PDA

View Full Version : یک توزیع لینوکس با شرایط زیر میخام

masoudrko
جمعه 13 تیر 1393, 23:29 عصر
به نام خدا
سلام دوستان یک توزیع لینوکس برام معرفی کنید
که
1-دارای ساپورت طولانی مدت(ابونتو نگو که خوشم نمیاد ) باشه مثلا بالای دو سال (از فدورا استفاده میکنم ولی متاسفانه تا میام به سیستم و نرم افزارام عادت کنم و باهاش راحت باشم دیگه ساپورت نمیشه دوباره مجبورم دانلود کنم همه نرم افزاراما )
2-دسکتاپ گنوم را ساپورت کنه همه جوره احتیاج نباشه خودم دستی نصب کنم
3-اصلا کلا از deb خوسم نمیاد بسته نرم افزاریش rpm باشه یا به قول خودم از نوه نتیجه های ردهت باشه

alireza es
شنبه 14 تیر 1393, 00:05 صبح
برای تو اینهارو پیشنهاد میکنم
1-manjaro
2-open susse
البته مانجارو از دسکتاپ xfce استفاده میکنه ولی خیلی خوشگل و شیکش:لبخند:
به این علت مانجارو رو برای تو نسبت به اوپن سوزه ترجیح میدم که یه توزیع غلطان هست(دربارش تحقیق کن)
و بنابر این سیستم عاملت هیچ وقت قدیمی نمیشه و با یه دستور کاملا به روز میشه اینم بگم که میشه روش گنوم شل نصب کرد
درضمن اوپن سوزه هم که به طور پیش فرض از گنوم استفاده میکنه و تو اینترنت تحقیق کنی درباره قدرتش اطلاعات زیادی به دست میاری

masoudrko
یک شنبه 15 تیر 1393, 15:36 عصر
برای تو اینهارو پیشنهاد میکنم
1-manjaro
2-open susse
البته مانجارو از دسکتاپ xfce استفاده میکنه ولی خیلی خوشگل و شیکش:لبخند:
به این علت مانجارو رو برای تو نسبت به اوپن سوزه ترجیح میدم که یه توزیع غلطان هست(دربارش تحقیق کن)
و بنابر این سیستم عاملت هیچ وقت قدیمی نمیشه و با یه دستور کاملا به روز میشه اینم بگم که میشه روش گنوم شل نصب کرد
درضمن اوپن سوزه هم که به طور پیش فرض از گنوم استفاده میکنه و تو اینترنت تحقیق کنی درباره قدرتش اطلاعات زیادی به دست میاری

ایا توزیع غلطان احتیاج کمتری به اینترنت خواهد داشت؟

storm_saeed
دوشنبه 16 تیر 1393, 09:29 صبح
نه برعکس به اینترنت بیشتری نیازداری مثلا من با ارچ هفته ای ۱۰۰-۲۰۰ مگ اپدیت دارم

omidfive
دوشنبه 16 تیر 1393, 09:33 صبح
Oracle Enterprise Linux هم شاید گزینه خوبی باشه برات
البته بیشتر برای اوراکل ازش استفاده میشه ولی خوب هم مشخصات CENTOS رو داره (یه جاهیی هم بیشتر داره)

alireza es
دوشنبه 16 تیر 1393, 11:28 صبح
ایا توزیع غلطان احتیاج کمتری به اینترنت خواهد داشت؟

نه .وقتی بخوای سیستمو آپدیت کنی اینترنت زیادی مصرف میکنه.
اصلا همون فدورا رو تو میتونی بدون نصب دوباره اپدیتش کنی سرچ کن

masoudrko
سه شنبه 17 تیر 1393, 11:06 صبح
Oracle Enterprise Linux هم شاید گزینه خوبی باشه برات
البته بیشتر برای اوراکل ازش استفاده میشه ولی خوب هم مشخصات CENTOS رو داره (یه جاهیی هم بیشتر داره)
یعنی چی برای اوراکل استفاده میشه؟

masoudrko
سه شنبه 17 تیر 1393, 11:17 صبح
دوستان توزیع های غلطان هم که منتفی شدن چون اینترنت بیشتری میخان خوب چه کاریه همون فدورا را به قول دوستمون آپدیت میکنم یا دوباره نصب میکنم..:لبخند:

masoudrko
سه شنبه 17 تیر 1393, 11:34 صبح
اوراکل به نظر خوب میاد میشه لطفا بیشتر دربارش اطلاعات بدید اگه خودتون باهاش کار کردین

alireza es
سه شنبه 17 تیر 1393, 14:00 عصر
دوستان توزیع های غلطان هم که منتفی شدن چون اینترنت بیشتری میخان خوب چه کاریه همون فدورا را به قول دوستمون آپدیت میکنم یا دوباره نصب میکنم..:لبخند:

آپگرید کردن تمام بسته ها و نسخه سیستم عامل تقریبا اندازه آپگرید توزیع های غلطان اینترنت میخواد ولی لازم نیست بترسی.
اگه جای تو بودم اینترنت نامحدود میخریدم چون با اینترنت شارژی امکان نداره تو لینوکسیجات! زنده بمونی .
من هم اولش فکر میکردم که سرعت کمه و نمیشه زنده موند ولی حالا انگار تو بهشتم و اینترنت نامحدود رو به هیچی نمیفروشم.
ما فرزندان دایل آپ هستیم.

emadrezvani
سه شنبه 17 تیر 1393, 16:05 عصر
اگه جای تو بودم اینترنت نامحدود میخریدم چون با اینترنت شارژی امکان نداره تو لینوکسیجات! زنده بمونی .
بنده روی سیستم خونگی یه kubuntu 10.04 دارم و هنوز آپدیت نکردم !! هنوزنم زنده ام و پرچم بالاست !

alireza es
دوشنبه 06 مرداد 1393, 15:53 عصر
میدونم خیلی از اخرین پسن این تایپک میگذره ولی
اصلا نمیدونم چرا به ذهنم نرسید.دقیقا برای خواسته های تو ساخته شده اصلا
تو میخوای پشتیبانی طولانی مدت داشته باشه و رد هت بیس باشه درسته؟
چی بهتر از سنت او اس؟اصلا انگار یه گروه اومدن برای تو توزیع بسازن
به تازگی هم نسخه جدیدش اومده که این گزینه رو عالی میکنه .نسخه جدییشو نصب کن و حالشو ببر

امیدوارم این پستو ببینی

بهنامک‍‍
یک شنبه 12 مرداد 1393, 22:53 عصر
شما که خیلی به پایداری اهمیت میدین و بروز بودن برنامه ها زیاد برات مهم نیست از debian stable استفاده کن و تا ابد شاد باش :لبخندساده: