PDA

View Full Version : سوال: تفاوت نسخه قدیمی با نسخه جدید کیوت

motherboard
چهارشنبه 11 تیر 1393, 01:05 صبح
سلام.ببخشید سوالم خیلی مبتدی هست.!!!!! ایا نسخه جدید کیوت ممکن است کمبودهایی رو نسبت به نسخه هایی مثل نسخه 3 داشته باشد؟؟؟؟ و یا ممکن است مثلا در نسخه جدیدتر کلاسی(با همان هدف اصلی) به جای کلاس قدیمی تر جایگزین شده باشد؟ایا چنین مواردی در نسخه های کیوت وجود دارد؟

2020s1371
چهارشنبه 11 تیر 1393, 01:32 صبح
سلام
من تفاوت های این دو نسخه رو نمیدونم ولی ...

ایا نسخه جدید کیوت ممکن است کمبودهایی رو نسبت به نسخه هایی مثل نسخه 3 داشته باشد؟؟؟؟

معمولا هر نسخه شامل نسخه قبلی هست و تکمیل تر شده!

QUOTE=رضاس1000;2052949]
یا ممکن است مثلا در نسخه جدیدتر کلاسی(با همان هدف اصلی) به جای کلاس قدیمی تر جایگزین شده باشد؟ [/QUOTE]
در صورت اضافه شدن امکانات جدید به اون کلاس امکان پذیره... البته فک کنم این اتفاق با حفظ کلاس قبلی میوفته.. یعنی هر دوتا کلاس رو خواهی داشت و نگران نباش که شاید با کلاسی که باش کد زدی تو نسخه جدید معتبر نباشه!.. (البته امکانش هست که توی چند نسخه بالاتر این اتفاق بیفته )

صبرکن دوستان نظرات کامل تر با تصحیح ایرادات حرف منو میدند:چشمک:

MRmoon
چهارشنبه 11 تیر 1393, 12:22 عصر
سلام.ببخشید سوالم خیلی مبتدی هست.!!!!! ایا نسخه جدید کیوت ممکن است کمبودهایی رو نسبت به نسخه هایی مثل نسخه 3 داشته باشد؟؟؟؟ و یا ممکن است مثلا در نسخه جدیدتر کلاسی(با همان هدف اصلی) به جای کلاس قدیمی تر جایگزین شده باشد؟ایا چنین مواردی در نسخه های کیوت وجود دارد؟

درود و خسته نباشید.

دوست عزیز هر نسخه میاد تا نسبت به نسخه ی قبل کامل تر بشه نه ناقص تر و با امکانات کم تر.
حالا ممکنه این وسط یه کلاس که مثلا کارایی نداشته رو حذف کنن.
این قسمت رو اشتباه نوشته بودم.
محمد.

حامد مصافی
چهارشنبه 11 تیر 1393, 13:14 عصر
@MRoon:
خب شما اشتباه می‌کنید!
در نسخه‌های قبل QLineEdit در ماژول QtGui بود و سر‌آیند آن می‌توانست به یکی از صورت‌های زیر درج شود

#include <QtGui/QLineEdit>

#include <QLineEdit>
اما از نسخه ۵ به بعد جز ماژول Widgets (ماژول جدید) شد و می‌تواند به یکی از صورت‌های زیر درج شود:

#include <QtWidgets/QLineEdit>

#include <QLineEdit>

@رضاس1000:
امکانات جدیدی که به کیوت اضافه میشه در وبلاگ (http://planet.qt-project.org/) نوشته میشه. ضمن اینکه شما می‌تونید Change log هر نسخه رو هم بخونید.
کمبود همیشه هست. ایراد‌هایی هم ممکنه وجود داشته باشه(مخصوصاً از نسخه ۵ به بعد که اکثر نسخه‌ها دارای ایراد بودند) که در نسخه‌های آتی باید اصلاح شوند.

shareh
چهارشنبه 11 تیر 1393, 18:51 عصر
از کمبودها یا شاید محاسن نسخه جدید حذف phnonon بوده!