PDA

View Full Version : مشکل سورت رکوردها با حرف ک

ali_divsalar
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 08:09 صبح
تا یادمه درمورد چهار حرفی که الفبای عرب اختلاف داریم! صحیت شده ولی در من با حرف ک تو ترتیب و جستجو مشکل دارم .اگه راهنمایی کنید یا آدرس تاپیکی که قبلا در این مورد ایجاد شده رو بدید ممنون میشم

SH.Daneshvar
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 08:27 صبح
بانک اطلاعاتی شما چیه ؟
مشکل شما با Uncidoe حل میشه.

ghabil
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 18:30 عصر
مشکل با یونیکد حل نمیشه ، اتفاقا مشکل از یونیکده...
اینو نگاه کن : ک ک این دوتا هردوشون کاف هستند اولی با کد یونیکد 1603 که کاف عربی هست و دومی با کد 1705 کد کاف فارسیه .

شما به دلیلی دارید کاف فارسی رو میگیرد و در دیتابیس ذخیره میکنید ; که طبیعتا سر جایی که شما انتظار دارید قرار نمیگیره .

راه حل ساده شما اینه که قبل از ذخیره دیتا همه کاف هارو تبدیل به کاف عربی بکنید و با یک دستور Update هم تمام دیتاهای موجود رو کاف عربی بکنید راه حل دیگتون اینه که یک ترتیب سرچ جدید برای DataBase تعیین کنید و با استفاده از اون سورت بکنید ، اکثر دیتابیسهای اساسی این امکان رو هم دارند من با اراکل و SQL Server تست کردم....

m-khorsandi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 08:47 صبح
صرفا" مشکل از یونیکد نیست، میتونه با یونیکد هم مرتبط باشه.
کدهای 152 و 223 هم هر دو کاف هستند ، یکی بدون سرکش یکی هم با سرکش.

اطلاعات وارد شده ، اطلاعاتی ست که چند تا کاربر(با دستگاه های مختلف) وارد کردند؟

ali_divsalar
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 08:51 صبح
آقای دانشور ، منم با Sql Server کار می کنم .
آقای کوشا به نظر شما این روش کار رو کند نمی کنه؟

ali_divsalar
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 08:52 صبح
بله آقای خرسندی

SH.Daneshvar
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 10:00 صبح
من در عمل این کار رو دیدم
دقیقا من همین مشکل رو داشتم اما وقتی Charset پایگاه اطلاعاتی رو به Unicode تغییر دادم
این مشکل حل شد.
البته من dll صفحه کلیدم رو طبق پیشنهاد Microsoft برای زبان فارسی Update کردم.
در ضمن به نظر بنده اینکه دستی چیزی رو تغییر بدین بسیار مضحک هست
این کار فکر نکنم یک راه منطقی باشه.

ghabil
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 16:59 عصر
من نمیدونم چرا اینجا شماها اصرار به بی ادبی دارین ؟!
مضحک اینه که آدم چیزیرو که نمیدونه در موردش نظر بده از اون مضحک تر اینه که نظر درست دیگران رو هم مضحک بخونه !! البته مضحک ترش هم هست که اینه که آدم حرف مفت بزنه بعد هم وقتی یک نفر میاد بهش میگه حرف مفت نزن ، پست طرف رو پاک کنه! هرچند این بچه بازیههای همه جا هست .

به هر حال این موردی که من گفتم کاملا مرسوم و رایج هست به دو روش یکی Realtime Charactor Processing که توی Interface زمانی که کاربر کلید و فشار میده کد کلید به کلید مناسب تبدیل میشه (بخصوص مورد مصرف داره در Web Application ها و استفاده از کد جاوا اسکریپت) دومیش هم PrePost Character Processing هست که قبل از ثبت اطلاعات این کار انجام میشه یا در لایه Application یا در لایه دیتابیس جالبه بدونید بسیاری از درایورها و پروایدرهای معروف من جمله DOA(Direct Oracle Accesss) اجازه این کار مضحک رو به شما میدن و اینو پیشبینی کردن...
اگر خواستین کسانی هستند که میتونند براتون Exec Plan این رو هم بنویسند که ببینید کدومشون سریعترند ...