PDA

View Full Version : سوال در مورد طراحی دیتابیس برای یک پروژه

AEbrahimi1377
دوشنبه 16 تیر 1393, 11:41 صبح
سلام
من میخوام یه برنامه جدول تناوبی بنویسم مثل این

http://8pic.ir/images/60z8s53jgc512x0bxctl.png (http://8pic.ir/)

1- لطفا بگین جداول دیتابیس رو چطوری باید طراحی کنم؟
2- نام کنترل مشخص شده در تصویر چیه؟

erfan_urchin
دوشنبه 16 تیر 1393, 11:46 صبح
هیچ چیز خاصی نداره این جدول
اولا که کنترل استفاده شده تو این جدول یه Tab Control هستش و داخل اون یه DataGridView استفاده شده
جدول دیتابیس هم باید از 3ستون Parameter , Value , Unit درست بشه و مقادیر مورد نظرتون رو توش پر کنین

AEbrahimi1377
دوشنبه 16 تیر 1393, 11:53 صبح
هیچ چیز خاصی نداره این جدول
اولا که کنترل استفاده شده تو این جدول یه Tab Control هستش و داخل اون یه DataGridView استفاده شده
جدول دیتابیس هم باید از 3ستون Parameter , Value , Unit درست بشه و مقادیر مورد نظرتون رو توش پر کنین

این مثال در تصویر فقط مربوط به یه عنصر هست
جدول رو چطوری باید برای تمام عناصر طراحی کنیم؟؟؟
یعنی برای هر عنصر باید یه جدول جدا بسازیم؟؟؟

erfan_urchin
دوشنبه 16 تیر 1393, 12:19 عصر
شما باید دوتا جدول درست کنید که تو اولی یک ستون ID داشته باشه و ستون های بعدی به ترتیب همه ی مقادیری که توجدول بالا نوشته Element Name , Atomic Number , .... , SuperConductivity Point رو به ترتیب تو ستون های جدول اول وارد کنید ( ID باید Primary Key باشه )
تو جدول دوم باید یه ستون ID و بقیه ستون ها باید Unitباشن یعنی به این ترتیب که Element Name unit , Atomic Number unit , .... , SuperConductivity unit و در نهایت این دوتا جدولو باهم join کنی
مثلا یه همچین چیزی بشه که تو جدول اول ID = 1 ، Element Name = Iron ، Molecular Wight = 55.847 باشه و تو جدول دوم ID = 1 , Molecular Weight unit = mol/g باشه
موفق باشی

AEbrahimi1377
دوشنبه 16 تیر 1393, 12:23 عصر
شما باید دوتا جدول درست کنید که تو اولی یک ستون ID داشته باشه و ستون های بعدی به ترتیب همه ی مقادیری که توجدول بالا نوشته Element Name , Atomic Number , .... , SuperConductivity Point رو به ترتیب تو ستون های جدول اول وارد کنید ( ID باید Primary Key باشه )
تو جدول دوم باید یه ستون ID و بقیه ستون ها باید Unitباشن یعنی به این ترتیب که Element Name unit , Atomic Number unit , .... , SuperConductivity unit و در نهایت این دوتا جدولو باهم join کنی
مثلا یه همچین چیزی بشه که تو جدول اول ID = 1 ، Element Name = Iron ، Molecular Wight = 55.847 باشه و تو جدول دوم ID = 1 , Molecular Weight unit = mol/g باشه
موفق باشی

اگه برای هر پارامتر یه ستون بذاریم که مثل تصویر نمیشه
من می خوام هر یک از پارامتر ها و مقدارشون در سطر ها نوشته بشه

erfan_urchin
دوشنبه 16 تیر 1393, 12:36 عصر
راست میگی حواسم به این نبود :لبخند:
فکر میکنم برای تو این عکس برای هر عنصر یه جدول جداگونه ساخته که البته کار غیر معقولی به حساب میاد
باز فکر میکنم اگه چیزی به ذهنم رسید میگم

AEbrahimi1377
دوشنبه 16 تیر 1393, 13:35 عصر
کسی نظر دیگه ای نداره؟؟؟ :متفکر:
لطفا کمک کنین

AEbrahimi1377
دوشنبه 16 تیر 1393, 21:16 عصر
لطفا هر کس می دونه کمک کنه

AEbrahimi1377
چهارشنبه 18 تیر 1393, 09:11 صبح
لطفا کمک کنید :گریه::گریه::گریه:

AEbrahimi1377
شنبه 21 تیر 1393, 15:42 عصر
دوستان خواهش می کنم کمک کنین
الان یه هفته س که پروژه رو به خاطر این تعطیل کردم.
:گیج::گیج::گیج: :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++: :گریه::گریه::گریه: