در حد معمولی به بالا هست .

شما قابلیت های عمومی رو گفتین ، هدف من خوده لاراول هست که میخوام بدونم چه قابلیت هایی داره ، چقدر میتونم ازش انتظار داشته باشم ؟ و اینکه چه کارهایی رو میشه از لاراول خواست بعنوان یک فریم ورک ؟

دستوری که مربوط به ساخت جداول و کلاس ها هست رو میشه بهم بگین ؟
تو سایت رسمیش که پیداش نکردم !

متشکرم .

metal gear solid 4
چهارشنبه 04 تیر 1393, 09:26 صبح
واسه دیدن قابلیت های لاراول به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?441437-Yii-vs-Laravel)مراجعه کنید.
دستورات ساخت جداول رو هم توی لینکی که در ارسال اول دادم (https://github.com/JeffreyWay/Laravel-4-Generators) میتونید ببینید.