PDA

View Full Version : قرار دادن اتوماتیک مقدار تکست باکس ۱ برای تکست باکس ۷ در یک فرم html ، قبل از submit کردن

ali abedian
جمعه 06 تیر 1393, 16:41 عصر
سلام

من یک فرمی دارم که چند تا تا باکس تووش هست به عناوین مختلف:

<input name="box1" type="text" value="" size="32" maxlength="10" />
مثلا یه دونه ش همین box1 هست..
خب؟
من از این فرم میخوام استفاده کنم و مقادیری رو در بانک mysqlذخیره کنم!
خب؟
حالا من میخوام مقدار box1 رو قبل از اینکه به بانک بفرستم، بصورت md5 دربیارم بعد در بانک ذخیره کنم!
با این تکه کد

<?php $scode= md5 ("box1") ?>

من چطور میتونم مقدار box1 رو به عنوان $box1 بگیرم و به md5 تبدیلش کنم؟ در حالی که submit انجام نشده و عملاً از box1 مقداری ارسال نشده!
البته میشه به صفحه ی دیگه ای برم برای اینکار و از اونجا توی بانک ذخیره انجام بشه، ولی میخوام توی همین صفحه انجام بدمش و فقط با زدن دکمه ی submit این اتفاق بیافته
البته نمیخوام از جاوا اسکریپت استفاده کنم
به نظر شما شدنی هست؟
:لبخند:
در حد سوال هست.. اگر راهی به ذهنتون میرسه بگید لطفاً
متشکرم

مهدی اسماعیلی
جمعه 06 تیر 1393, 17:11 عصر
سلام
قبل از submit و بدون استفاده از جاوا اسکریپت بعید میدونم بشه مقدار را دریافت کرد. :متفکر:

اصلا چرا میخواهید این کار را بکنید ؟؟ بعد از submit کردن مقدار box را در همون صفحه بگیرید و تبدیل به md5 کنید سپس درج کنید توی دیتابیس.

اینطوری:

<?php
if(isset($_POST['submit'])) {
if(isset($_POST['box1']) && !empty($_POST['box1'])) {
$box1 = $_POST['box1'];
$box1_md5 = md5($box1);
//insert $box1_md5 to db here
} else {
echo "box1 is empty" ;
}
}
?>
<form action="" method="post">
<input type="text" name="box1" />
<input type="submit" name="submit"/>
</form>

ali abedian
جمعه 06 تیر 1393, 21:58 عصر
آره همینطور باید کرد .. ارزش وقت تلف کردن رو نداره، بعد از اون صفحه به صفحه ی ویرایش بر میگردیم..
فقط سوال اینجاست که چطور میشه متوجه شد که مقادیر مورد نظر (شاید تعدادشون به میلیون برسه) در بانک درج شدند که ما بعد از این عملیات، دستور رفتن به صفحه ی ویرایش رو بدیم؟

sooren_66
جمعه 06 تیر 1393, 22:49 عصر
باید یک فیلد توی دیتابیس درج کنید و یک متغیر به عنوان کانتر تعریف کنید که بعد از هر بار کلیک کردن یکی به کانتر اضافه کنه و توی پایگاه داده توی اون فیلدی که ساختید ذخیره کنه.و اینجوری تعداد کلیک ها رو می فهمید

ali abedian
شنبه 07 تیر 1393, 02:03 صبح
باید یک فیلد توی دیتابیس درج کنید و یک متغیر به عنوان کانتر تعریف کنید که بعد از هر بار کلیک کردن یکی به کانتر اضافه کنه و توی پایگاه داده توی اون فیلدی که ساختید ذخیره کنه.و اینجوری تعداد کلیک ها رو می فهمید

چه ربطی به بحث ما داشت حالا؟!! :لبخند: بگیر بخواب عزیزم، خیلی خسته به نظر میرسی