PDA

View Full Version : پکیج با SqlServer

A.Noor
شنبه 13 دی 1382, 11:02 صبح
با سلام به همه دوستان
من تا بحال از بانک اکسس در VB استفاده می‌کردم و موقع ساختن Package فایل mdb بانک را هم به پروژه اضافه می‌کردم و کلا مشکل خاصی نداشتم.
اما می‌خواهم از Sqlserver استفاده کنم. نمی‌دانم که چطوری همراه نصب برنامه روی کامپیوتر های دیگر ، SqlServer و بانک مربوطه هم نصب شود .

jannati
شنبه 13 دی 1382, 13:49 عصر
دوست عزیز
اگر برنامه شما تحت شبکه باشد کافیه بانک اطلاعاتی تولید شده را روی سرور محل مورد نظر بریزید و برنامه مورد نظر را روی clientها نصب کنید.اما اگر singel نوشتید کافیه همان فایل را به setupاضافه کنید.مثل اکسس .البته روی دستگاهی که میخواهید نصب کنید حتما MDAC2.6را نصب کنید.
امیدوارم توضیحاتم به دردتان بخوره.

A.Noor
شنبه 13 دی 1382, 13:57 عصر
از پاسختان ممنونم

آیا منظورتان از فایل ، همان فایل با پسوند MDF هست ؟
و یک ابهام دیگر اینکه در مسیردهی به بانک اکسس ، چون دیتابیس ما معمولا در فولدر حاوی برنامه قرار دارد همان مسیر را به ConnectionString می‌دهیم اما در SqlServer ما از کلمه (Local) برای مسیردهی بانک استفاده می‌کنیم در حالیکه فایل Mdf روی فولدر Data از Ms SqlServer است .
در کامپیوتر مقصد این فایل Mdf باید کجا کپی شود؟

FirstLine
شنبه 13 دی 1382, 15:43 عصر
با سلام
دوست عزیز شما باید موتور SQL را هم در هنگام نصب برنامه خود بر روی کامپیوتر کاربر نصب کنی و چون نمیشه خود SQL را نصب کنی باید موتور SQL را نصب کنی ، و اگه از Install Shild استفاده کنی میتونی در هنگام نصب برنامه موتور SQL را هم نصب کنی.
موتور SQL یا MSDE2000 در سیدی OFFICE2000 موجود است، در ضمن از اینستال شیلد 8 استفاده کن و یه فایلی هم هست که باید روی کامپیوترت نصب کنی تا MSDE را به کامپوننت های اینستال شیلد اضافه کنه. در ضمن اگه تونستی کاری کنی که پس از نصب بانک SQL و اطلاعات شما کاربر نتونه اطلاعات شما را به یک SQL دیگه کپی کنه ، به ما هم بگو!.
اگه نتونستی اون فایلها رو بدست بیاری بگو تا واست رایت کنم. حجمش 50 مگ است.
امیدوارم موفق باشی
با تشکر

کم حوصله
یک شنبه 14 دی 1382, 00:06 صبح
اگر singel نوشتید کافیه همان فایل را به setupاضافه کنید

:shock: :shock:
مگه میشه خانم جنتی می شه یکم بیشتر توضیح بدید !!!!!

A.Noor
سه شنبه 16 دی 1382, 11:14 صبح
با تشکر از توجه دوستان
من با Wise installer 8.14 کار می‌کنم .مطلبی که در مورد MSDE در فایل Readme ضمیمه Wise installer اومده میگه که
An enhanced MSDE Runtime script is available for the installation of MSDE (via MSDEx86.EXE). The script can be located in the Include directory, however, you must manually add the script to your installation to implement it.

ظاهرا به فایل MSDEx86.exe نیاز هست که من هر چه روی سی‌دی‌هام و اینترنت گشتم مورد Downloadی اون را ندیدم.
اگر دوستان این فایل را دارند ممنون می‌شوم که ارسال کنند Yazdiau@yahoo.com

در ضمن اگه تونستی کاری کنی که پس از نصب بانک SQL و اطلاعات شما کاربر نتونه اطلاعات شما را به یک SQL دیگه کپی کنه ، به ما هم بگو!.

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=5281&highlight=msde

jannati
سه شنبه 16 دی 1382, 12:46 عصر
مگه میشه خانم جنتی می شه یکم بیشتر توضیح بدید !!!!!
بله که میشه.اگر با wise installerکار کرده باشید میبینید که فقط کافیه یک odbcاز فایل بانک اطلاعاتی بسازید و اون رو در فلدری زیر Application ساختید اضافه کنید.درقسمت database runtimeهم این فایل ODBCرا با یک Addکردن اضافه کنید.امیدوارم کم حوصله جان متوجه شده باشند.... :mrgreen: :wink:

کم حوصله
چهارشنبه 17 دی 1382, 00:35 صبح
شرمنده ام نه :?

یکم واضح تر بگید !!!

jannati
چهارشنبه 17 دی 1382, 13:22 عصر
کم حوصله جان کافیه با wise installerکار کنی یا محیطشو ببینی.اینقدر باهوش هستی که همه چیزو متوجه بشی.در اونجا تو فقط کافیه یک فلدر تعریف کنی که فایل بانک اطلاعاتی خودتو (حالا چه sqlباشه چه accessیا ...)را اضافه کنی.بعد وقتی روی یک دستگاه بخواهی نرم‌افزارتو نصب کنی اون فلدر در مسیر نصب ساخته میشه و بانک اطلاعاتی اونجا کپی میشه و برنامه از همون مسیر اونو میشناسه.ok? :)

A.Noor
چهارشنبه 17 دی 1382, 13:34 عصر
خانم جنتی
ظاهرا باید دوباره سوالم را مطرح کنم

آیا منظورتان از فایل ، همان فایل با پسوند MDF هست ؟
و یک ابهام دیگر اینکه در مسیردهی به بانک اکسس ، چون دیتابیس ما معمولا در فولدر حاوی برنامه قرار دارد همان مسیر را به ConnectionString می‌دهیم اما در SqlServer ما از کلمه (Local) برای مسیردهی بانک استفاده می‌کنیم در حالیکه فایل Mdf روی فولدر Data از Ms SqlServer است .
در کامپیوتر مقصد این فایل Mdf باید کجا کپی شود؟

FirstLine
چهارشنبه 17 دی 1382, 19:29 عصر
با سلام
اگر در هنگام نصب باInstall Shild بر نامه MSDE را نصب کنی فایل *.mdf & *.ldf را باید Attach or Restore کنی.
در مورد آدرس در SQL هم خودش یه آدرس به Local اضافه میکنه یعنی Local/ApplicationName.
با تشکر