PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی در استفاده از وب بروزر

abolfazl_d_sh
سه شنبه 10 تیر 1393, 21:28 عصر
سلام
من با وب بروزر یک صفحه ای مثلا گوگل رو باز میکنم ولی وقتی میخام یه متنی وارد تکست باکس گوگل کنم و اونو جستجو کنم با خطای System.NullReferenceException مواجه میشم.این کدی هست که برای پر کردن تکست باکس و کلیک روی دکمه جستجو استفاده میکنم:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
webBrowser1.Navigate("google.com"); //site url
webBrowser1.DocumentCompleted += new WebBrowserDocumentCompletedEventHandler(web_h);
}

private void web_h(object sender, WebBrowserDocumentCompletedEventArgs e)
{
WebBrowser b = (WebBrowser)sender;
b.Document.GetElementById("gbqfq").InnerText = "door";
b.Document.GetElementById("gbqfba").InvokeMember("click");
}

وقتی به جای id, اسم عناصر(name) رو میذارم همین کد ها درست کار میکنه.
ولی یه مشکلی هست که مثلا تو سایت گوگل هم name هست و هم id که با name درست میشه ولی بعضی سایتا فقط id دارن که نمیدونم باید چیکار کنم.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

abolfazl_d_sh
سه شنبه 10 تیر 1393, 22:49 عصر
دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

hsdnhd
سه شنبه 10 تیر 1393, 22:54 عصر
ازدوستان کسی منبع کامل چه بهترکه فارسی نشد انگلیسی برای کاربا وب بروز داره؟فیلم باشه بهتره منم خیلی دنبال این مسئله هستم
باتشکر

abolfazl_d_sh
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:11 صبح
ازدوستان کسی منبع کامل چه بهترکه فارسی نشد انگلیسی برای کاربا وب بروز داره؟فیلم باشه بهتره منم خیلی دنبال این مسئله هستم
باتشکر

سلام
کسی در مورد سوال من نظر نداره یا منبعی برا وب بروزر سراغ نداره؟

travianplus.org
چهارشنبه 11 تیر 1393, 18:46 عصر
سلام
من با وب بروزر یک صفحه ای مثلا گوگل رو باز میکنم ولی وقتی میخام یه متنی وارد تکست باکس گوگل کنم و اونو جستجو کنم با خطای System.NullReferenceException مواجه میشم.این کدی هست که برای پر کردن تکست باکس و کلیک روی دکمه جستجو استفاده میکنم:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
webBrowser1.Navigate("google.com"); //site url
webBrowser1.DocumentCompleted += new WebBrowserDocumentCompletedEventHandler(web_h);
}

private void web_h(object sender, WebBrowserDocumentCompletedEventArgs e)
{
WebBrowser b = (WebBrowser)sender;
b.Document.GetElementById("gbqfq").InnerText = "door";
b.Document.GetElementById("gbqfba").InvokeMember("click");
}

وقتی به جای id, اسم عناصر(name) رو میذارم همین کد ها درست کار میکنه.
ولی یه مشکلی هست که مثلا تو سایت گوگل هم name هست و هم id که با name درست میشه ولی بعضی سایتا فقط id دارن که نمیدونم باید چیکار کنم.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

سلام از این استفاده کنید
webBrowser1.Document.GetElementById("name").SetAttribute("value", textBox1.Text);

abolfazl_d_sh
پنج شنبه 12 تیر 1393, 17:06 عصر
ممنون.ولی من همین کد شما رو نوشتم و درستم هست.مشکل من اینه که در بعضی سایتا عناصری که در صفحه هست name ندارند و فقط id دارند.برای اون سایتا چیکار کنم؟....وقتی id میذارم اون اروری رو که گفتم میده