PDA

View Full Version : chand soal dar morede Sql server 2000

farideh_en
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 18:27 عصر
ba salamo khaste nabashid
man chand moshkel dar zamnie database sql server 2000
dashtam mamnon misham age rahnemaye konin:

1-nahveye code nemodan kole database(table,sp,...) ,
aya code nemodane joze mavarede amniat dar sql mahsob
mishavad ya in ke bayad amniat ra az toroghe digar
ijad nemod .

2-aya mishavad az tarighe barname nevisi dar delphi
database dar SQL server ijad nemod .

3-ijad setup baraye barnamehaye mesele delphi ke
daraye database SQL server hastand ba install shield
va ya sayere barnamehaye makhsose setup chegone ast.

ghabalan az komak va rahneyton motashakeram.
movafagh bashin.

ali_kolahdoozan
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 19:15 عصر
مورد 2 و سه رو فهمیدم می تونم کمک کنم 1 رو اصلا نفهمیدم چی نوشتین یه چیزهایی در مورد امنیت بود اما فقط همین رو فهمیدم . نمیشه فارسی بنویسید ؟

mzjahromi
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 19:52 عصر
دوستمون آقای کلاهدوزان یادشون رفت جواب رو بنویسن. ولی فکر کنم منظورشون اینا بود
2- بله Restore و Create Database رو در همی سایت جستجو کنید.
3- بله با InstallShield میشه جستجو کنید.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 07:19 صبح
1) شما SP و Function و View ها رو میتونین Encrypt کنین (از ابزارهای خود SQL 2000) ولی در زمینه Table خودتون باید Function ایی برای Encrypt , Decrypt بنویسید. البته راهای دیگری برای امنیت نیز وجود داره مثل دادن Permission مناسب به User ها و ...
2) برای این مورد یک مثال براتون میزارم

USE master
GO
CREATE DATABASE Sales
ON
( NAME = Sales_dat,
FILENAME = 'c:\program files\microsoft sql server\mssql\data\saledat.mdf',
SIZE = 10,
MAXSIZE = 50,
FILEGROWTH = 5 )
LOG ON
( NAME = 'Sales_log',
FILENAME = 'c:\program files\microsoft sql server\mssql\data\salelog.ldf',
SIZE = 5MB,
MAXSIZE = 25MB,
FILEGROWTH = 5MB )
GO

3) شما میتونین فایلهای مورد نیاز DB رو که شامل (mdf , ldf) هست رو با استفاده از برنامه Setup تون در هر مسیری از کامپیوتر کاربر کپی کنین و با استفاده از sp_attach_db اونو Attach کنین

ali_kolahdoozan
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 07:27 صبح
3) شما میتونین فایلهای مورد نیاز DB رو که شامل (mdf , ldf) هست رو با استفاده از برنامه Setup تون در هر مسیری از کامپیوتر کاربر کپی کنین و با استفاده از sp_attach_db اونو Attach کنین

میشه این قسمت رو کامل توضیح بدین ؟

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 08:53 صبح
3) میشه این قسمت رو کامل توضیح بدین ؟
با فرض اینکه SQL Server رو کامپیوتر کاربر نصب هست (که حتی برای نصب SQL Server هم میشه یک برنامه جهت Setup نوشت) در هنگام نصب مسیر قرار گرفتن DB رو از کاربر میپرسیم و بعد به کمک SP_ATTACH_DB دیتابیس رو به SQL Server ملحق میکنیم.

farideh_en
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 12:45 عصر
--------------------------------------------------------------------------------

ممنون از پاسختون. ولی راستش من اصلاً جواب سوالام نگرفتم. سوال اولم این بود که جطور داده هایی که داخل database هستن کاری کرد که کسی نتونه ازشون سر در بیاره .
با install shieldam هم کار کردم ولی نمیدونم چطور database ام که sqlserver 2000 هستش با برنامم که به زبان دلفی هسنش به صورت setup در بیارمو سوال دیگه ام اینه که بدون رفتن به sql تو خود دلفی database ایجاد کنیم ولی این databse و جداول تو sql هم ایجاد بشن.ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین.
موفق باشین.
یا حق

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 13:49 عصر
ممنون از پاسختون. ولی راستش من اصلاً جواب سوالام نگرفتم. سوال اولم این بود که جطور داده هایی که داخل database هستن کاری کرد که کسی نتونه ازشون سر در بیاره .
با install shieldam هم کار کردم ولی نمیدونم چطور database ام که sqlserver 2000 هستش با برنامم که به زبان دلفی هسنش به صورت setup در بیارمو سوال دیگه ام اینه که بدون رفتن به sql تو خود دلفی database ایجاد کنیم ولی این databse و جداول تو sql هم ایجاد بشن.ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین.
موفق باشین.
یا حق
در مورد سوال اول اگر شما کد زیر رو اجرا کنید دیگه نمیتونید داخل اون SP رو ببینید

CREATE PROCEDURE TEST
WITH ENCRYPTION
AS
SELECT 'TEST ENCRYPTION'
GO

در مورد سوال دوم اگر کدی که در بالا براتون گذاشتم (پست شماره 3#) رو فرضا" به یک ADOQuery در دلفی بدین و بعد Execute کنین DataBase مورد نظر در SQL ساخته میشه

در مورد سوال سوم شما اگر فایلهای mdf , ldf مربوط به Database رو با توجه به مسیری که از طریق برنامه Setup از کاربر میپرسین کپی کنین و از طریق sp_attach_db که از داخل برنامتون صدا میزنین میتونین Database مورد نظر رو بدون Restore کردن برای کاربر بسازید

farideh_en
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 13:12 عصر
با سلام
از همه دوستان ممنونم به خاطر راهنماییهای مفیدشون.
موفق باشین
یا حق.

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 13:20 عصر
آخه دوست من مساله همینجاست فرض کنیم مسیر رو پریسدیم . که تا اینجاش درست شاید هم کاربر مسیر default رو تائید کرد . باشه قبول بعدش چطوری می تونی این مسیر رو که شاید کاربر عوش کرده باشه بفرستی داخل sp_attach_db من مشگلم اینه توی اینستال شیلد اگه این کارو بلدی یادمون بده .

mzjahromi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 20:58 عصر
آخه دوست من مساله همینجاست فرض کنیم مسیر رو پریسدیم . که تا اینجاش درست شاید هم کاربر مسیر default رو تائید کرد . باشه قبول بعدش چطوری می تونی این مسیر رو که شاید کاربر عوش کرده باشه بفرستی داخل sp_attach_db من مشگلم اینه توی اینستال شیلد اگه این کارو بلدی یادمون بده .
من معمولا این کار رو توی اولین اجرای برنامه با Restore کردن BackUp انجام میدم. مسیر رو هم با Command بهش میدم

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 22:15 عصر
بابا ایها الناس من اینو با اینسال شیلد می خام

mzjahromi
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385, 17:52 عصر
بابا ایها الناس من اینو با اینسال شیلد می خام
چرا دعوا میکنی . خوب از این راه استفاده نکن